پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

مخالفت رییس سازمان سنجش با دونوبتی شدن کنکور ارشد

ظرفیت پذیرش ارشد ۱۴۰۳

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور: دو نوبت برگزار شدن آزمون کارشناسی ارشد امکان‌پذیر نیست.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش خبرگزاری فارس، کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ دوبار در سال و در ماه‌های دی ۱۴۰۱ و تیر ۱۴۰۲ برگزار شد، هر داوطلب اگر در دو آزمون شرکت کند دو نمره کنکور خواهد داشت و اگر در یک آزمون شرکت کند یک نمره کنکور خواهد داشت، اما فقط یک نمره آزمون به انتخاب داوطلب محاسبه می‌شود. نمره کنکور به اضافه سوابق تحصیلی یک نمره کل را می‌سازد و به داوطلب می‌گویند گروه آزمایشی خود را انتخاب کند و بر اساس گروه آزمایشی انتخاب رشته می‌کنند.

بنابراین هر داوطلب می‌تواند دو نوبت در آزمون تخصصی شرکت کند، به طور طبیعی نمره‌ای که از آزمون می‌گیرد با نمره سوابق تحصیلی ترکیب می‌شود، نمره کل ساخته می‌شود، آن نمره کل ملاک پذیرش است و نمره بالاتر مورد قبول است.

* امکان دونوبتی شدن کنکور ارشد و دکتری وجود ندارد

عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس پیرامون دونوبتی شدن کنکورهای کارشناسی ارشد و دکتری، گفت: برگزاری این دو آزمون به صورت دونوبتی امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: کنکور دکتری دو بخش کتبی و مصاحبه دارد و کنکور کارشناسی ارشد نیز به قدری تنوع رشته دارد که فکر کردن به آن امکان‌پذیر نیست.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات