پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان از آغاز پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان دانشجوی متعهد خدمت به آموزش و پرورش در مقطع کارشناسی ارشد در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ خبر داد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، بنا بر اعلام دانشگاه فرهنگیان، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان در نظر دارد براساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان، از بین برگزیدگان علمی دوره کارشناسی پیوسته برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ در دوره روزانه کارشناسی‌ارشد، دانشجوی کارشناسی ارشد متعهد خدمت به آموزش و پرورش پذیرش نماید.

نحوه و زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه فرهنگیان

بر اساس اطلاعیه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، سامانه ثبت نام به نشانی https://talent.cfu.ac.ir از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ الی چهار شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ در دسترس داوطلبان واجد شرایط می‌باشد. 

داوطلبانی که طبق آیین نامه استعدادهای درخشان واجد شرایط پذیرش در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون این دانشگاه باشند، می‌توانند از طریق این سامانه ثبت نام اولیه کرده و نسبت به تکمیل پرونده اقدام نمایند. به مدارکی که ناقص بارگذاری گردد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

نحوه ورود به سیستم ثبت نام:

دانشجویان دانشگاه‌ها پس از ثبت نام اولیه در سایت مذکور و دریافت کد پیگیری، جهت ثبت نام خود اقدام کنند.

نکته مهم: دانشجویان قبل از ثبت نام و ارسال مدارک، لازم است دستورالعمل پذیرش دانشجوی بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد، جدول رشته‌های مورد پذیرش و ارتباط رشته ای و سایر موارد مربوطه را که در سایت ثبت نام و این اطلاعیه موجود است، را به دقت مطالعه کنند.

* به منظور تسریع در انجام امور لازم است متقاضیان از مراجعه حضوری به دفاتر ستادی دانشگاه خودداری کنند.

* بدیهی است در صورت نیاز به حضور، با داوطلب تماس حاصل خواهد شد. بنابراین لازم است دانشجو شماره تماس اعلامی خود را همواره بصورت روشن و در دسترس نگه دارد. بدیهی است دانشگاه در خصوص‌عدم دسترسی خود به متقاضی در صورت لزوم، پاسخگوی تبعات بعدی نخواهد بود.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان

۱- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۹ که پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحدهای درسی دوره، به لحاظ میانگین کل جزء بیست درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی (از مجموع دوره های روزانه و شبانه) خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال دانش آموخته شوند.

تبصره: دانشجویانی که در طول شش نیمسال دانش آموخته شوند باید به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزء بیست درصد برتر باشند (قید هم رشته و غیر هم ورودی در گواهی دانشگاه مبدا الزامی است).

۲- حداقل میانگین کل تا پایان نیمسال ششم برای کلیه رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها متقاضیان ۱۷ بوده و متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۶/۳۱ از مقطع کارشناسی خود فارغ التحصیل شوند.

۳- پذیرش صرفا از بین دانشجویان دانشگاه های دولتی به شرح زیر صورت می‌گیرد:

● علامه طباطبائی

● اصفهان

● تبریز

●صنعتی اصفهان

● شیراز

● صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

● علم و صنعت ایران

● خوارزمی

● رازی کرمانشاه

● شهید باهنر کرمان

●بوعلی همدان

● گیلان

● الزهرا (س)

● بوعلی سینا همدان

● بیرجند

●دانشگاه شاهد

●دانشگاه معارف

●دانشگاه امام  صادق(ع)

● تربیت مدرس

● تهران

● صنعتی امیرکبیر

● صنعتی شریف

● شهید بهشتی

● فردوسی مشهد

● ارومیه

● یزد

● شهید چمران اهواز

● سیستان و بلوچستان

● زنجان

● خلیج فارس بوشهر

● صنعتی بابل

● صنعتی سهند تبریز

● هنر

● کاشان

 

 

دانشگاه معارف و دانشگاه امام صادق (ع) صورت میگیرد. دانشجویان کارشناسی دوره‌های مجازی، نیمه حضوری یا غیرحضوری، پردیس بین الملل، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، موسسات آموزش عالی آزاد، مراکز آموزش عالی، دانشگاه‌های جامع علمی- کاربردی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی، دارندگان مدرک معادل کارشناسی مجاز به شرکت در فراخوان نیستند. مدارک این دسته از دانشجویان در صورت ارائه درخواست بررسی نخواهد شد.

تبصره: پذیرش دانشجویان سایر دانشگاه ها، به شرط دارا بودن میانگین کل شش ترم ۱۸/۵ به بالا و کسب یکی از افتخارات ذیل قابل بررسی خواهد بود.

  • نفر اول مسابقات قرآن و نهج البلاغه کشوری و یا حافظان کل قرآن کریم یا نهج البلاغه (ویژه رشته های علوم قرآن وحدیث) با ارائه گواهی معتبر

  • برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی با ارائه گواهی از مرکز المپیادهای علمی کشور

  • دارا بودن گواهی ثبت اختراع اخذ شده از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

  • برگزیدگان در جشنواره های علمی معتبر بین المللی (خوارزمی – فارابی – رازی و ابن سینا) با ارائه گواهی معتبر

  • نفر اول مسابقات ورزشی کشوری یا وزارتی یا بین المللی (فقط ویژه رشته های تربیت بدنی) با ارائه گواهی معتبر

  • دارا بودن عنوان مخترع و مبتکر و پژوهشگر برجسته با ارائه گواهی معتبر

  • برندگان جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان ریاست جمهوری با ارائه گواهی معتبر

۴- دانشجویانی که دارای هر گونه محکومیت انضباطی (از شورای انضباطی دانشگاه یا وزارت عتف) با هر درجه و عنوان باشند، امکان ورود به مقطع بالاتر از طریق سهمیه استعداد درخشان را ندارند (این موارد باید به تأیید حراست دانشگاه مربوطه رسیده باشد). دانشگاه مختار است در صورت اطلاع از آن در هر مرحله از ثبت نام، پذیرش، تحصیل و حتی فراغت از تحصیل با دانشجو مطابق ضوابط و مقررات برخورد نماید.

۵- شرط ورود به دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه فرهنگیان داشتن حداکثر سن ۲۴ سال می‌باشد.

تبصره: داوطلبانی که دوره خدمت وظیفه خود را گذرانده اند، حداکثر دو سال به سن آنان اضافه خواهد شد.

نکات مهم

۱- مدارک تحصیلی کلیه متقاضیان توسط کمیته منتخب گروه آموزشی رشته‌های ذیربط مورد بررسی قرار می‌گیرد و دانشجویانی که موفق به کسب حد نصاب لازم (۵۰ درصد از کل امتیاز) شوند، به ترتیب اولویت و در چارچوب ظرفیت پذیرش مصوب پذیرش خواهند شد.

تبصره: گزینش نهایی متقاضیان ورود به مقطع کارشناسی ارشد با لحاظ کردن معدل داوطلب به نسبت ۳۰ درصد و نمره ارزیابی مصاحبه عمومی و تخصصی به نسبت ۷۰ درصد محاسبه خواهد شد.

تذکر خیلی مهم: رتبه نهایی داوطلب برای پذیرش نهایی صرفاً پس از اعمال ضریب ۳۰ (معدل شش نیمسال داوطلب) و ۷۰ (کمیته منتخب) مشخص و اعمال خواهد شد. لذا رتبه‌های دانشجویان در لیست اولیه ۲۰ درصد برتر ملاک پذیرش نهایی نمی‌باشند.

تبصره مهم: مبنای ارزیابی، بررسی مدارک و مستندات مطابق فرم تکمیل شده و امتیازات مکتسبه در فرایند مصاحبه می‌باشد.

۲- ثبت نام در این فراخوان به منزله پذیرش قطعی نمی‌باشد و دانشگاه فرهنگیان در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار است و ملزم به تکمیل ظرفیت پذیرش خود نمی‌باشد.

۳- پذیرش دانشجویان انتقالی از خارج به داخل، دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های خارج از کشور اخذ کرده اند، دانشجویانی که بدون آزمون به دوره کارشناسی راه یافته‌اند و دانشجویان کارشناسی ناپیوسته، با استفاده از ضوابط این فراخوان امکان‌پذیر نیست.

۴- برای خانم‌هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده‌اند و از مرخصی بارداری یا زایمان بدون احتساب سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده اند، مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

۵- دانشجویان مهمان دوره کارشناسی در صورتی می‌توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون بهره مند شود که مقایسه این دسته از دانشجویان برای تعیین رتبه‌بندی ٪ ۲۰ برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده‌اند و مدت مجاز تحصیل آن‌ها نیز ۸ نیمسال می‌باشد.

۶- رتبه‌های اول تا بیستم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته‌های مرتبط فقط با معرفی دبیرخانه المپیاد و سازمان سنجش آموزش کشور و به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون قابل پذیرش خواهند بود.

۷- در صورت طی فرایندهای اداری و اخذ مجوزهای مربوطه دانشجوی پذیرفته شده در مقطع کارشناسی ارشد از مزایای استخدام، برخورداری از معافیت تحصیلی و محاسبه دو سال تحصیل در سابقه خدمت شغلی برخوردار خواهد شد.

۸- هر داوطلب مجاز به انتخاب یک رشته / گرایش می‌باشد.

تبصره مهم: با توجه به اهمیت رشته‌های انتخابی توسط دانشجویان، آن دسته از دانشجویانی که در رشته‌های انتخابی خود مورد پذیرش قرار نگیرند، نسبت به فرایند پذیرش خود حق هیچ گونه اعتراضی نخواهند داشت.

۹- دانشجویان برای انتخاب رشته مورد تقاضا جهت ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد باید آن دسته از رشته‌هایی را انتخاب نمایند که بین رشته مورد تقاضا و رشته کارشناسی آن‌ها ارتباط وجود داشته باشد (قابل مشاهده در فایل رشته‌های مورد پذیرش). بدیهی است در صورت‌ عدم تطابق رشته کارشناسی ارشد با رشته مورد تقاضا، متقاضی از فرایند پذیرش حذف خواهد شد.

۱۰- تغییر رشته و گرایش بعد از قبولی و کسب پذیرش، به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود.

۱۱- مدارک متقاضیانی که در مهلت ثبت نام الکترونیکی نکرده باشند، بررسی نخواهد شد. لذا، به داوطلبان توصیه می‌شود با دقت لازم مفاد آگهی را مطالعه و فقط در صورت دارا بودن شرایط مربوط نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند.

۱۲- داوطلب موظف است در جلسه مصاحبه (مطابق شرایط اعلامی توسط کمیته منتخب) حضور بهم رساند. عدم شرکت در مصاحبه، به منزله انصراف از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تلقی خواهد شد.

۱۳- پس از محاسبه امتیازات، مراتب در کمیته منتخب دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه اعتباریابی شده، سپس ضمن اطلاع‌رسانی اسامی پذیرفته شدگان اولیه از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه، اسامی در چارچوب مقررات وضع شده، به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

۱۴- پذیرش نهایی و قطعی داوطلبان منحصراً پس از تایید سازمان سنجش آموزش کشور بر اساس ضوابط مربوط و لحاظ نمودن پذیرش بومی داوطلب و تایید وزارت آموزش و پرورش و هیأت مرکزی گزینش دانشجو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۲ دانشگاه فرهنگیان

۱- گواهی بیست درصد برتر دوره کارشناسی (نمونه فرم پیوست است) و طبق اطلاعات مندرج در فرم، گواهی دانشگاه مبدا به صورت رسمی (سربرگ دانشگاه، امضاء و مهر شده) مورد پذیرش است.

۲- یک نسخه تصویر از کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملی

۳- ریزنمرات کامل مقطع کارشناسی

۴- یک قطعه عکس ۳*۴ جدید

۵- پرداخت مبلغ ۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال (دویست هزار تومان) از طریق سامانه ثبت نام صرفا برای افرادی که پس از بررسی مدارک و پذیرش اولیه به مصاحبه دعوت می‌شوند.

۶- یک نسخه از گواهی اخذ شده مربوط به کسب یکی از فعالیت‌ها یا افتخارات تبصره بند ۳ از قسمت الف (چنانچه داوطلبان موفق به کسب افتخاراتی شده و یا در فعالیتهای علمی شرکت داشته اند، باید گواهی آن را ضمیمه کنند).

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه فرهنگیان

رشته و گرایش های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ از طریق لینک زیر قابل دریافت است:

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان کی است؟

فرصت ثبت نام جهت پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه فرهنگیان تا ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ است. در متن این مقاله جزئیات نحوه و زمان ثبت نام توضیح داده شده است.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان چیست؟

کلیه اطلاعات لازم درخصوص پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۲ در متن مقاله آورده شده است.

 

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۲۳ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
موعود
مهر ۱۴, ۱۴۰۲ ۸:۰۷ ب٫ظ

سلام وقت بخیر. برای ورودی بهمن ۱۴۰۲،آیا میتونم ارشد بدون کنکور و بدون سهمیه استعداد درخشان، دانشگاهی دانشجو بشم که از همون اوایل بهمن معافیت تحصیلی برام حساب بشه؟

هدیه
مرداد ۱۵, ۱۴۰۲ ۱۰:۴۰ ق٫ظ

سلام برا مصاحبه ارشد فرهنگیان بخش تخصصی چه سوالایی قراره پرسیده بشه؟

حدیثه
مرداد ۲, ۱۴۰۲ ۹:۰۵ ب٫ظ

سلام، نتایج ارشد این فرهنگیان بدون کنکور کی میاد یک ماه گذشت از زمان ثبت نام هنوز نتایج مشخص نشده؟؟؟‌ممنون میشم پاسخ گو باشید🥺

رامیلا
تیر ۲۰, ۱۴۰۲ ۸:۵۶ ق٫ظ

سلام نتایج ارشد این فرهنگیان بدون کنکور رو کی میدن؟

حدیثه
مرداد ۲, ۱۴۰۲ ۹:۰۶ ب٫ظ
پاسخ به  رامیلا

نتایج شما هم هنوز مشخص نشده دوست عزیز؟؟

فاطیما
تیر ۱۰, ۱۴۰۲ ۱۲:۰۱ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر
برای دبیری زیست شناسی فقط یک دانشگاه که اونم نسیبه تهران بود پذیرش داشت الان سوال بنده اینکه محل خدمت من بعد از فارغ تحصیلی تهران هست یا محل زندگی خودم ک اصفهانه؟

احمدی
خرداد ۲۲, ۱۴۰۲ ۴:۰۳ ب٫ظ

سلام، زمان اعلام نتایج پذیرش اولیه کی هست؟ و دعوت به مصاحبه حدودا چقدر از زمان ثبت نام فاصله داره؟

مهسا
خرداد ۲۶, ۱۴۰۲ ۱۱:۱۵ ب٫ظ
پاسخ به  احمدی

سلام
این موارد رو خود دانشگاه تعیین میکنه.
از دفتر تحصیلات تکمیلی یا استعداد درخشانشون باید پیگیری کنید.

.....
خرداد ۱۹, ۱۴۰۲ ۷:۱۱ ب٫ظ

سلام
آیا کسی که معلم هست و تدریس می‌کنه هم می‌تونه شرکت کنه؟

مهسا
خرداد ۲۰, ۱۴۰۲ ۲:۱۲ ق٫ظ
پاسخ به  .....

سلام
در صورتی که شرایط ایین نامه استعداد درخشان رو دارید بله میتونید ثبت نام کنید.

فاطمه
خرداد ۱۷, ۱۴۰۲ ۶:۰۳ ب٫ظ

با معدل ۱۷ ونیم از دانشگاه قم میتونم شرکت کنم؟

مهسا
خرداد ۱۷, ۱۴۰۲ ۱۰:۱۳ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام
شرایطش اینطوریه که تا پایان ترم ششم با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی باید جزو ۲۰ درصد برتر رشته تون توی دانشگاهتون باشید.
اطلاعات بیشتر رو میتونید توی صفحه کارشناسی ارشد بدون کنکور ببینید:
https://mastertest.ir/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D8%B4/

زهرا
تیر ۲, ۱۴۰۲ ۱۱:۵۷ ق٫ظ
پاسخ به  مهسا

یسری دانشگاه های خاص رو گفته دانشگاه دولتی ما که جزو اون نمیشه چی؟

B
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۸:۳۹ ق٫ظ

ورودی های ۹۸ آموزش ابتدایی دانشگاخ فرهنگیان هم می‌تونن شرکت کنن؟

مهسا
خرداد ۱۷, ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ب٫ظ
پاسخ به  B

سلام
بله میتونید در صورتی که سایر شرایطو دارید شرکت کنید.

ناشناس
خرداد ۱۵, ۱۴۰۲ ۱۱:۴۹ ب٫ظ

ورودی های ۹۷چی ،نمیتونن شرکت کنند؟

مهسا
خرداد ۱۷, ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ب٫ظ
پاسخ به  ناشناس

سلام
نه متاسفانه ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۹ به بعد میتونن امسال شرکت کنن

جانجانی
خرداد ۱۵, ۱۴۰۲ ۲:۲۶ ق٫ظ

خواهش میکنم جواب بدید بیست و چهار سال و چند ماه حتی اگه ارشد داشته باشه نمیتونه شرکت کنه؟

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۳:۰۶ ق٫ظ
پاسخ به  جانجانی

سلام
طبیعتا خیر چون گفته حداکثر ۲۴ سال. بازم میتونید از دفتر استعداد درخشان دانشگاه سوال کنید.
مدرک ارشد داشتن اثری روی این شرط نداره

نادیا
خرداد ۱۴, ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق٫ظ

سلام ، اگر بیست و چهار سال و چند ماه سن داشته باشیم ، نمیتونیم ثبت نام کنیم ؟

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۳:۰۶ ق٫ظ
پاسخ به  نادیا

سلام
طبیعتا خیر چون گفته حداکثر ۲۴ سال. بازم میتونید از دفتر استعداد درخشان دانشگاه سوال کنید.

Maryam
خرداد ۱۴, ۱۴۰۲ ۹:۵۴ ق٫ظ

سلام
فقط ورودی‌های ۹۸_۹۹ میتونن ثبت نام کنن؟
ورودی‌های سال قبل مثل ورودی ۹۶ حق شرکت ندارن؟؟

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۳:۰۷ ق٫ظ
پاسخ به  Maryam

سلام
خیر متاسفانه امکان شرکت در فراخوان های بدون کنکور امسال رو ندارید در صورتی که ورودی ۹۶ هستید.