پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه علم و صنعت ۱۴۰۲

جزئیات پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور استعدادهای درخشان ۱۴۰۲ دانشگاه علم و صنعت اعلام شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، به اطلاع میرساند دانشگاه علم و صنعت ایران مطابق آیین نامه کارشناسی ارشد استاد محور درخواست دانشجویان ممتاز کارشناسی پیوسته ورودی مهرماه سال ۱۳۹۸ دانشگاههای دولتی را جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد استاد محور سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ مورد بررسی قرار می دهد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲ دانشگاه علم و صنعت

متقاضیان باید براساس جدول شماره یک و از بین اساتید و طرح‌های اعلام شده، انتخاب خود را انجام داده و بر اساس آن متقاضیان باید ثبت نام اولیه خود را تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ صرفاً به صورت غیرحضوری از طریق آدرس https://golestan.iust.ac.ir/Forms/AuthenticateUser/main.htm انجام دهند.

کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه علم و صنعت

شرایط ثبت نام ارشد استاد محور دانشگاه علم و صنعت

شرایط پذیرش طبق ماده ۳ آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان (برای مشاهده آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان کلیک کنید).

الف) داشتن حداقل معدل کل ۱۶ (با اعمال ضریب همترازی دانشگاه مقطع کارشناسی) در پایان شش نیمسال تحصیلی مقطع کارشناسی که به لحاظ میانگین کل جزء بیست درصد برتر (عدد غیر صحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل شود) دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

توضیح ضریب همترازی: هر دانشگاه دارای ضریبی می‌باشد که این ضریب بزرگتر یا مساوی ۱ بوده و در صورت بالاتر بودن این ضریب از ۱ تاثیر مثبت در معدل خواهد داشت. این ضریب را می‌توان از آموزش هر دانشگاه مطلع شد.

ب) گذراندن حداقل سه چهارم واحد درسی (گرد رو به پایین) در پایان ترم ششم در مقطع کارشناسی.

ج) اتمام تحصیلات مقطع کارشناسی حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۳۱

تبصره ۱: برای دانشجویان تحصیل همزمان به استناد «آیین نامه تحصیل همزمان در دو رشته ویژه دانشجویان استعداد درخشان» مدت تحصیل ده نیمسال است و در رشته‌ای که سایر شرایط این آیین نامه را داشته باشند، می‌توانند از تسهیلات مربوط بهره مند شوند.

تبصره ۲: برای دانشجویانی که در طرح کارورزی/کارآموزی بلند مدت در دوره کارشناسی پیوسته خود شرکت کرده اند، به تناسب دوره کارورزی (۳ تا ۱۲ ماه) مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است. جزییات بهره مندی از این تبصره مطابق ابلاغیه ۲/۱۸۴۳۲۶ تاریخ ۹۹/۸/۲۸ مصوب شورای هدایت میباشد.

تبصره ۳: برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره‌های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته ها) شرکت کرده اند، مدت مجاز حداکثر نه نیمسال تحصیلی است و رتبه بندی و احراز شرایط نامبردگان بدون احتساب واحدهای درسی دوره فرعی انجام میشود.

تبصره ۴: برای خانم هایی که دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده اند، مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

تبصره ۵: دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته در صورتی می‌توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون بهره مند شوند که سنوات تحصیلی آن‌ها در دوره کارشناسی پیوسته از ورود به رشته و دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته و دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمسال باشد و مقایسه متقاضیان برای رتبه بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام میشود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند.

تبصره ۶: برای دانشجویان موضوع تبصره ۱، ۲، ۴ که در مدت نه یا ده نیمسال دانش آموخته میشوند، (به ترتیب) معدل هفت یا هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب، با معدل شش نیمسال دانشجویان هم رشته ای که بیشترین واحدهای درسی خود را با ایشان گذرانده اند مقایسه می شود.

تبصره ۷: طی نامه دریافنی به شماره ۲/۳۵۱۳۳۴ مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ برای دانشجویان ورودی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ و قبل از آن که در دوره کارشناسی پیوسته تغییر رشته داشته اند، دانشگاه اختیار دارد حداکثر یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه کند. در این صورت مقایسه متقاضیان پس از هفت نیمسال تحصیلی با دانشجویان هم رشته ای که بیشترین واحدهای درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند، انجام میشود.

تبصره ۸: درخواست متقاضیان ورودی ۹۹ که در طول ۶ نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته، دانش آموخته شده اند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته غیر هم ورودی خود جزء ۲۰٪ برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسی است.

تبصره ۹: متقاضیان ورودی بهمن ۹۷ به شرط دانش آموختگی در ۸ نیمسال، می‌توانند درخواست خود را ارائه نمایند.

تبصره ۱۰: پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای یکبار امکان پذیر است.

تبصره ۱۱: دانشگاه اختیار دارد برگزیدگان رتبه اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی را برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط به تشخیص کارگروه های تخصصی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون پذیرش کند.

تبصره ۱۲: اتباع غیرایرانی «مقیم ایران» ورودی دوره کارشناسی پیوسته سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط میتواند از تسهیلات این آیین نامه بهره مند شود.

تذکرهای مهم

تذکر ۱: متقاضیان دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، غیر دولتی، غیر انتفاعی، علمی کاربردی، آموزش الکترونیکی و پردیس های بین الملل (خودگردان) مجاز به استفاده از این آئین نامه برای پذیرش استعداد درخشان نیستند.

تذکر ۲: پذیرش دانشجویان کارشناسی جهت ورود بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد به شیوه استاد محور مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تایید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور و احرازصلاحیت عمومی انجام میپذیرد. لذا اطلاعات ارائه شده متقاضیان براساس آخرین ضوابط ابلاغ شده از سوی وزارت علوم توسط کمیته های کارشناسی دانشگاه بررسی گردیده و نتیجه بررسی به متقاضیان اطلاع رسانی خواهد شد. بدیهی است تکمیل فرم تقاضا و ارائه اطلاعات هیچ حقی را برای متقاضیان جهت ورود بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد به شیوه استاد محور ایجاد نخواهد کرد.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه علم و صنعت ۱۴۰۲ 

۱- تکمیل فرم متقاضی (فرم شماره ۱) الزامی می‌باشد.

۲- تکمیل فرم گواهی تأیید معدل و رتبه مقطع کارشناسی بدون خط خوردگی (اطلاعات فرم شماره ۲ به طور کامل وارد شده و به تایید دانشگاه مبدا رسیده باشد، به اطلاعات ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.)

۳- فرم تایید مقاله توسط استاد راهنما (تکمیل فرم شماره ۳ در صورت داشتن مقاله).

۴- سایر مدارک مطابق با موارد درخواست ثبت نام متقاضیان.

۵- در صورت ثبت اختراع میبایست تایید سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران یا بنیاد ملی نخبگان یا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را داشته باشد.

۶- مبلغ ۸۴۰/۰۰۰ ریال بابت هزینه ثبت نام در نظر گرفته شده که داوطلب به صورت الکترونیکی در مراحل ثبت نام پرداخت می نماید. هزینه ثبت نام به هیچ عنوان قابل استرداد نمی‌باشد.

عناوین طرح های کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲ دانشگاه علم و صنعت

عناوین طرح های دارای پذیرش  کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه علم و صنعت در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ به شرح زیر هستند:

 
 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات