پارسه
نوگام
همپا

فراخوان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه یزد ۱۴۰۳

دانشگاه یزد

دانشگاه یزد در سال ۱۴۰۳ از بین متقاضیان سایر دانشگاه‌ها دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون می‌پذیرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه یزد در نظر دارد با استناد به آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ اقدام به پذیرش دانشجو بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد از بین دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی پیوسته سایر دانشگاه‌ها نماید.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه یزد

۱- متقاضیان بایستی ثبت نام غیر حضوری الکترونیکی خود را با مراجعه به سامانه آموزشی دانشگاه به آدرس زیر با مطالعه راهنمای مربوطه (راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه یزد)، به انجام برسانند. (Internet Explorer نسخه ۷ به بالا)

 

۲- آخرین مهلت ثبت نام برای متقاضیان ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ از طریق سامانه گلستان است. (تا ۳۰ بهمن‌ماه تمدید شد).

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه یزد

شرایط عمومی

۱- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۲- متعهد به قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی ایران

۳- نداشتن ممنوعیت تحصیل به تشخیص مراجع ذیصلاح

شرایط اختصاصی

دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی (ورودی نیمسال دوم ۹۸ و نیمسال اول و دوم ۹۹) که حائز یکی از شرایط زیر هستند می‌توانند برای استفاده از مزایای این آئین نامه درخواست خود را به دانشگاه یزد ارائه نمایند.

ب-۱) برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد علمی دانشجویی کشور و به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش.

زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه یزد

ب-۲) دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی پیوسته که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحد درسی (با احتساب واحدهای گذرانده شده در تابستان ۱۴۰۲) به لحاظ میانگین کل جزء بیست درصد برتر (عدد غیرصحیح به صورت ریاضی گرد می‌شود) در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت ۸ نیمسال دانش آموخته شوند (اتمام تحصیلات کارشناسی از ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱)

تبصره ۱: دانشجویان مندرج در بند ب-۲ که در مدت ۶ نیمسال دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزء بیست درصد برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، در دوره کارشناسی ارشد می‌توانند پذیرفته شوند (اتمام تحصیلات کارشناسی تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱).

تبصره ۲: برای دانشجویان تحصیل همزمان در دو رشته دانشجویانی که در طرح کارورزی/ کارآموزی بلند مدت به تناسب دوره کارورزی (۳ تا ۱۲) ماه و برای خانم‌هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات (با تایید دانشگاه) استفاده کرده‌اند مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی میباشد.

برای این دسته از دانشجویان که در مدت نه و یا ده نیمسال دانش آموخته میشوند (به ترتیب) معدل هفت یا هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب با معدل شش نیمسال دانشجویان هم رشته‌ای که بیشترین واحدهای درسی خود را با ایشان گذرانده‌اند مقایسه می‌شوند.

تبصره ۳: برای دانشجویان مهمان انتقال یا تغییر رشته مدت مجاز از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم حداکثر ۸ نیمسال است و مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام میشود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند.

تبصره ۴: برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته در دوره‌های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته ها) شرکت کرده‌اند مدت مجاز حداکثر ۹ نیمسال تحصیلی می‌باشد و رتبه‌بندی آن‌ها بدون احتساب واحدهای درسی دوره فرعی انجام می‌شود

تبصره ۵: برای دانشجویانی که بر اساس برنامه درسی مصوب شورای عالی برنامه ریزی آموزشی در مدت نه یا ده نیمسال دانش آموخته می‌شوند (به ترتیب) معدل هفت و هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب بررسی می‌شود.

توضیحات مهم

پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای همان سال امکانپذیر است.

♦ پذیرش بدون آزمون از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه‌های غیردولتی، غیرانتفاعی، آزاد، پیام نور، نیمه حضوری، جامع علمی کاربردی، مجازی، پردیس‌های دانشگاهی و دوره‌های بین الملل، و پذیرفته شدگان آزمون اختصاصی (داخلی)، همچنین دارندگان مدارک حوزوی معادل کارشناسی و مدرک تحصیلی کارشناسی ناپیوسته صورت نمی‌گیرد.

اتباع غیر ایرانی “مقیم ایران” ورودی دوره کارشناسی پیوسته سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ بعد از آن در صورت داشتن شرایط می‌توانند از تسهیلات این آئین نامه بهره‌مند شوند.

♦ اولویت ادامه تحصیل افراد مشمول این آئین نامه در همان رشته تحصیلی است. همچنین متقاضیان می‌توانند در یکی از گرایش‌های متناسب درخواست دهند (تشخیص این تناسب با گروه مربوط خواهد بود).

♦ انتقال، مهمان، تغییر رشته و تغییر گرایش برای دانشجویانی که از طریق آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان پذیرش شده اند، ممنوع است.

♦ پذیرش دانشجو بر اساس بررسی مدارک و سوابق داوطلبین صورت می‌گیرد و در صورت صلاحدید، افراد حائز شرایط برای مصاحبه علمی به دانشکده‌های مربوطه معرفی می‌گردند (رزومه علمی به همراه مدارک و مستندات مربوط به فعالیت‌های پژوهشی در هنگام ثبت نام در سامانه آموزشی بارگذاری شود).

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه یزد

۱- تصویر تکمیل شده فرم شماره یک  (نوع فایل: jpg)

۲- تصویر تکمیل شده فرم گواهی ممتازی  (نوع فایل: jpg)

۳- تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی (نوع فایل: jpg)

۴- تصویر ریز نمرات اخذ شده تا پایان ترم ششم (نوع فایل: jpg)

۵- تصویر معرفی نامه برای متقاضیان بند ب- ۱ (ارائه اصل معرفی نامه در هنگام ثبت نام ضروری است). (نوع فایل: jpg)

۶- تصویر سایر مدارک (رزومه علمی همراه با تصویر مدارک و مستندات مربوط به فعالیت‌های پژوهشی). (نوع فایل: jpg)

واریز حق ثبت نام به شرح زیر

کلیه متقاضیان پذیرش بدون آزمون سایر دانشگاه‌ها مجاز به انتخاب حداکثر دو رشته/ گرایش می‌باشند که لازم است مبالغ زیر را از طریق سامانه پرداخت الکترونیکی واریز نمایند.

الف) برای انتخاب گرایش اول مبلغ ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال (۱۰۰ هزار تومان)

ب) برای انتخاب گرایش دوم مبلغ ۷۰۰/۰۰۰ ریال (۷۰ هزار تومان)

توجه ۱: متقاضیان انتخاب دو رشته/ گرایش هنگام پرداخت الکترونیکی حتما باید مجموع مبالغ بندهای الف و ب (۱/۷۰۰/۰۰۰ ریال) را به صورت دستی در قسمت “مبلغ پرداختی” وارد و سپس جهت پرداخت، آیکن سداد بانک مرکزی یا سامان حسابهای دولتی را انتخاب نمایید. در غیر این صورت فقط گرایش اول مورد بررسی قرار خواهد گرفت. لذا آن دسته از متقاضیان که فقط مبلغ ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال را پرداخت نموده‌اند و ثبت نام خود را تکمیل نموده‌اند لازم است با مراجعه به سامانه پرداخت الکترونیک دانشگاه یزد به آدرس: https://yazd.ac.ir/epay/talent و تکمیل موارد خواسته شده و مشخصات خود مشابه تصویر زیر نسبت به واریز مبلغ دوم (۷۰۰/۰۰۰ریال) اقدام نمایند و رسید واریزی را اسکن نموده و در هنگام ثبت نام بارگذاری نمایند.

نحوه پرداخت مبلغ ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه یزد 1403

توجه ۲: پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مقررات دانشگاه پس از ارزیابی و امتیازدهی به فعالیت‌ها و سوابق داوطلبین انجام می‌پذیرد. بدیهی است تشکیل پرونده و دعوت به مصاحبه هیچگونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.

اعلام نتایج

اسامی پذیرفته شدگان در فروردین ماه سال ۱۴۰۳ اعلام خواهد شد.

توضیحات مهم

• اسامی پذیرفته شدگان همراه با مدارک و مستندات مربوطه برای تطبیق شرایط و اعلام پذیرفته شدگان نهائی به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد. بدیهی است اعلام نتایج اولیه هیچگونه حقی برای داوطلبان ایجاد ننموده و پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد.

• ثبت نام قطعی پس از پذیرش علمی و تائید سازمان سنجش منوط به تائید دبیرخانه هیات مرکزی گزینش دانشجو مستقر در سازمان سنجش آموزش کشور است بنابراین دانشگاه یزد از صدور هرگونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تائیدیه معذور است.

• چنانچه در هر مرحله از ثبت نام بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد ثبت نام ایشان لغو خواهد شد.

• پذیرش دانشجویان ممتاز مشمول این آیین نامه در دوره‌های تحصیلی بالاتر بصورت رایگان و بدون دریافت شهریه است. لذا دانشجویانی که از طریق این تسهیلات در این دانشگاه پذیرفته شوند در صورتی که اقدام به ثبت نام نموده و شروع به تحصیل نمایند در صورت انصراف ملزم به پرداخت هزینه آموزش رایگان در نیمسال‌های ثبت نام شده خواهند بود.

• چنانچه به هر دلیل ظرفیت پذیرش روزانه دانشگاه یزد از طریق کنکور کارشناسی ارشد در یک رشته/ گرایش بخصوص برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ لغو شود پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان نیز در آن رشته /گرایش لغو خواهد شد. در این شرایط پس از اطلاع‌رسانی به دانشجو متقاضی در یکی از اولویت‌های انتخابی دیگر خود پذیرش خواهد شد.

• توجه داشته باشید که وجه واریزی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد؛ لذا به داوطلبان توصیه می‌شود با دقت لازم مفاد اطلاعیه را مطالعه و فقط در صورت دارا بودن شرایط مربوط نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه یزد

رشته و گرایش‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه یزد در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ را از لینک زیر می توانید دریافت کنید.

 

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات