پارسه

پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه امیرکبیر ۱۴۰۳

اطلاعیه پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه صنعتی امیرکبیر ویژه دانشجویان واجد شرایط این دانشگاه و سایر دانشگاه‌ها منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه صنعتی امیرکبیر بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان  تعداد محدودی دانشجوی واجد شرایط کارشناسی پیوسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور را بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ پذیرش می‌نماید.

قابل توجه متقاضیان کارشناسی ارشد بدون آزمون سال ۱۴۰۳ دانشگاه صنعتی امیرکبیر (دانشجویان امیرکبیر و سایر دانشگاه ها):

مهلت ثبت نام تا ساعت ۲۳:۵۹ روز جمعه ۸ دی ماه ۱۴۰۳ تمدید گردید.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه امیرکبیر

۱- دانشگاه اختیار دارد تعداد محدودی از دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی مهر ۹۹ دانشگاه های مشمول این فراخوان که پس از شش نیمسال (تا پایان تابستان متصل به ترم ششم) با گذراندن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی خود (عدد غیر صحیح واحدها به پایین گرد میشود)، به لحاظ میانگین کل جزء ۲۰% برتر (عدد غیر صحیح به صورت ریاضی گرد میشود) دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود با میانگین کل بالای ۱۶ باشند را بدون آزمون پذیرش کند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه امیرکبیر

* برای دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۹ و قبل از آن که به دلیل شیوع بیماری کرونا، حذف واحد داشته اند (واحدهای حذف شده مربوط به نیمسال دوم ۹۸ تا پایان نیمسال ششم تحصیلی باشد) در محاسبه حد نصاب واحدهای درسی، با کسر ۴ واحد از مجموع سه چهارم واحدهای درسی میتوانند اقدام کنند.

تبصره ۱: چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته‌ای در دوره کارشناسی ارشد با ۲۰% برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود، دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفاً ۱۰% برتر بعدی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته میباشد.

تبصره ۲: متقاضیان ورودی بهمن ۹۸ به شرط دانش آموختگی در ۸ نیمسال میتوانند درخواست خود را ارائه نمایند.

۲- متقاضیان بایستی حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۶/۳۱ و طی ۸ نیمسال دانش آموخته گردند.

تبصره ۱: درخواست متقاضیان ورودی ۱۴۰۰ که در طول شش نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته، دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزء ۳۰٪ برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسی است. (این دانشجویان در تابستان ۱۴۰۳ درخواست خود را بایستی ارائه دهند).

تبصره ۲: پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای همان سال امکان‌پذیر میباشد.

تبصره ۳: برای دانشجویان تحصیل همزمان در دو رشته، مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی میباشد و در رشته‌ای که سایر شرایط این آیین نامه را داشته باشند میتوانند از تسهیلات مربوط بهره‌مند شوند.

تبصره ۴: برای دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته مدت مجاز از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم حداکثر ۸ نیمسال است و مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین ٪۲۰ با دانشجویان دانشگاهی انجام میشود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند.

* طبق ابلاغیه دریافتی مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دانشجویان ورودی ۱۴۰۰ و قبل از آن که تغییر رشته داشته‌اند، حداکثر یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه می‌شود.

تبصره ۵: برای دانشجویانی که طرح کارورزی/ کارآموزی بلند مدت در دوره کارشناسی پیوسته خود شرکت کرده اند، به تناسب دوره کارورزی (۳ تا ۱۲ ماه) مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است.

✓ اگر مرخصی بدون احتساب در سنوات یک نیمسال تحصیلی باشد (۶ ماه) مدت مجاز سنوات ۹ نیمسال قابل قبول است.

✓ اگر مرخصی بدون احتساب در سنوات دو نیمسال تحصیلی باشد (۱۲ ماه) مدت مجاز سنوات ۱۰ نیمسال قابل قبول است.

تبصره ۶: برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره‌های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته ها) شرکت کرده‌اند مدت مجاز حداکثر نه نیمسال تحصیلی است و رتبه‌بندی نامبردگان بدون احتساب واحدهای درسی دوره فرعی انجام می‌شود.

تبصره ۷: برای خانم هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تأیید دانشگاه استفاده کرده‌اند، مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است.

تذاکرات مهم

۱- درخواست برگزیدگان رتبه‌های ۱ تا ۱۵ نهایی المپیادهای علمی دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد سازمان سنجش آموزش کشور به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش قابل بررسی میباشد.

۲- مدارک دوره‌های مجازی، نیمه حضوری یا غیر حضوری، آموزش محور، دوره‌های خودگردان سایر دانشگاه‌ها (به جز دانشجویان خودگردان دانشگاه صنعتی امیرکبیر)، دانشگاه های غیر انتفاعی، پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستانها، علمی کاربردی، فارغ التحصیلان کارشناسی دانشگاه‌های خارج از ایران برای ورودی بدون آزمون مورد پذیرش نخواهد بود.

۳- اتباع غیر ایرانی (مقیم ایران) ورودی کارشناسی پیوسته سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط می‌توانند متقاضی باشند.

۴- درخواست متقاضی صرفاً در دانشکده‌ای بررسی میشود که در ثبت نام اینترنتی انتخاب کرده است و به تشخیص دانشگاه مرتبط با رشته تحصیلی کارشناسی خود میباشد.

۵- تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرش شده در کارشناسی ارشد بدون آزمون بر اساس آیین نامه وزارت علوم مجاز نیست. لذا بعد از تأیید نهایی وضعیت نهایی متقاضیان پذیرش شده و اخذ شماره دانشجویی کارشناسی ارشد، امکان تغییر رشته و دانشگاه (حتی در صورت موافقت دانشگاه‌ها) میسر نیست.

۶- طبق آیین نامه داخلی داشتن معدل کل بالای ۱۶ نیز الزامی است.

✓ جهت کنترل این شرط، مراجعه پذیرفته شدگان نهایی در تابستان ۱۴۰۳ (در تاریخی که متعاقباً اعلام می گردد) به اداره استعدادهای درخشان و المپیادها دانشگاه الزامی است. عدم مراجعه حضوری یا عدم کسب شرط فوق موجب لغو پذیرش بدون آزمون می‌شود.

۷- پذیرفته شدگان بدون آزمون استعدادهای درخشان بعد از انصراف از تحصیل در دوره روزانه مشمول مقررات آموزشی دانشجویان انصرافی می شوند.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه امیرکبیر

لیست رشته /گرایش های مورد پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه سمنان در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ در سامانه ثبت نام اینترنتی (سامانه سرو) قابل مشاهده میباشد.

✓ داوطلبان حداکثر میتوانند در سه گرایش (مرتبط با رشته کارشناسی) از یک دانشکده را به ترتیب اولویت درخواست بدهند در غیر اینصورت ثبت نام ایشان لغو خواهد شد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه امیرکبیر

✓ متقاضیان بایستی ثبت نام اینترنتی خود را در بازه زمانی چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۹/۱ تا ساعت ۲۳:۵۹ جمعه ۱۴۰۲/۱۰/۱ از طریق لینک https://sarv.aut.ac.ir/l-gin.aspx تکمیل نمایند.

مهلت ثبت نام تا ساعت ۲۳:۵۹ روز جمعه ۸ دی ماه ۱۴۰۳ تمدید گردید.

  • نیازی به مراجعه حضوری نیست و دانشگاه در قبول یا رد تقاضا بر اساس امتیاز مکتسبه مختار میباشد.

پرداخت مبلغ ۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال معادل ۲۰۰/۰۰۰ تومان همزمان با تکمیل پرونده در سامانه ثبت نام انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است پس از ورود به https://sarv.aut.ac.ir/l-gin.aspx، دانشجویان کارشناسی امیرکبیر از طریق “سامانه ورود یکپارچه” و دانشجویان کارشناسی سایر دانشگاهها از طریق دولت من” ثبت نام اینترنتی خود را تکمیل نمایند.

مواردی در خصوص تکمیل اطلاعات در سامانه ثبت نام اینترنتی

– لطفاً از تلفن همراه خود برای ثبت نام استفاده فرمایید.

–  لازم به ذکر است ثبت نام شما زمانی تکمیل شده است که از سامانه ثبت نام، شماره پرونده دریافت نمایید.

–  لطفاً شماره پرونده خود را حتماً یادداشت و نزد خود نگه دارید.

– ویرایش اطلاعات توسط متقاضی تا زمانی امکان پذیر است که هنوز شماره پرونده ای دریافت ننموده است، به محض دریافت شماره پرونده ثبت نام ایشان تکمیل و امکان هیچ گونه ویرایشی در اطلاعات ثبت نامی ایشان وجود ندارد.

– مهلت ثبت نام به هیچ وجه قابل تمدید نمی‌باشد.

– وجه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

– از پرداخت بیش از یک بار مبلغ هزینه ثبت نام به هر دلیل خودداری نمایید.

– لطفاً شرایط آیین نامه را به دقت مطالعه نمایید و در صورت داشتن شرایط ثبت نام نمایید.

– تعداد واحد اعتباری (اگر واحد اعتباری نداشتید صفر وارد نمایید) / این مورد بیشتر برای دانشجویان انتقالی صدق می کند.

– رتبه در رشته (منظور رتبه در بین هم ورودی های خود در رشته میباشد و با توجه به رتبه ای که دانشگاه محل تحصیل کارشناسی اعلام می‌کند).

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه امیرکبیر

– مدارک بایستی در سامانه بارگذاری شوند.

– در صورت نقص مدارک و یا عدم بارگذاری مدارک خواسته شده حتی با وجود داشتن شماره پرونده، درخواست شما به هیچ عنوان بررسی نخواهد شد.

– از ارسال مدارک به صورت فیزیکی اکیداً خودداری نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت بارگذاری در سامانه

۱- صفحه اول شناسنامه (اجباری).

۲- صفحه اول کارت ملی (اجباری).

۳- کارنامه (ریزنمرات) کارشناسی (اجباری) (نیازی به مهر و امضا نیست).

* در صورت تحصیل همزمان در رشته دوم، کارنامه کارشناسی رشته دوم (فقط دانشجویان سایر دانشگاه‌ها بارگذاری نمایند).

* برای دانشجویان کارشناسی امیرکبیر “نیازی به بارگذاری کارنامه در رشته اول یا دوم نمیباشد.”

۴- گواهی رتبه رشته در مقطع کارشناسی با مهر و امضاء (فقط دانشجویان سایر دانشگاه‌ها بارگذاری نمایند).

* در صورت نیاز به فرم گواهی رتبه به https://gto.aut.ac.ir و قسمت فرم ها/ کارشناسی مراجعه نمایید.

* در صورت تحصیل همزمان در رشته دوم، گواهی رتبه رشته دوم (فقط دانشجویان سایر دانشگاه ها ارسال نمایند).

* برای دانشجویان کارشناسی امیرکبیر “نیازی به ارسال گواهی رتبه در رشته اول یا دوم نمی باشد.”

۵- گواهی کسب رتبه اول تا پانزدهم در المپیاد علمی دانشجویی کشور (در صورت کسب رتبه)/ معرفی نامه از سازمان سنجش آموزش کشور.

نحوه بررسی درخواست متقاضیان

– درخواست متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت نام اینترنتی و یا بارگذاری مدارک خواسته شده در سامانه ثبت نام نکرده باشند، به هیچ وجه بررسی نخواهد شد.

– چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد ثبت نام ایشان لغو خواهد شد.

– ارائه درخواست و دارا بودن حداقل شرایط به هیچ عنوان به منزله پذیرش نمیباشد.

– بدیهی است اعلام نتایج اولیه هیچگونه حقی برای داوطلبان ایجاد ننموده و پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور میباشد و احراز صلاحیت عمومی و انضباطی دانشجویان ضروری است.

– اسامی پذیرفته شدگان اولیه پس از بررسی، از طریق سایت اداره استعدادهای درخشان و المپیادها https://gto.aut.ac.ir اعلام خواهد شد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه امیرکبیر کی است؟

فرصت ثبت نام جهت پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه امیرکبیر تا ۱۴۰۲/۱۰/۱ است. در متن این مقاله جزئیات نحوه و زمان ثبت نام توضیح داده شده است.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه امیرکبیر چیست؟

کلیه اطلاعات لازم درخصوص پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه امیرکبیر در سال ۱۴۰۳ در متن مقاله آورده شده است.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات