پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

دومین فراخوان کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه سمنان ۱۴۰۲

دومین فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون استعدادهای درخشان به شیوه استاد محور دانشگاه سمنان در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه سمنان در نظر دارد از میان دانشجویان و دانش­ آموختگان ممتاز مقطع کارشناسی مطابق عنوان‌های پژوهشی زیر به شیوه بدون آزمون/استاد محور و برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ تعدادی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش نماید.

کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه سمنان

عناوین طرح های کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲ دانشگاه سمنان

عناوین دارای پذیرش  کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه سمنان در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ به شرح زیر است:

استاد پذیرنده

موضوع پژوهش

رشته

مقطع

ظرفیت

دکتر فرامرز هرمزی

دانش فنی فناوری پراکسیدهای جامد و مایع

مهندسی شیمی

کارشناسی ارشد

۲

دکتر حسن عبدوس

توسعه و تولید مواد پیشرفته نظیر نانوکامپوزیت‌ها جهت کاهش وزن خودرو

مهندسی مواد- مهندسی مکانیک

کارشناسی ارشد

۱

دکتر احسان برهانی

استفاده از نانومواد به عنوان لایه محافظ روی سطح جهت جلوگیری از خوردگی در صنایع

مهندسی مواد- مهندسی شیمی- شیمی- فیزیک

کارشناسی ارشد

۱

دکتر محمد آزادی

امکان‌سنجی استفاده از متامتریال (فراماده) در ایمپلنت‌های استخوانی

مهندسی مکانیک-مهندسی مواد

کارشناسی ارشد

۱

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲ دانشگاه سمنان

واجدین شرایط می‌توانند جهت اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز به آدرس https://golestan.semnan.ac.ir مراجعه نمایند و مدراک خود را حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۵/۲۰ به صورت الکترونیکی از طریق سامانه مذکور ارسال نمایند. 

– ارائه درخواست و دارا بودن شرایط لازم به هیچ عنوان به معنی پذیرش نمی باشد. 

– در صورت وجود هرگونه مغایرت در شرایط متقاضیان با ضوابط موجود در فراخوان، درخواست ایشان مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

– پذیرش اولیه دانشگاه به منزله پذیرش قطعی نیست و پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور است.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه سمنان

دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی ۱۳۹۸ و بهمن ۱۳۹۷ به شرط دانش آموختگی حداکثر در ۸ نیمسال و ورودی مهر ۱۳۹۹ که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند، در صورت داشتن شرایط ذیل می‌توانند نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک اقدام نمایند.

۱- گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی تا پایان نیمسال تحصیلی ششم (عدد غیرصحیح تعداد واحدها به پایین گرد می‌شود).

۲- اتمام دوره کارشناسی حداکثر در ۸ نیمسال تحصیلی

۳- قرار گرفتن در فهرست ٪۲۰ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی در پایان نیمسال تحصیلی ششم (عدد غیرصحیح رتبه به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل می‌شود)

۴- پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان پذیر است.

تبصره ۱– ملاک تشخیص افراد واجد شرایط بندهای چهارگانه فوق وضعیت علمی-آموزشی متقاضیان در زمان ارائه درخواست به دفتر استعدادهای درخشان بوده و لذا تغییرات پدید آمده در وضعیت علمی-آموزشی متقاضیان پس از ثبت درخواست (نظیر درج نمره دروس ناتمام و…) به هیچ وجه اعمال نمی‌شود.

تبصره ۲– برای متقاضیان دو رشته ای (تحصیل همزمان در دوره رشته تحصیلی مقطع کارشناسی) مدت مجاز مذکور در بند ۲ حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است.

متقاضیان مذکور در صورت پذیرش میتوانند تحصیل خود را در هر یک از رشته‌های دوره کارشناسی پیوسته ادامه دهند.

تبصره ۳– یک سوم از ظرفیت‌های موجود در هر رشته-گرایش بر اساس ضریب همترازی معدل تعیین شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور به دانشجویان و دانش‌آموختگان سایر دانشگاه‌ها اختصاص داده می‌شود.

تبصره ۴– امکان ثبت درخواست برای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه سمنان که جزء ٪۱۰ دوم دانشجویان هم‌رشته و هم‌ورودی خود باشند وجود دارد، اما پذیرش این دسته از متقاضیان صرفاً به شرط انصراف یا عدم تقاضای پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد افراد حائز شرایط بند ۳ (٪۲۰ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی) و با اولویت رتبه (به شرط دارا بودن سایر شرایط بندهای فوق) قابل بررسی است. تأکید می‌شود که این تبصره صرفاً مخصوص دانشجویان و دانش آموختگان واجد شرایط دانشگاه سمنان است.

تبصره ۵– به رتبه‌های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی-دانشجویی کشوری در هر رشته، به شرط ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد و دارا بودن شرایط بندهای چهارگانه فوق، ظرفیت مازاد اختصاص داده می‌شود.

تبصره ۶– به متقاضیانی که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزء ٪۲۰ برتر باشند، به شرط دارا بودن شرایط بندهای ۳ و ۴ ظرفیت مازاد برای پذیرش اختصاص داده می‌شود.

تبصره ۷– دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته در صورتی میتوانند اقدام به ثبت درخواست کنند که سنوات تحصیلی آن‌ها در دوره کارشناسی پیوسته از زمان ورود به رشته و دانشگاه اول تا زمان دانش آموختگی از رشته و دانشگاه دوم حداکثر ۸ نیمسال تحصیلی باشد. مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین ٪۲۰ برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که از آن مدرک دریافت می‌کنند.

تبصره ۸– برای دانشجویانی که طرح کارورزی/کارآموزی بلند مدت در دوره کارشناسی خود شرکت کرده اند، به تناسب طول دوره کارآموزی (۳ تا ۱۲ ماه) مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است، برای مثال طول مدت مجاز تحصیل برای دانشجویانی که در دوره‌های ۳ تا ۶ ماهه طرح کارورزی شرکت کرده اند، حداکثر ۹ نیمسال بوده و برای دانشجویانی که در دوره‌های ۶ تا ۱۲ ماهه طرح کارورزی شرکت کرده اند، طول مدت مجاز تحصیل، حداکثر ۱۰ نیمسال است.

تبصره ۹– برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره‌های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته ها) شرکت کرده اند، مدت مجاز حداکثر نه نیمسال تحصیلی است و رتبه‌بندی نامبردگان بدون احتساب واحدهای درسی دوره فرعی انجام می‌شود.

تبصره ۱۰– برای خانم‌هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده‌اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تأیید دانشگاه استفاده کرده اند، مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است. همچنین درخواست سایر دانشجویانی که از مرخصی بدون احتساب در سنوات و با تأیید دانشگاه استفاده کرده اند، قابل بررسی است.

تبصره ۱۱– برای دانشجویان موضوع تبصره‌های ۲، ۸ و ۱۰ در مدت ۹ یا ۱۰ نیمسال دانش آموخته می‌شوند به ترتیب معدل ۷ یا هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب، با معدل ۶ نیمسال دانشجویان هم رشته‌ای که بیشترین واحدهای درسی خود را با ایشان گذرانده اند، مقایسه می‌شود.

تبصره ۱۲– توافق نامه حمایت از جذب استعدادهای برتر در رشته‌های الویت دار کشور با بنیاد ملی نخبگان برای پذیرش بدون آزمون مورد تایید می‌باشد.

تبصره ۱۳– پذیرش دانشجویان نمونه کشوری در هر سال تحصیلی بر اساس مصوبه شورای هدایت و با معرفی حائزین شرایط توسط سازمان سنجش به دانشگاه انجام می‌شود.

تبصره ۱۴– پذیرش دانشجو از طریق این آیین نامه در دوره‌های روزانه به صورت رایگان و در سایر دوره‌ها براساس مصوبه هیات امنای دانشگاه انجام می‌شود.

 

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲ دانشگاه سمنان

مدارک الزامی جهت ثبت نام ارشد استاد محور این دانشگاه به شرح زیر است:

۱- تصویر شناسنامه

۲- تصویر کارت ملی

۳- گواهی رتبه در میان دانشجویان هم رشته و هم ورودی که به تایید اداره آموزش دانشگاه محل تحصیل متقاضی رسیده باشد.

۴- ریزنمرات دوره کارشناسی

۵- پرداخت وجه غیر قابل استرداد ۱۰۰۰۰۰۰ ریال معادل صد هزار تومان از طریق درگاه الکترونیکی تعیین شده در سامانه گلستان دانشگاه سمنان (وجه پرداختی بابت ثبت نام در این فراخوان به هیچ وجه مسترد نمی‌شود، لطفا پیش از اقدام به ثبت نام، شرایط مندرج در فراخوان را به دقت مطالعه فرمایید).

مدارک اختیاری جهت ثبت نام ارشد استاد محور این دانشگاه به شرح زیر است:

در شرایط برابر دارندگان مدارک زیر در اولویت قرار خواهند گرفت:

۱- سوابق پژوهشی (مقالات علمی معتبر، گواهی ثبت اختراع، …)

۲- گواهی احراز رتبه برتر در مسابقات علمی- دانشجویی کشوری

تذکرات مهم

 • به متقاضیان اکیدا توصیه می‌شود که محتوای آیین نامه کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان مصوب شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت عتف و آیین نامه کارشناسی ارشد بدون آزمون استاد محور مبتنی بر نیازهای کشور مصوب شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت عتف را به دقت مطالعه نمایند. بدیهی است مسئولیت رعایت مفاد آیین نامه مذکور بر عهده شخص متقاضی است.

 • ارسال مدارک باید به صورت الکترونیکی از طریق سامانه گلستان دانشگاه سمنان به آدرس https://golestan.semnan.ac.ir صورت پذیرد.

 • مهلت ثبت درخواست از تاریخ ۱۴۰۲/۴/۱۹ تا تاریخ ۱۴۰۲/۵/۲۰ می باشد که به هیچ وجه قابل تمدید نیست.
 • دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه سمنان باید درخواست صدور گواهی رتبه (مدرک الزامی شماره ۳) را از طریق وبگاه دفتر استعدادهای درخشان- منوی ارسال اینترنتی درخواست، به دفتر استعدادهای درخشان ارسال نمایند. لذا از مراجعه حضوری خودداری شود.

 • تمام دانشجویانی که براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو وارد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور می‌شوند و مدرک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت میکنند، در صورت داشتن شرایط میتوانند از تسهیلات آیین نامه بهره‌مند شوند.

 • اتباع غیر ایرانی مقیم ایران ورودی دوره کارشناسی پیوسته سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط میتوانند متقاضی استفاده از تسهیلات این آیین نامه باشند.

 • به اطلاع می‌رساند پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد فقط بر مبنای عناوین که در پیوست معین شده اند، صورت می‌گیرد. لذا به متقاضیان اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات پیوست را ملاک انتخاب عنوان قرار دهند.

 • پذیرش نهایی بر اساس مدارک و سوابق داوطلب صورت میگیرد. لذا به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 • پذیرش نهایی منوط به تأیید استاد راهنما، شورای هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه سمنان و سازمان سنجش آموزش کشور است.

 • در صورت پذیرش نهایی به همراه داشتن اصل مدارک ارسالی برای ثبت نام ضروری است.

 • در صورت پذیرش نهایی متقاضی در دانشگاه سمنان و درج نام پذیرفته شده در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور توسط دانشگاه سمنان، متقاضی حق پذیرش از دانشگاه دیگری را ندارد و حذف نام متقاضی از پرتال سازمان سنجش مقدور نخواهد بود.

 • متقاضی در صورت پذیرش و ثبت نام قطعی موظف است طرح پیشنهادی پایان نامه خود را با هماهنگی استاد راهنما در طول نیمسال اول تحصیل به تصویب شورای تحصیلات تکمیلی گروه رسانده، در سامانه نظام ایده‌ها و نیازها (نان) ثبت و فعالیت پژوهشی خود را آغاز نماید.

 • اسامی پذیرفته شدگان نهایی از طریق سایت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان برای ثبت نام اعلام خواهد شد. بدیهی است‌ عدم مراجعه و ثبت نام در موعد مقرر (که متعاقباً اعلام خواهد شد) به معنی انصراف از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سمنان خواهد بود.

 • بدیهی است ارسال مدارک هیچ گونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات