گرایش های کارشناسی ارشد هنرهای پژوهشی و صنایع دستی

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، هنرهای پژوهشی و صنایع دستی در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۱۰رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۱۵ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی هنرهای پژوهشی و صنایع دستی، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد هنرهای پژوهشی و صنایع دستی چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد هنرهای پژوهشی و صنایع دستی به شرح زیر است: 

۱- پژوهش هنر

۲- صنایع دستی

۳- هنر اسلامی

۱- مطالعات نظری هنر اسلامی

۲- مطالعات تاریخی هنر اسلامی

۳- مطالعات کتابت و نگارگری

۴- هنر و صنایع چوبی

۵- هنر و صنایع فلزی

۶- سفال و سرامیک

۴- نقاشی ایرانی

۵- تاریخ هنر ایران اسلامی

۶-تاریخ هنر ایران باستان

۷- حکمت هنر اسلامی

۸- تاریخ هنر جهان اسلام

۹- مدیریت موزه

۱۰- مطالعات موزه

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی هنرهای پژوهشی و صنایع دستی (کد ۱۳۵۹) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد هنرهای پژوهشی و صنایع دستی را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای پژوهشی و صنایع

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد هنرهای پژوهشی و صنایع دستی به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، پیام نور، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد هنرهای پژوهشی و صنایع دستی و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد هنرهای پژوهشی و صنایع دستی کلیک کنید.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات