پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

فراخوان پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه هرمزگان ۱۴۰۳

کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه هرمزگان ۱۴۰۳

دانشگاه هرمزگان برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ دانشجوی کارشناسی ارشد بدون کنکور می‌پذیرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه هرمزگان مطابق آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان از میان دانشجویان ممتاز کارشناسی ورودی بهمن ۹۸ و مهر ۱۳۹۹ دانشگاه هرمزگان و سایر دانشگاه‌های دولتی (به استثنای دانشگاه‌های پیام نور، فنی حرفه ای، علمی کاربردی و پردیس‌های خودگردان) در رشته‌های ذکر شده در جدول، تعداد محدودی را بدون آزمون ورودی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌پذیرد.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه هرمزگان

۱- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی مهر ماه سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ که پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی مصوب شورای عالی برنامه ریزی آموزشی (عدد غیر صحیح تعداد واحدها به پایین گرد شود از نظر معدل کل نمرات جزو بیست درصد برتر (عدد غیر صحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل شود) دانشجویان هم رشته و هم ورودی از مجموع دوره‌های روزانه و شبانه) خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.

تبصره ۱: دانشجویان ورودی بهمن ماه سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۹ نیز در صورت دارا بودن شرایط بند ۱ میتوانند در این فراخوان شرکت کنند.

تبصره ۲: برای دانشجویان تحصیل همزمان به استناد آیین نامه تحصیل همزمان در دو رشته ویژه دانشجویان استعداد درخشان، مدت تحصیل ده نیمسال است و در رشته‌ای که سایر شرایط این آیین نامه را داشته باشند می‌توانند از تسهیلات مربوط بهره‌مند شوند.

تبصره ۳: مطابق ابلاغیه شماره ۲/۱۸۴۳۲۶ مورخ ۹۹/۸/۲۸ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طول مدت مجاز تحصیل برای دانشجویانی که در دوره‌های ۳ تا ۶ ماهه طرح کارورزی شرکت کرده اند، حداکثر ۹ نیمسال بوده و برای دانشجویانی که در دوره‌های ۶ تا ۱۲ ماهه طرح کارورزی شرکت کرده اند، طول مدت مجاز تحصیل حداکثر ۱۰ نیمسال است.

تبصره ۴: برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره‌های فرعی گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته‌ها شرکت کرده اند، مدت مجاز حداکثر ۹ نیمسال تحصیلی است و رتبه بدی نامبردگان مطابق بند ۱ و بدون احتساب واحدهای درسی دوره فرعی انجام می‌شود.

تبصره ۵: برای خانم‌هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده‌اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده اند، مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

تبصره ۶: برای دانشجویان، مهمان انتقالی یا تغییر رشته مدت مجاز از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمسال است و مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند.

تبصره ۷: برای دانشجویان موضوع تبصره‌های ۲، ۳، ۵ که در مدت نه یا ده نیمسال دانش آموخته می‌شوند، به ترتیب مدت هفت یا هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب، با معدل شش نیمسال دانشجویان هم رشته‌ای که بیشترین واحدهای درسی خود را با ایشان گذرانده‌اند مقایسه می‌شود.

تبصره ۸: برای دانشجویانی که بر اساس برنامه درسی مصوب شورای عالی برنامه ریزی آموزشی در مدت نه یا ده نیمسال دانش آموخته می‌شوند (به ترتیب معدل هفت یا هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب بررسی می‌شود.

۱-۱- پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان‌پذیر است.

۱-۲- پذیرش در رشته‌های تحصیلی مرتبط به رشته دوره کارشناسی بر اساس تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه امکان‌پذیر است.

۲- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه هرمزگان (مجموع روزانه و شبانه که بر اساس سه چهارم واحدهای گذرانده شده تا پایان نیمسال ششم تحصیلی به لحاظ میانگین کل جزو سی درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند نیز مشروط بر اینکه معدل آن‌ها تا پایان ترم ششم حداقل پانزده بوده و از ۰/۹۷ آخرین نفر بیست درصد اول نیز کمتر نباشد، می‌توانند در این فراخوان شرکت نمایند. بدیهی است پذیرش نهایی این دانشجویان منوط به عدم تکمیل ظرفیت توسط دانشجویان بیست درصد اول هر یک از آن رشته‌ها میباشد. ( ویژه دانشجویان دانشگاه هرمزگان)

۳- دانشگاه اختیار دارد دانشجویانی را که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ معدل کل در مقایسه با معدل کل نمرات هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزو بیست درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد همان سال پذیرش کند.

۴- دانشگاه اختیار دارد برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی – دانشجویی را برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط به تشخیص کارگروه‌های تخصصی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون پذیرش کند.

۵- اتباع غیر ایرانی مقیم ایران ورودی دوره کارشناسی پیوسته سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط می‌توانند از تسهیلات این آیین نامه بهره‌مند شوند.

نکات مهم

۱- پذیرش نهایی و قطعی داوطلبان کارشناسی ارشد استعداد درخشان منحصرا پس از تایید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور و هیات مرکزی گزینش دانش انجام می‌پذیرد لذا اطلاعات ارائه شده توسط متقاضیان براساس آخرین ضوابط ابلاغ شده از سوی وزارت علوم توسط کمیته‌های کارشناسی دانشگاه بررسی گردیده و نتیجه بررسی به متقاضیان اطلاع‌رسانی خواهد شد. بدیهی است تکمیل فرم تقاضا و ارائه اطلاعات توسط متقاضی به منزله پذیرش در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون تلقی نمی‌شود.

۲- در صورت لزوم انجام مصاحبه در برخی از رشته ها، داوطلب می‌بایست در جلسه مصاحبه حضور بهم رساند. عدم شرکت در مصاحبه به منزله انصراف از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تلقی خواهد شد.

۳- داوطلبان در دوره روزانه کارشناسی ارشد پذیرش شده و ادامه تحصیل آنان رایگان خواهد بود.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه هرمزگان

– دانشجویان دانشگاه هرمزگان جهت ثبت نام در فراخوان می‌توانند از تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱ لغایت ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ از طریق سامانه گلستان – پیشخوان خدمت (طبق راهنما) اقدام نموده و فقط قسمت‌های مربوط به اطلاعات رشته و مشخصات شناسنامه‌ای خود را در فرم درخواست ادامه تحصیل بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد (مخصوص دانشجویان دانشگاه هرمزگان) پر نمایند.

متقاضیان سایر دانشگاه‌ها میتوانند جهت شرکت در فراخوان از تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱ لغایت ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ با مراجعه به نشانی ۱۲/۳۱/۱۶۶۹/https://hormozgan.ac.ir/home/index نسبت به انجام ثبت نام الکترونیکی و ارسال مدارک و فرم درخواست ادامه تحصیل بدون آزمون اقدام نمایند.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه هرمزگان

– ریز نمرات دوره کارشناسی تا پایان ترم ششم

– ارائه گواهی برای متقاضیان واجد شرایط بند ۴ (برگزیدگان نهایی المپیاد علمی دانشجویی)

– رزومه علمی و مستندات فعالیتهای پژوهشی

– کپی شناسنامه و کارت ملی

– واریز مبلغ یک میلیون و صد و پنجاه هزار ریال (۱/۱۵۰/۰۰۰ ریال) بابت حق ثبت نام به حساب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه هرمزگان  از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه هرمزگان

رشته و گرایش‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه هرمزگان در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به شرح جدول زیر می‌باشند:

رشته های بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه هرمزگان 1403 رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون 1403 دانشگاه هرمزگان

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱ دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
Farah
خرداد ۲۹, ۱۴۰۳ ۰:۱۸ ق٫ظ

سلام برای ثبتنام ارشد بدون کنکور چکار باید بکنیم .چه معدلی باید داشته باشیم؟