پارسه
نوگام
همپا

پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه علم و صنعت ۱۴۰۳

دانشگاه علم و صنعت

اطلاعیه پذیرش دانشجویان سایر دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه علم و صنعت ۱۴۰۳ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، بدینوسیله به اطلاع میرساند، مطابق آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه علم و صنعت ایران درخواست دانشجویان ممتاز کارشناسی پیوسته ورودی مهرماه سال ۱۳۹۹ سایر دانشگاه‌های دولتی را جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد (بدون آزمون) سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ مورد بررسی قرار می‌دهد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه علم و صنعت

متقاضیان باید ثبت نام اولیه خود را از تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ لغایت ۱۴۰۲/۱۰/۲۲ صرفاً به صورت غیرحضوری از طریق آدرس زیر انجام دهند.

مهلت ثبت نام دانشجویان ورودبه دوره کارشناسی ارشد(بدون آزمون استعدادهای درخشان) سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ تمدید شد.

 

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه علم و صنعت

الف) داشتن حداقل معدل کل ۱۶ (با اعمال ضریب همترازی دانشگاه مقطع کارشناسی) در پایان شش نیمسال تحصیلی مقطع کارشناسی که به لحاظ میانگین کل جزء بیست درصد برتر (عدد غیر صحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل شود) دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

توضیح ضریب همترازی: هر دانشگاه دارای ضریبی می‌باشد که این ضریب بزرگتر یا مساوی ۱ بوده و در صورت بالاتر بودن این ضریب از ۱ تاثیر مثبت در معدل خواهد داشت. این ضریب را می‌توان از آموزش هر دانشگاه مطلع شد.

ب) گذراندن حداقل سه چهارم واحد درسی (گرد رو به پایین) در پایان ترم ششم در مقطع کارشناسی

ج) اتمام تحصیلات مقطع کارشناسی حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱

تبصره ۱: برای دانشجویان تحصیل همزمان به استناد «آیین نامه تحصیل همزمان در دو رشته ویژه دانشجویان استعداد درخشان» مدت تحصیل ده نیمسال است و در رشته‌ای که سایر شرایط این آیین نامه را داشته باشند، می‌توانند از تسهیلات مربوط بهره‌مند شوند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه علم و صنعت

تبصره۲: برای دانشجویانی که در طرح کارورزی/کارآموزی بلند مدت در دوره کارشناسی پیوسته خود شرکت کرده اند، به تناسب دوره کارورزی (۳ تا ۱۲ ماه) مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است. جزییات بهره مندی از این تبصره مطابق ابلاغیه مصوب شورای هدایت می‌باشد.

تبصره ۳: برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره‌های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته ها) شرکت کرده اند، مدت مجاز حداکثر نه نیمسال تحصیلی است و رتبه‌بندی و احراز شرایط نامبردگان بدون احتساب واحدهای درسی دوره فرعی انجام می‌شود.

تبصره ۴: برای خانم‌هایی که دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده‌اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده اند، مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

تبصره ۵: دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته در صورتی می‌توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون بهره‌مند شوند که سنوات تحصیلی آن‌ها در دوره کارشناسی پیوسته از ورود به رشته و دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته و دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمسال باشد و مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند.

تبصره ۶: برای دانشجویان موضوع تبصره ۱، ۲، ۴ که در مدت نه یا ده نیمسال دانش آموخته می‌شوند، (به ترتیب) معدل هفت یا هشت نیمسال ایشان باگذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب، با معدل شش نیمسال دانشجویان هم رشته‌ای که بیشترین واحدهای درسی خود را با ایشان گذرانده‌اند مقایسه می‌شود.

تبصره ۷: طی نامه دریافتی به شماره ۲/۳۵۱۳۳۴ مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ برای دانشجویان ورودی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ و قبل از آن که در دوره کارشناسی پیوسته تغییر رشته داشته اند، دانشگاه اختیار دارد حداکثر یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه کند. در این صورت مقایسه متقاضیان پس از هفت نیمسال تحصیلی با دانشجویان هم رشته‌ای که بیشترین واحدهای درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند، انجام می‌شود.

تبصره ۸: درخواست متقاضیان ورودی ۱۴۰۰ که در طول ۶ نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته، دانش آموخته شده‌اند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته غیر هم ورودی خود جزء ۲۰٪ برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسی است.

تبصره ۹: متقاضیان ورودی بهمن ۹۸ به شرط دانش آموختگی در ۸ نیمسال، می‌توانند درخواست خود را ارائه نمایند.

تبصره ۱۰: پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای یکبار امکان‌پذیر است.

تبصره ۱۱: دانشگاه اختیار دارد برگزیدگان رتبه اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی – دانشجویی را برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط به تشخیص کارگروه‌های تخصصی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون پذیرش کند.

تبصره ۱۲: اتباع غیرایرانی «مقیم ایران» ورودی دوره کارشناسی پیوسته سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط می‌تواند از تسهیلات این آیین نامه بهره‌مند شود.

تذکرهای مهم

تذکر ۱: متقاضی موظف است حداکثر به تعداد دو رشته گرایش مورد علاقه در دوره کارشناسی ارشد را به ترتیب اولویت مشخص نماید (فهرست رشته و گرایش‌ها در جدول ۱ ارائه شده است.)

تذکر ۲: متقاضیان دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی، غیرانتفاعی، علمی کاربردی، آموزش الکترونیکی و پردیس‌های بین‌الملل (خودگردان) مجاز به استفاده از این آئین نامه برای پذیرش استعداد درخشان نیستند.

تذکر ۳: پذیرش دانشجویان کارشناسی جهت ورود بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تایید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور و احراز صلاحیت عمومی انجام می‌پذیرد. لذا اطلاعات ارائه شده متقاضیان براساس آخرین ضوابط ابلاغ شده از سوی وزارت علوم توسط کمیته‌های کارشناسی دانشگاه بررسی گردیده و نتیجه بررسی به متقاضیان اطلاع‌رسانی خواهد شد. بدیهی است تکمیل فرم تقاضا و ارائه اطلاعات هیچ حقی را برای متقاضیان جهت ورود بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد ایجاد نخواهد کرد.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه علم و صنعت

مدارک و شرایط لازم جهت ثبت نام در سیستم گلستان:

۱- تکمیل فرم گواهی تأیید معدل و رتبه مقطع کارشناسی بدون خط خوردگی (اطلاعات به طور کامل وارد شده و به تایید دانشگاه مبدا رسیده باشد، به اطلاعات ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.)

۲- فرم تایید مقاله توسط استاد راهنما (تکمیل فرم شماره ۲ در صورت داشتن مقاله)

۳- سایر مدارک مطابق با موارد درخواست ثبت نام متقاضیان (مطابق راهنمای تصویری)

۴- درصورت ثبت اختراع می‌بایست تایید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران یا بنیاد ملی نخبگان یا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را داشته باشد.

۵- مبلغ ۸۴۰/۰۰۰ ریال بابت هزینه ثبت نام در نظر گرفته شده که داوطلب به صورت الکترونیکی در مراحل ثبت نام پرداخت می‌نماید. هزینه ثبت نام به هیچ عنوان قابل استرداد نمی‌باشد.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه علم و صنعت

رشته و گرایش‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه علم و صنعت ایران در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به شرح جدول لینک زیر می‌باشند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات