پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه تبریز ۱۴۰۳

دانشگاه تبریز برای سال ۱۴۰۳ دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون می‌پذیرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه تبریز

به گزارش مسترتست، دانشگاه تبریز مطابق با آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان در تمامی رشته/گرایشهای دوره کارشناسی ارشد دانشگاه تبریز که در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ دارای ظرفیت پذیرش روزانه از طریق کنکور کارشناسی ارشد هستند، از میان دانشجویان و دانش آموختگان دوره کارشناسی پیوسته، با لحاظ نمودن شرایط ذیل دانشجو می‌پذیرد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه تبریز

متقاضیان محترم بایستی مدارک خود را حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ به آدرس پستی گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز ارسال نمایند.

با توجه به استقبال دانشجویان و درخواست‌های مکرر، مهلت ارسال مدارک جهت شرکت در فراخوان پذیرش بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تبریز تا روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ تمدید گردید.

روی پاکت حتماً قید شود: مدارک پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴

همین طور علاوه بر ارسال پستی، متقاضیان بایستی مدارک خود را اسکن کرده و به صورت فایل زیپ به آدرس ایمیل talent.tabrizu@gmail.com ارسال نمایند.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه تبریز

۱- دانشجویان ورودی بهمن ۹۸ و مهر ۹۹ دوره تحصیلی کارشناسی که حائز شرایط یکی از بندهای (الف۱-۱) تا (الف۱-۳) باشند می‌توانند نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک جهت شرکت در رقابت پذیرش بدون آزمون اقدام نمایند:

۱-۱- دانشجویان دانشگاه‌های مختلف که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی، با سپری نمودن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی مقطع کارشناسی مصوب شورای عالی برنامه ریزی آموزشی (عدد غیر صحیح تعداد واحدها به پایین گرد می‌شود)، به لحاظ معدل کل، مطابق جدول زیر بایستی جزو دانشجویان برتر هم رشته و هم ورودی خود بوده (عدد غیر صحیح و به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل شود) و دارای حداقل معدل اعلامی باشند.

دانشگاهرتبهحداقل معدل (بعد از اتمام ترم شش)
تبریزجزو ٪۳۰ در بین دانشجویان برتر همرشته و هم ورودی۱۵
سایر دانشگاه های سطح یک و دو جزو ٪۲۰ در بین دانشجویان برتر هم رشته و هم ورودی۱۵
دانشگاه های سطح سه و چهار کشورجزو ٪۲۰ در بین دانشجویان برتر هم رشته و هم ورودی۱۵

*ملاک سطح‌بندی دانشگاه ها، ابلاغیه شماره ۲/۱۷۸۹۷۸ مورخ ۹۶/۰۸/۰۷ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که از طریق وبسایت رسمی گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز (dostsa.tabrizu.ac.ir) در دسترس عموم قرار دارد.

۲- دانشجویان حائز رتبه‌های ۱ تا ۱۵ در مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور می‌توانند نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک به همراه ارائه معرفی نامه  از دبیرخانه المپیاد جهت بهره مندی  از تسهیلات پذیرش بدون آزمون، اقدام نمایند. مدارک این دسته از دانشجویان به صورت مازاد بر ظرفیت، جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بررسی خواهد شد.

۳- مدارک آن دسته از دانشجویان دانشگاه تبریز و سایر دانشگاه‌های سطح یک و دو کشور که در طول شش نیمسال تحصیلی موفق به فارغ التحصیلی شده و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم- ورودی خود جزو ۲۰٪ برتر هستند، به صورت مازاد بر ظرفیت، جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بررسی خواهد شد.

۴- متقاضیان پذیرش بایستی حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شوند.

۵- دانشجویانی که طول مدت تحصیل دوره کارشناسی آن‌ها، بیش از ۸ نیمسال است و مشمول شرایط تبصره‌های ذیل نیستند، مجاز به استفاده از این تسهیلات نخواهند بود.

تبصره ۱: برای دانشجویان در حال تحصیل همزمان در دو رشته، طول مدت مجاز تحصیل، حداکثر ۱۰ نیمسال است.

تبصره ۲: مطابق ابلاغیه شماره ۲/۱۸۴۳۲۶ مورخ ۹۹/۰۸/۲۸ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طول مدت مجاز تحصیل برای دانشجویانی که در دوره‌های ۳ تا ۶ ماهه طرح کارورزی شرکت کرده اند، حداکثر ۹ نیمسال بوده و برای دانشجویانی که در دوره‌های ۶ تا ۱۲ ماهه طرح کارورزی شرکت کرده اند، طول مدت مجاز تحصیل، حداکثر ۱۰ نیمسال است.

تبصره ۳: برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره‌های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته ها) شرکت کرده اند، مدت مجاز حداکثر ۹ نیمسال تحصیلی است و رتبه‌بندی نامبردگان مطابق بند ۱-۱ و بدون احتساب واحدهای درسی دوره فرعی انجام می‌شود.

تبصره ۴: برای خانم‌هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده‌اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده اند، مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است.

تبصره ۵: برای دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته، مدت مجاز از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمسال است و مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند.

تبصره ۶: برای دانشجویان موضوع تبصره‌های ۱، ۲ و ۴ که در مدت ۹ یا ۱۰ نیمسال دانش آموخته می‌شوند به ترتیب معدل ۷ یا هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب، با معدل ۶ نیمسال دانشجویان هم رشته‌ای که بیشترین واحدهای درسی خود را با ایشان گذرانده اند، مقایسه می‌شود.

۶- فارغ التحصیلان نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ و ماقبل آن، مجاز به استفاده از تسهیلات این فراخوان نیستند.

۷- دانشجویان مهمان دائم در صورتی که حداقل سه چهارم واحدهای درسی خود را تا پایان نیمسال ششم در دانشگاه تبریز سپری کرده باشند، به عنوان دانشجوی دانشگاه تبریز می‌توانند از تسهیلات این فراخوان استفاده کنند. در غیر این صورت، پرونده این دسته از دانشجویان به عنوان متقاضی خارج از دانشگاه تبریز و برمبنای شرایط دانشگاه مبدأ بررسی خواهد شد.

زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تبریز

۸- مطابق ابلاغیه شماره ۵۹۹۹ مورخ ۹۹/۰۲/۲۳ سازمان سنجش آموزش کشور، دانش آموختگان کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) امکان استفاده از تسهیلات پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد را ندارند.

۹- پذیرش در رشته‌های تحصیلی مرتبط به رشته دوره کارشناسی، بر اساس تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه امکان‌پذیر است.

۱۰- پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان‌پذیر است.

۱۱- توافق نامه حمایت از جذب استعدادهای برتر در رشته‌های الویت دار کشور با بنیاد ملی نخبگان) ابلاغیه ۱۱/۱۴۴۳۶۴ مورخ ۱۴۰۱/۶/۶ (برای پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون) مورد تایید می‌باشد.

۱۲- پذیرش دانشجویان نمونه کشوری در هر سال تحصیلی بر اساس مصوبه شورای هدایت و با معرفی حائزین شرایط توسط سازمان سنجش به دانشگاه انجام می‌شود.

۱۳- معیار ارزیابی آموزشی متقاضیان به لحاظ معدل کل و رتبه، وضعیت تحصیلی آن‌ها تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ بوده و تغییرات بعد از آن در معدل کل و رتبه متقاضی، قابل اثر در شیوه پذیرش آنان نخواهد بود.

 ظرفیت پذیرش

۱- ظرفیت پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان، حداکثر به اندازه ٪۴۰ ظرفیت پذیرش روزانه از طریق کنکور کارشناسی ارشد در هر کدام از کد رشته محلهای اعلامی توسط سازمان سنجش آموزش کشور است (عدد غیر صحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل می‌شود).

۱-۱- دو سوم از ظرفیت مذکور در بند (ب-۱) برای پذیرش بدون آزمون، به دانشجویان دانشگاه تبریز تعلق دارد.

۲-۱- یک سوم باقی مانده از ظرفیت مذکور در بند (ب-۱)، به دانشجویان حائز شرایط سایر دانشگاه‌ها تعلق می‌گیرد.

۲- چنانچه ظرفیت مذکور در بند (ب-۱) توسط دانشجویان دانشگاه تبریز تکمیل نشود، مابقی این ظرفیت به دانشجویان حائز شرایط سایر دانشگاه‌ها تعلق خواهد گرفت. در غیر این صورت امکان جایگزینی وجود ندارد.

۳- اتباع غیر ایرانی مقیم ایران ورودی دوره کارشناسی پیوسته سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط میتوانند از تسهیلات این آیین نامه بهره‌مند شوند.

۴- پذیرش از طریق این آیین نامه در دوره‌های روزانه به صورت رایگان انجام می‌شود.

نحوه تعیین رتبه کلاسی و محاسبه ٪۲۰ و ٪۳۰ برتر

۱- متقاضیان پذیرش باید تا پایان نیمسال ششم، حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی مقطع کارشناسی را سپری کرده باشند. عدد حاصل از محاسبه سه چهارم کل واحدهای درسی، به سمت پائین گرد شده و به عدد صحیح تبدیل می‌شود.

۲- در اعلام معدل و تعیین رتبه کلاسی، چه برای متقاضیان در حال تحصیل و چه برای متقاضیانی که فارغ التحصیل شده اند، معدل کل تا پایان نیمسال تحصیلی ششم ملاک عمل خواهد بود.

۳- برای دانشجویان ورودی مهر ۹۹، در محاسبه‌ی سه چهارم واحدهای گذرانده، تعداد واحدهای گذرانده تا پایان نیمسال ششم بعلاوه تعداد واحدهای ترم تابستان سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ ملاک عمل خواهد بود. اما نمرات ترم تابستان مذکور در معدل کل و رتبه لحاظ نخواهد شد.

۴- در محاسبه تعداد دانشجویانی که جزو ٪۲۰ و ٪۳۰ برتر هستند، عدد حاصله بایستی به صورت ریاضی گرد شده و به عدد صحیح تبدیل شود.

۵- در محاسبه تعداد کل دانشجویان هم رشته و هم ورودی، افرادی که وضعیت تحصیلی آن‌ها در سیستم سما، عدم مراجعه و اتمام میهمانی درج شده است و دانشجویانی که واحدهای گذرانده کمتر از سه هشتم مجموع واحدهای درسی آن رشته داشته باشند، مورد شمارش قرار نخواهند گرفت.

۶- در محاسبه تعداد کل دانشجویان هم رشته و هم ورودی، مجموع دانشجویان روزانه و نوبت دوم مد نظر است.

۷- در محاسبه تعداد کل دانشجویان هم رشته و هم ورودی، دانشجویان مهمان دائم در صورتی مورد شمارش قرار می‌گیرند که تا پایان نیمسال ششم، حداقل نیمی از واحدهای درسی خود را در دانشگاه تبریز سپری کرده باشند.

۸- در محاسبه تعداد کل دانشجویان هم رشته و هم ورودی، افرادی که برای وضعیت تحصیلی آن‌ها در سیستم سما، مواردی نظیر اخراج از تحصیل و انتقال به دانشگاه دیگر درج شده است، به شکل زیر عمل خواهد شد:

در صورتی که دانشجوی اخراج شده یا منتقل شده به دانشگاه دیگر، حداقل سه هشتم کل واحدهای درسی مقطع کارشناسی را در دانشگاه تبریز سپری کرده باشد، در محاسبه تعداد کل دانشجویان مورد شمارش قرار می‌گیرد؛ و در غیر این صورت، دانشجوی مورد نظر نباید در محاسبه تعداد کل دانشجویان هم رشته و هم ورودی لحاظ شود.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه تبریز

۱- متقاضیان بایستی مدارک خود را به ترتیب زیر آماده کرده و از طریق پست و ایمیل به گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز ارسال نمایند:

فرم ثبت نام (موجود در وبسایت dostsa.tabrizu.ac.ir) تکمیل شده توسط متقاضی که پس از تأیید کارشناس آموزش دانشکده، توسط معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده امضا و مهر شده است.

 کارنامه تحصیلی مقطع کارشناسی

 فرم رتبه‌بندی تایید شده از طرف آموزش دانشگاه، برای داوطلبان سایر دانشگاه‌ها الزامی می‌باشد.

 گواهی اشتغال به تحصیل از طرف آموزش دانشگاه یا دانشکده برای داوطلبان در حال تحصیل سایر دانشگاه‌ها الزامی است.

 اصل گواهی رتبه صادره توسط دبیرخانه المپیاد علمی دانشجویی کشور (صرفاً برای حائزین شرایط بند (الف-۲) )

 اصل تاییدیه دانشگاه صرفا برای حائزین شرایط بند الف-۵

 کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه و کپی کارت دانشجویی (همه در یک صفحه A4 کپی شده باشد.)

 رسید واریز هزینه ثبت نام

۳- هزینه ثبت‌نام برای دانشجویان دانشگاه تبریز، به مبلغ ۲.۵۰۰.۰۰۰ (دو میلیون و پانصد هزار) ریال و برای سایر دانشجویان به مبلغ ۳.۵۰۰.۰۰۰ (سه میلیون و پانصد هزار) ریال، بایستی از طریق سامانه پرداخت اینترنتی وجوه دانشگاه تبریز (به آدرس https://portal.tabrizu.ac.ir/payment) با انتخاب گروه حمایت از استعدادهای درخشان از منوی واحد/دانشکده و انتخاب پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد از منوی نوع درآمد، و مرکزی-تبریز از منوی درگاه، پرداخت شده و رسید واریز به همراه مدارک ارسال شود. یا متقاضیان محترم می‌توانند از لینک زیر به صورت مستقیم استفاده نمایند.

https://portal.tabrizu.ac.ir/payment?earmark=344072254116000115009035002363

۴- مدارک ارسالی و مبلغ واریز شده بابت هزینه ثبت نام، در صورت انصراف یا عدم پذیرش مسترد نخواهد شد.

۵- متقاضیانی که در فرم ثبت نام، رشته/گرایش‌هایی از دو دانشکده متفاوت را انتخاب نموده‌اند به عنوان نمونه، گرایش‌های مرتبط با گروه مهندسی آب در دانشکده‌های مهندسی عمران و کشاورزی)، بایستی از کلیه مدارک مذکور در بند (پ-۲)، دو سری تهیه و همراه هم در یک پاکت ارسال نمایند. ضمناً هزینه ثبت نام نیز می‌بایست به صورت جداگانه پرداخت و دو رسید واریزی همراه مدارک ارسال گردد.

۶ در صورت مخدوش بودن فرم ثبت نام یا نقص در مدارک لازم، پرونده ارسالی از فرایند بررسی خارج خواهد شد.

۷- مهلت ارسال مدارک (تحویل به پست):۱۴۰۲/۱۱/۱۰

بررسی پرونده ها، روال اعلام نتایج و مراحل ثبت نام

۱- پس از اتمام فرایند بررسی پرونده‌های ارسالی، اسامی پذیرفته شدگان، از طریق وبسایت رسمی دانشگاه تبریز به آدرس www.tabrizu.ac.ir و همچنین وبسایت رسمی گروه حمایت از استعدادهای درخشان به آدرس dostsa.tabrizu.ac.ir اعلام خواهد شد. لذا نیازی به مراجعه حضوری متقاضیان یا پیگیری تلفنی نخواهد بود.

۲- پس از اعلام نتایج، آن دسته از پذیرفته شدگانی که تمایل به انصراف از پذیرش دارند، بایستی در موعد مقرر در اطلاعیه پذیرش، نسبت به اعلام انصراف کتبی اقدام نمایند تا فرایند جایگزینی نفرات ذخیره آغاز شود. تمامی عواقب ناشی از عدم اعلام انصراف کتبی در موعد مقرر به عهده شخص دانشجو است و گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

۳- پس از جایگزینی نفرات ذخیره، لیست نهایی پذیرفته شدگان از طریق وبسایت رسمی دانشگاه و گروه منتشر می‌شود.

۴- اسامی پذیرفته شدگان نهایی در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور ثبت خواهد شد تا این سازمان نسبت به بررسی نتایج و صدور تأییدیه پذیرش علمی اقدام نماید.

۵- پس از دریافت تأییدیه سازمان سنجش آموزش کشور، دانشگاه تبریز مطابق روال ذیل نسبت به ثبت نام داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد اقدام خواهد کرد (چنانچه ثبت نام به شکل غیر حضوری باشد، جزئیات کامل آن اطلاع‌رسانی خواهد شد):

 گروه حمایت از استعدادهای درخشان، اطلاعیه مربوط به زمان و مدارک لازم برای ثبت نام را از طریق وبسایت دانشگاه و وبسایت گروه منتشر می‌کند.

 در مرحله اول ثبت نام، کلیه پذیرفته شدگان بایستی با در دست داشتن مدارک لازم، شخصاً به دفتر گروه حمایت از استعدادهای درخشان مراجعه کرده و گواهی ثبت نام اولیه را دریافت نمایند. در این مرحله، اطلاعات دانشجو توسط مدیریت امور آموزشی دانشگاه در سیستم سما ثبت و برای وی شماره دانشجویی صادر می‌شود.

 پس از اتمام ثبت نام اولیه در دفتر گروه حمایت از استعدادهای درخشان، دانشجو بایستی نسبت به ثبت اطلاعات و مدارک لازم در سامانه ثبت نام اینترنتی مدیریت امور آموزشی دانشگاه اقدام نماید.

 پس از ثبت نام اینترنتی، دانشجو باید با همراه داشتن گواهی ثبت نام اولیه صادره توسط گروه حمایت از استعدادهای درخشان و سایر مدارک لازم، جهت تکمیل ثبت نام به اداره آموزش دانشکده مربوطه مراجعه نماید.

 اطلاعات و نکات تکمیلی مهم

۱- پذیرش متقاضیان صرفاً در همان رشته مقطع کارشناسی یا رشته‌های تحصیلی مرتبط با آن امکانپذیر است. تشخیص مرتبط بودن رشته تحصیلی، به عهده کمیته تخصصی بررسی پرونده‌ها است.

تبصره: دانشجویان در حال تحصیل همزمان در دو رشته دوره کارشناسی، در صورت احراز شرایط، می‌توانند در هر کدام از رشته‌های دوره کارشناسی خود، ادامه تحصیل دهند.

۲- در فرم ثبت نام، امکان انتخاب چهار رشته/گرایش به ترتیب اولویت وجود دارد. بدیهی است چنانچه متقاضی در یکی از رشته/گرایشهای انتخابی پذیرفته شود، اولویت‌های بعدی وی بررسی نخواهد شد. ضمناً پس از بررسی پرونده‌ها و اعلام نتایج، امکان تغییر اولویت در رشته/گرایش‌های انتخابی وجود ندارد. لذا اکیداً توصیه میشود متقاضیان محترم در تعیین اولویت رشته/گرایشهای انتخابی دقت کافی داشته باشند.

۳- لیست نهایی پذیرفته شدگان که با حذف افرادی که اعلام انصراف نموده‌اند و جایگزینی نفرات ذخیره بروزرسانی می‌شود، نیمه دوم شهریور ۱۴۰۳ اعلام خواهد شد. شایان ذکر است که رشته/گرایش عده‌ای از پذیرفته شدگان، در این مرحله به اولویت بالاتر این افراد که قبلا در آن، نفر ذخیره بوده‌اند تغییر خواهد کرد. با توجه به این که در این مورد از متقاضی نظرخواهی نخواهد شد، مجدداً تأکید می‌شود متقاضیان محترم در اولویت‌بندی رشته/گرایشهای انتخابی دقت کافی داشته باشند.

۴- در فرآیند بررسی پرونده‌های واصله از دانشگاه تبریز، مقایسه معدل‌های دانشکده‌های اقماری و سایر دانشکده‌ها جهت انتخاب رقابتی، پس از اعمال ضریب همترازی صورت خواهد گرفت.

۵- در فرآیند بررسی پرونده‌های واصله از دانشگاه تبریز، مقایسه معدل‌های دانشجویان کم بینا یا نابینا و سایر دانشجویان جهت انتخاب رقابتی، پس از اعمال ضریب همترازی ۱.۰۵ صورت خواهد گرفت.

۶- در فرآیند بررسی پرونده‌های واصله از سایر دانشگاه ها، مقایسه معدل‌های دانشگاه‌های سطوح ۱ تا ۴ جهت انتخاب رقابتی، به ترتیب پس از اعمال ضرایب همترازی، ۱/۰۵.۱/۰، ۰/۹۵ و ۰/۹ صورت خواهد گرفت. ضریب همترازی مؤسسات و مراکز آموزش عالی که اسامی آن‌ها در نظام سطح‌بندی ابلاغیه شماره ۲/۱۷۸۹۷۸ مورخ ۹۶/۰۸/۰۷ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری لحاظ نشده است، ۰.۸۵ خواهد بود.

۷- متقاضیان بایستی پس از اخذ پذیرش نهایی از یک دانشگاه (چه از طریق کنکور کارشناسی ارشد و چه از طریق پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان)، در اسرع وقت نسبت به اعلام انصراف رسمی از پذیرش در سایر دانشگاه‌ها اقدام نمایند.

۸- پذیرفته شدگان بدون آزمون، در دوره‌های روزانه مقطع کارشناسی ارشد و بدون اخذ شهریه مشغول به تحصیل خواهند شد. لذا در صورت انصراف از تحصیل پس از ثبت نام نهایی در شهریور، ۱۴۰۳ این افراد مشمول مقررات آموزشی دانشجویان انصرافی می‌شوند.
۹- چنانچه به هر دلیل، ظرفیت پذیرش روزانه دانشگاه تبریز از طریق کنکور کارشناسی ارشد در یک رشته/گرایش بخصوص برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ لغو شود، پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان نیز در آن رشته/گرایش لغو خواهد شد. در این شرایط پس از اطلاع‌رسانی به دانشجو، متقاضی در یکی از اولویت‌های انتخابی دیگر خود پذیرش خواهد شد.

۱۰- شرایط اختصاصی دانشگاه تبریز در شیوه نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد، در جلسه ۷۰۱ مورخ ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ شورای آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز مطرح شده و پس از بحث و بررسی، مورد تصویب قرار گرفته است.

برای اطلاع از تسهیلات دانشگاه تبریز برای رتبه های برتر و فارغ التحصیلان ممتاز مقطع ارشد بر روی لینک زیر کلیک کنید.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۲ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
صادق خالد
خرداد ۱۰, ۱۴۰۳ ۰:۲۵ ق٫ظ

سلام دانشجوی خارجی چطور می تونه برای کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی ثبت نام کنه؟

محمد
دی ۱۵, ۱۴۰۲ ۱۲:۴۱ ب٫ظ

دانشجویانی که معدل ممتاز دانشگاه هستن ولی ناپیوسته خوندن شرایط ثبت نام دارن ؟؟