پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه صنعتی ارومیه ۱۴۰۳

دانشگاه صنعتی ارومیه

اطلاعیه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه صنعتی ارومیه منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه صنعتی ارومیه بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان، تعداد محدودی دانشجوی واجد شرایط کارشناسی پیوسته ورودی ۱۳۹۹ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور را بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ پذیرش می‌نماید.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه

۱- دانشگاه اختیار دارد تعداد محدودی از دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی مهر ۹۹ دانشگاه‌های مشمول این فراخوان که پس از شش نیم سال (تا پایان تابستان متصل به ترم ششم) با گذراندن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی خود (عدد غیر صحیح واحدها به پایین گرد می‌شود)، به لحاظ میانگین کل جزء ۲۰٪ برتر (عدد غیر صحیح به صورت ریاضی گرد می‌شود) دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود را بدون آزمون پذیرش کند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه

تبصره ۱: چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته‌ای در دوره کارشناسی ارشد با ۲۰٪ برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود، دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفاً ۱۰٪ برتر بعدی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته است.

۲- متقاضیان بایستی حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۶/۳۱ و طی ۸ نیم سال دانش آموخته شوند.

تبصره ۱: پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای همان سال امکان‌پذیر است.

تبصره ۲: برای دانشجویان تحصیل همزمان در دو رشته، مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی بوده و در رشته‌ای که سایر شرایط این آیین نامه را داشته باشند میتوانند از تسهیلات مربوط بهره‌مند شوند.

تبصره ۳: برای دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته، مدت مجاز از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمسال است و مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین ۲۰٪ با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند.

تبصره ۴: برای دانشجویانی که طرح کارورزی/ کارآموزی بلندمدت در دوره کارشناسی پیوسته خود شرکت کرده اند، به تناسب دوره کارورزی (۳ تا ۱۲) ماه مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است.

تبصره ۵: برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره‌های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته‌ها) شرکت کرده‌اند، مدت مجاز حداکثر نه نیمسال تحصیلی بوده و رتبه‌بندی نامبردگان بدون احتساب واحدهای درسی دوره فرعی انجام می‌شود.

تبصره ۶: برای خانم‌هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده‌اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تأیید دانشگاه استفاده کرده‌اند مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است.

تذاکرات مهم

۱. درخواست برگزیدگان رتبه‌های ۱ تا ۱۵ نهایی المپیادهای علمی دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد سازمان سنجش آموزش کشور به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش قابل بررسی است.

۲. دانشجویان دانشگاه‌های دولتی، زیر نظام‌های آموزش عالی (آزاد، پیام نور، علمی کاربردی) نیز طبق احکام صادره از هیات عمومی دیوان عدالت اداری می‌توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

۳. اتباع غیر ایرانی (مقیم ایران) ورودی کارشناسی پیوسته سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط می‌توانند متقاضی باشند.

۴. درخواست متقاضی صرفاً در دانشکده‌ای بررسی می‌شود که در دانشگاه صنعتی ارومیه وجود داشته و به تشخیص دانشگاه مرتبط با رشته تحصیلی کارشناسی خود باشد.

  • داوطلبان حداکثر می‌توانند در یک گرایش (مرتبط با رشته کارشناسی) از یک دانشکده درخواست بدهند.

  • تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرش شده در کارشناسی ارشد بدون آزمون بر اساس آیین نامه وزارت علوم مجاز نیست. لذا بعد از تأیید نهایی وضعیت نهایی متقاضیان پذیرش شده امکان تغییر رشته و دانشگاه (حتی در صورت موافقت دانشگاه ها) میسر نیست.

۵. پذیرفته شدگان بدون آزمون استعدادهای درخشان بعد از انصراف از تحصیل در دوره روزانه مشمول مقررات آموزشی دانشجویان انصرافی می‌شوند.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه صنعتی ارومیه

متقاضیان بایستی ثبت نام خود را در بازه زمانی ۱۴۰۲/۹/۲۵ الی ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ با تکمیل فرم‌های (الف)، (ب) و (ج) در فایل پیوستی، ارسال تصویر مدارک به ایمیل momtaz-msc@uut.ac.ir و پست کردن اصل مدارک به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی ارومیه انجام دهند.

دانشگاه در قبول یا رد تقاضا بر اساس امتیاز مکتسبه مختار بوده و مهلت ثبت نام به هیچ وجه قابل تمدید نیست.

هزینه ثبت نام به صورت پرداخت مبلغ ۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال معادل ۲۰۰/۰۰۰ تومان به صورت واریز به حساب دانشگاه به نام سایر منابع دانشگاه صنعتی ارومیه

  • ضمیمه کردن تصویر فیش واریزی در مدارک ایمیل شده و ارسال اصل فیش واریزی در مدارک پستی انجام خواهد شد.

  • وجه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمیشود.

حتماً مدارک خواسته شده زیر را در قسمت موضوع ایمیل و هم به صورت فایل فشرده (ZIP) با عنوان “نام و نام خانوادگی-رشته گرایش” جهت بررسی ارسال کنید.

به عنوان مثال فایل ZIP مدارک: محمد محمدی – مهندسی برق، کنترل

موضوع ایمیل: محمد محمدی – مهندسی برق، کنترل

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه صنعتی ارومیه

۱. صفحه اول شناسنامه (اجباری)

۲. کارت ملی (اجباری)

۳. کارنامه کارشناسی (اجباری)

۴. گواهی رتبه رشته در مقطع کارشناسی (اجباری)

۵. گواهی کسب رتبه اول تا پانزدهم در المپیاد علمی دانشجویی کشور (اختیاری)

۶ مقالات چاپ شده در مجلات (اختیاری)

۷. مقالات ارائه شده در کنفرانسهای معتبر (اختیاری)

۸. اختراعات ثبت شده (اختیاری)

نحوه بررسی درخواست متقاضیان

O درخواست متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ارسال مدارک خواسته شده به ایمیل مندرج در اطلاعیه نکرده باشند، به هیچ وجه بررسی نخواهد شد.

O چنانچه در هر مرحله از ثبتنام، بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد ثبت نام ایشان لغو خواهد شد.

O ارائه درخواست و دارا بودن حداقل شرایط به هیچ عنوان به منزله پذیرش نیست.

O بدیهی است اعلام نتایج اولیه هیچگونه حقی برای داوطلبان ایجاد ننموده و پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور است و احراز صلاحیت عمومی و انضباطی دانشجویان ضروری است.

O اسامی پذیرفته شدگان اولیه پس از بررسی، در بهمن ماه ۱۴۰۲ از طریق سایت دانشگاه صنعتی ارومیه اعلام خواهد شد.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه صنعتی ارومیه

رشته و گرایش‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه صنعتی ارومیه در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به شرح جدول زیر می‌باشند:

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات