پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

انتشار اطلاعیه کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه شاهد ۱۴۰۲

جزییات ثبت نام جهت پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه شاهد به شیوه استاد محور در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه شاهد به استناد آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان مقطع کارشناسی ارشد به شیوه استاد محور مبتنی بر رفع نیازهای کشور شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ابلاغیه‌های بعدی از بین دانشجویان و دانش آموختگان ممتاز و مستعد دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه شاهد و سایر دانشگاه‌ها و بر طبق موارد مندرج در این اطلاعیه، پس از بررسی مدارک علمی-پژوهشی، انجام مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های عمومی و علمی جهت دوره روزانه کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ برای برای رشته‌های مندرج در جدول پیوست با عناوین موضوعات پایان نامه‌های پیشنهادی این فراخوان دانشجو می‌پذیرد.

کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه شاهد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه شاهد

۱- دارا بودن صلاحیت عمومی جهت ادامه تحصیل بر اساس مقررات دانشگاه شاهد و آیین‌نامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

۲- بر اساس ماده ۳ آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان مقطع کارشناسی ارشد مورخ ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشجویان کارشناسی پیوسته دانشگاه شاهد و سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی ورودی بهمن ۹۷ (به شرط دانش آموختگی طی ۸ نیمسال تا بهمن ۱۴۰۱) و ورودی‌های مهر ۹۸ (به شرط دانش آموختگی تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۳۱)، مشروط بر احراز یکی از شرایط زیر:

۱-۲ دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه شاهد و سایر دانشگاههای دولتی که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی (و تابستان متصل به ترم ششم تحصیلی)، حداقل سه چهارم از واحدهای درسی (عدد غیرصحیح تعداد واحدها به پائین گرد شود) مصوب شورای عالی برنامه ریزی آموزشی را گذرانده و به لحاظ معدل کل نمرات جزء بیست درصد برتر (عدد غیرصحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل شود) دانشجویان هم رشته – هم ورودی خود باشند و حداکثر طی ۸ نیمسال دانش آموخته شوند.

۲-۲ دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته می‌توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون بهره‌مند شوند که سنوات تحصیلی آن‌ها در دوره کارشناسی پیوسته از ورود به رشته و دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته و دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمسال باشد و مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند…

۳-۲ پذیرش در رشته‌های تحصیلی مرتبط به رشته دوره کارشناسی، بر اساس تشخیص استاد، گروه آموزشی و تائید شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه امکانپذیر است.

۴-۲ سایر شرایط مندرج در ابلاغیه شماره ۲/۳۷۹۶۰۲ مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ و آئین نامه مورخ ۱۴۰۱/۰۷/۳۰

شرایط و ضوابط اختصاصی پذیرش دانشجو (بررسی صلاحیت‌های عمومی) در دانشگاه شاهد:

 • اعتقاد به دین مبین اسلام و التزام عملی به احکام

 • اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی‌

 • عدم سابقه وابستگی تشکیلاتی، هواداری از احزاب و سازمان‌ها و گروه‌های غیرقانونی

 • نداشتن سابقه محکومیت کیفری موثر

 • پایبندی کامل به ضوابط و مقررات دانشگاه

 • رعایت کامل ضوابط پوشش اسلامی و شئونات اسلامی برای خواهران و برادران (اعتقاد و التزام عملی به چادر به عنوان حجاب برتر برای خواهران ضروری است)

 • بدیهی است در خصوص صلاحیت‌های عمومی متقاضیان دوره و احراز موارد فوق بررسی لازم از سوی واحد بررسی صلاحیت‌های عمومی دانشگاه صورت پذیرفته و پذیرش داوطلبان منحصراً منوط به تائید واحد بررسی صلاحیت‌های عمومی دانشگاه خواهد بود.

تذکرات مهم:

– متقاضی می‌تواند حداکثر تعداد سه عنوان پایان نامه پیشنهادی رشته گرایش مقطع کارشناسی ارشد را (مرتبط با رشته مقطع کارشناسی) به ترتیب اولویت (براساس جدول رشته ها، نام استاد و عناوین پایان نامه ها) انتخاب و مشخص نماید.

– درخواست متقاضیان صرفاً دراولویت‌هایی بررسی می‌شود که در فرم تقاضانامه ثبت و انتخاب کرده است، لذا در انتخاب رشته/گرایش و عناوین پایان نامه و نام استاد دقت کامل صورت پذیردعدم حضور در مصاحبه صلاحیت‌های عمومی در تاریخ‌های اعلام شده از سوی این دانشگاه به منزله انصراف متقاضی تلقی خواهد شد. عدم حضور در مصاحبه علمی توسط استاد پروژه در تاریخ‌های اعلام شده از سوی این دانشگاه به منزله انصراف متقاضی تلقی خواهد شد.

– مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت نام اینترنتی نکرده باشند قابل بررسی نخواهد بود.

– چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد، پذیرش دانشجو لغو و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

– بدیهی است تکمیل فرم تقاضانامه و شرکت در این فراخوان هیچ‌گونه حقی برای متقاضی جهت ورود بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد به شیوه استاد محور مبتنی بر نیازهای کشور سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ این دانشگاه ایجاد نمی‌کند.

– پس از بررسی مدارک ارسالی نتیجه نهایی (پذیرش مشروط) به نحو مقتضی به متقاضیان اطلاع‌رسانی خواهد شد. ضرورت دارد پذیرفته شدگان در تاریخی که متعاقباً در سایت دانشگاه اعلام خواهد شد جهت ارائه اصل مدارک و سوابق تحصیلی خود (که در سامانه ثبت نام بارگذاری نموده اند) اقدام نمایند. بدیهی است پذیرش و ثبت نام قطعی منوط به تائید سازمان سنجش آموزش کشور و سایر مراجع ذیصلاح است.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲ دانشگاه شاهد

متقاضیان باید جهت ثبت نام الکترونیکی تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ با مراجعه به سامانه استعداد درخشان به آدرس اینترنتی http://sabt.shahed.ac.ir نسبت به انجام ثبت نام پذیرش بدون آزمون استعداد درخشال مقطع کارشناسی ارشد به شیوه استاد محور سال ۱۴۰۲ و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

فرآیند ثبت نام متقاضیان:

مرحله نخست به آدرس اینترنتی http://sabt.shahed.ac.ir سامانه ثبت نام پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه مراجعه نمائید.

پس از ثبت اطلاعات اولیه هویتی یک ایمیل برای متقاضی ارسال خواهد شد که به منزله لینک فعال‎سازی ایمیل بوده و از آن برای ایجاد حساب کاربری استفاده شده و کاربر برای ورود به سامانه ثبت نام پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان استفاده می‌کند. (داوطلبان حداکثر تا ۴ ساعت باید نسبت به فعالسازی ایمیل خود اقدام و وارد سامانه ثبت نام شودند).

متقاضیان باید نسبت به آماده‌سازی مدارک و تکمیل فرم‌ها مطابق فراخوان و بارگذاری آن‌ها در سامانه ثبت نام اقدام نمایند.

در قسمت دانلود فرم‌ها سه فرم قرار داده شده است که باید متقاضی به شرح زیر تکمیل و در قالب فایل PDF در سامانه بارگذاری نماید:

 • فرم شماره ۱: تقاضانامه بطور کامل تکمیل و پس از امضاء متقاضی بارگذاری شود.
 • فرم شماره ۲: گواهی استعداد درخشان مربوط به دانشجویان دانشگاه شاهد که پس از تکمیل به تائید دانشکده مربوطه رسیده باشد.
 • فرم شماره ۳: گواهی استعداد درخشان مربوط به دانشجویان سایر دانشگاه‌ها که باید بعد از تکمیل به تائید دانشگاه محل تحصیل رسیده باشد.

متقاضی می‌تواند در قسمت انتخاب رشته، حداکثر سه رشته /گرایش مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی را به ترتیب اولویت و به همراه کد رشته‌ها، نام استاد و عنوان پایان نامه را در سامانه وارد نماید. (بعد از تایید نهایی رشته انتخابی از سوی متقاضی امکان تغییر وجود ندارد و می‌بایست مراحل ثبت نام از ابتدا شروع نماید).

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲ دانشگاه شاهد

 • یک قطعه عکس اسکن شده به فرمت JPEG با حداکثر حجم KB ۱۰۰

 • اسکن واضح صفحات اول و دوم شناسنامه (سریال شناسنامه مشخص باشد) و صفحه مربوط به درج تغییرات شناسنامه به انضمام اسکن واضح کارت ملی یا رسید درخواست صدور کارت ملی

 • اسکن واضح کارنامه تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته به تفکیک کلیه ترم‌های تحصیلی (تعداد واحد، معدل هر ترم، تعداد کل واحدها و معدل کل تا پایان ترم ششم تحصیلی ]و یا تابستان متصل به ترم ششم تحصیلی[ لحاظ شده باشد).

 • تکمیل فرم تقاضانامه

 • تکمیل فرم گواهی تعداد واحد گذرانده، معدل و رتبه (فرم شماره ۲ مربوط به دانشجویان دانشگاه شاهد و فرم شماره ۳ مربوط به دانشجویان سایر دانشگاه‌ها

 • حداقل یک عدد توصیه نامه علمی رسمی، یک نسخه از مقالات منتشر شده در مجلات علمی و پژوهشی، ثبت اختراع یا سایرموارد (درصورت وجود)

 • کلیه مدارک لازم را واضح اسکن نموده و به تفکیک موارد درخواستی در قالب فایل PDF (پی دی اف) بارگذاری نمائید.

 • به مدارک ناقص یا ناخوانا ترتیب اثر داده نخواهد شد.

آخرین مهلت ارسال مدارک تاریخ ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ می‌باشد.

عناوین طرح های کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲ دانشگاه شاهد

عناوین دارای پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه شاهد در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ از طریق لینک زیر در دسترس است:

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه شاهد کی است؟

فرصت ثبت نام جهت پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه شاهد تا ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ است. در متن این مقاله جزئیات نحوه و زمان ثبت نام توضیح داده شده است.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه شاهد چیست؟

کلیه اطلاعات لازم درخصوص پذیرش ارشد استاد محور دانشگاه شاهد در سال ۱۴۰۲ در متن مقاله آورده شده است.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات