فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تربت حیدریه ۱۴۰۲

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تربت حیدریه 98 - 99

اطلاعیه دانشگاه تربت حیدریه در خصوص پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشجویان ممتاز برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه تربت حیدریه در راستای اجرای آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان ابلاغ شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور و آخرین اصلاحات آیین‌نامه مذکور؛ اقدام به پذیرش دانشجو از بین دانشجویان ممتاز سال آخر دوره کارشناسی دانشگاه‌های مشمول این فراخوان در مقطع کارشناسی ارشد بدون شرکت در آزمون سراسری برای سال تحصیلی ۱۴۰۲ می‌نماید.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه تربت حیدریه

فهرست رشته‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه تربت حیدریه به شرح زیر است:

 • مهندسی هیدروانفورماتیک (کارشناسی رشته‌های مهندسی آب، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک)
 • مهندسی عمران – سازه
 • مهندسی مکانیک – طراحی کاربردی
 • مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار
 • مهندسی اگرواکولوژی
 • علوم و مهندسی باغبانی – گیاهان دارویی
 • علوم و مهندسی باغبانی – تولید محصولات گلخانه‌ای
 • علوم و مهندسی آبخیز – حفاظت آب و خاک
 • علوم و مهندسی مرتع – گیاهان داروی و صنعتی
 • مهندسی اقتصاد کشاورزی – سیاست و توسعه کشاورزی

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تربت حیدریه

متقاضیان پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه می‌بایست درخواست و مدارک خود را تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ به پست الکترونیک حوزه آموزش به آدرس amuzesh@torbath.ac.ir ارسال نمایند.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه تربت حیدریه ۱۴۰۲

کلیه دانشجویان و دانش‌آموختگان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در صورتی که حائز شرایط ذیل باشند، می‌توانند با اخذ پذیرش از این دانشگاه و بدون شرکت در آزمون سراسری دوره تحصیلات تکمیلی در رشته‌های موجود در این دانشگاه ادامه تحصیل نمایند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تربت حیدریه

احراز حداقل یکی از شرایط مندرج در بندهای ۱ یا ۲ و ۳ الزامی است:

۱- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی نیمسال اول و دوم سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۹ که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی (و یا تابستان متصل به آن) با گذراندن حداقل سه‌چهارم (۳/۴) واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل جزء ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

چنانچه ۲۰ درصد برتر دانشجویان به دلیل انصراف و یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوط استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش در رشته‌ای تکمیل نشد، دانشگاه می‌تواند از متقاضیان ۱۰ درصد بعدی (جزء ۳۰ درصد برتر) پذیرش نماید.

تبصره: طبق مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به دلیل شیوع کرونا برای دانشجویانی که در نیمسال‌های دوم ۱۳۹۸-۱۳۹۹ و اول و دوم ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در حال تحصیل بوده و در کارنامه حذف واحد داشته‌اند، با تأیید دانشگاه مبدأ شرط حداقل واحد گذرانده به میزانی که حذف واحد داشته‌اند و حداکثر تا ۴ واحد قابل کاهش می‌باشد. ضمناً میزان سه‌چهارم واحد به سمت پایین گرد و به عدد صحیح تبدیل شود.

۲- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی ۱۳۹۹ که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی فارغ‌التحصیل شده و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم‌رشته و غیرهم ورودی خود، جزء ۲۰ درصد برتر دانشجویان باشند.

نکته: فرم گواهی معدل و ریزنمرات برای متقاضیانی که در شش نیمسال فارغ‌التحصیل می‌شوند باید تا پایان نیمسال پنجم و در مقایسه با ورودی‌های سال قبل همان رشته تکمیل گردد و مجدداً در شهریورماه و پس از فارغ‌التحصیلی این فرم را تا پایان نیمسال ششم و در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال ورودی‌های سال گذشته همان رشته تکمیل و ارائه گردد.

۳- برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی کشور با ارائه معرفی‌نامه از دبیرخانه المپیاد

نکات مهم:

– پذیرش در رشته تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای آموزشی دانشگاه امکان‌پذیر است.

– دانشجویان دوره کارشناسی که حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی (و نهایتاً ۱۴۰۲/۰۶/۳۱) دانش‌آموخته شوند می‌توانند در این فراخوان تقاضا دهند.

– دانش‌آموختگان ورودی بهمن ۹۷ به شرط دانش‌آموختگی در ۸ نیمسال می‌توانند درخواست خود را ارائه نمایند.

– تغییر رشته یا محل افراد پذیرفته شده بر اساس آیین‌نامه مجاز نیست.

– دانشجویان مهمانی، انتقالی یا تغییر رشته باید درمجموع دانشگاه اول و دوم در ۸ نیمسال فارغ‌التحصیل شوند و تعیین رتبه با دانشجویان دانشگاهی انجام شود که دانشجو از آن دانشگاه مدرک دریافت نماید.

– در خصوص دانشجویان تغییر رشته، در صورت تأیید معاونت آموزشی دانشگاه، یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه می‌گردد.

– دانش‌آموختگان کارشناسی ناپیوسته، دوره‌های مجازی، فراگیر پیام‌نور، پذیرفته‌شدگان با سوابق تحصیلی دانشگاه‌های آزاد و غیردولتی و مدرک حوزوی معادل مشمول این آیین‌نامه نمی‌باشند.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۲ دانشگاه تربت حیدریه

ثبت درخواست کارشناسی ارشد بدون آزمون صرفاً از طریق ارسال پیست الکترونیک صورت می‌پذیرد و متقاضی بایستی تمامی موارد زیر، با ذکر نام ذکر رشته مورد نظر پذیرش کارشناسی ارشد، را به‌صورت یک فایل فشرده به آدرس amuzesh@torbath.ac.ir ارسال نماید.

دانشجویان دانشگاه تربت حیدریه با مراجعه به کارشناس گروه، فرم گواهی معدل را تکمیل و با امضای ریاست دانشکده همراه با سایر مدارک، به پست الکترونیک فوق ارسال نمایند. دانشجویان دیگر دانشگاه‌ها نامه رسمی با سربرگ و مهر آن دانشگاه به پست الکترونیکی معاونت آموزشی و پژوهشی (آدرس فوق) ارسال نمایند.

 • اسکن صفحه نخست شناسنامه
 • اسکن کارت ملی
 • اسکن عکس (۴×۳) پرسنلی
 • اسکن ریزنمرات تا پایان نیمسال ششم

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تربت حیدریه کی است؟

فرصت ثبت نام جهت پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه تربت حیدریه تا ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ است. در متن این مقاله جزئیات نحوه و زمان ثبت نام توضیح داده شده است.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تربت حیدریه چیست؟

کلیه اطلاعات لازم درخصوص پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه تربت حیدریه در سال ۱۴۰۲ در متن مقاله آورده شده است.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات