پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شهید باهنر کرمان ۱۴۰۳

شرایط و مدارک پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ دانشگاه شهید باهنر کرمان اعلام شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه شهید باهنر کرمان در نظر دارد به منظور تسهیل ادامه تحصیل برگزیدگان علمی و بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان از طریق ارزیابی سوابق تحصیلی و بدون شرکت در آزمون در رشته‌هایی که از طریق کنکور در مقطع کارشناسی ارشد روزانه پذیرش دارد از بین متقاضیان واجد شرایط برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ اقدام به پذیرش دانشجو نماید.

زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه باهنر کرمان

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه شهید باهنر کرمان

شرایط پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ دانشگاه شهید باهنر کرمان به شرح زیر هستند:

الف) شرایط عمومی

– اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

– متعهد به قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی ایران

– نداشتن ممنوعیت تحصیل به تشخیص مراجع ذیصلاح

ب) شرایط اختصاصی

دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی دانشگاههای دولتی ورودی مهر ۹۹ بهمن ۹۹ و بهمن ۹۸ که حائز یکی از شرایط زیر باشند:

ب ۱) پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی سه چهارم واحدهای درسی (با احتساب واحدهای گذرانده در تابستان ۱۴۰۲) را گذرانده و به لحاظ میانگین کل جزء بیست درصد برتر در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر پس از هشت نیمسال تحصیلی و در بازه زمانی ۱۴۰۲/۷/۱ لغایت ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ دانش آموخته شوند. دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان که جزء ده درصد بعدی هستند نیز در صورت دارا بودن سایر شرایط مشمول این فراخوان هستند.

ب ۲) برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم تحقیقات و فناوری.

تبصره ۱: دانشجویان مندرج در بند ب ۱ که طی شش نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل میگردند و جزء بیست درصد برتر دانشجویان غیر ورودی (دانشجویانی که از ۱۴۰۲/۷/۱ لغایت ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل می شوند) باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد میتوانند پذیرفته شوند؛ این دانشجویان در صورتی که در ترم پنجم مشغول به تحصیل می باشند، معدل و تعداد واحدهای گذرانده خود را تا پایان ترم پنجم هنگام ثبت نام اینترنتی وارد نمایند.

تبصره ۲: برای دانشجویان تحصیل همزمان در دو رشته، دانشجویانی که طرح کارورزی کارآموزی بلند مدت به تناسب دوره کارورزی (۳) تا ۱۳ ماه و خانم‌هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات (با تایید دانشگاه) استفاده کرده‌اند، مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی می‌باشد. برای این دسته از دانشجویان که در مدت نه و یا ده نیمسال دانش آموخته میشوند به ترتیب معدل هفت یا هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب، با معدل شش نیمسال دانشجویان هم رشته‌ای که بیشترین واحدهای درسی را گذرانده اند، مقایسه می‌شوند.

تبصره ۳: برای دانشجویان مهمان انتقال یا تغییر رشته، مدت مجاز از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته با دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمال است و مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند.

تبصره ۴: برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته در دوره‌های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته ها) شرکت کرده اند، مدت مجاز حداکثر ۹ نیصال تحصیلی می‌باشد و رتبه‌بندی آن‌ها بدون احتساب واحدهای درسی دوره فرعی انجام می‌شود.

تبصره ۵: برای دانشجویانی که براساس برنامه درسی مصوب شورای عالی برنامه ریزی آموزشی در مدت نه یا ده نیمسال دانش آموخته می‌شوند، به ترتیب معدل هفت و هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب، بررسی می‌شود.

تبصره ۶: برای دانشجویان ورودی ۴۰۰-۴۰۱ و ماقبل از آن که در دوره کارشناسی پیوسته تغیر رشته داده اند، تعداد واحد گذرانده و معدل آن‌ها تا پایان ترم هفت محاسبه و از لحاظ رتبه، با دانشجویانی که بیشترین واحد را گذرانده‌اند، مورد مقایسه قرار می‌گیرند.

تبصره ۷: دانشجویانی که به دلیل تاثیرپذیری از همه گیری کرونا حداکثر تا ۴ واحد درسی به دلیل حذف درس، کمبود واحد دارند. می‌توانند در این فراخوان شرکت نمایند (این دانشجویان لازم است در بخش توضیحات هنگام ثبت نام اینترنتی، حذف واحد به دلیل کرونا را ذکر نماید) همچنین در صورت دریافت مجوز برای موارد دیگری که متاثر از همه گیری کرونا بوده است به دانشجویان مربوطه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

توضیحات مهم

(۱) پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای یک بار امکان‌پذیر است.

(۲) پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه‌های پیام نور، فراگیر، آزاد اسلامی، غیر دولتی، غیرانتفاعی، علمی کاربردی، آموزش الکترونیکی و پردیس‌های بین الملل (خودگردان) همچنین دارندگان مدرک حوزوی معادل کارشناسی و مدرک کارشناسی ناپیوسته صورت نمی‌گیرد.

(۳) با توجه به اینکه برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ پذیرش دانشجویان در رشته‌های مرتبط به تشخیص گروههای آموزشی و شورای آموزشی دانشگاه امکانپذیر است لذا لیست رشته‌های مرتبط به پیوست این اطلاعیه در سایت این گروه قابل مشاهده است. توجه داشته باشید اولویت ادامه تحصیل افراد مشمول این آئین نامه در همان رشته تحصیلی کارشناسی است و دانشجویانی که از رشته‌های دیگر متقاضی رشته مرتبط هستند در مرتبه انتهایی اولویت نسبت به سایر متقاضیان قرار می‌گیرند.

(۴) با توجه به محدود بودن ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد از طریق استعدادهای درخشان، ارائه درخواست و دارا بودن حداقل شرایط به هیچ عنوان به منزله پذیرش نمی‌باشد.

(۵) پذیرش نهایی متقاضیان بر اساس بررسی مدارک و سوابق تحصیلی صورت میگیرد و به مدارک ناقص و یا دریافت شده پس از تاریخ ذکر شده ترتیب اثر داده نخواهد شد. بدیهی است تشکیل پرونده هیچ گونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد و نتیجه گزینش پس از ارزیابی فعالیت‌ها و سوابق تحصیلی داوطلبین اعلام خواهد شد.

(۶) تغییر اولویتهای انتخابی متقاضیان به هیچ وجه امکانپذیر نمی‌باشد لذا در انتخاب اولویت‌ها بر اساس علایق خود هنگام ثبت نام اینترنتی دقت فرمایید.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه شهید باهنر کرمان

۱) عکس تمام صفحات شناسنامه

۲) عکس کارت ملی

۳) پرداخت مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰ (یک میلیون ریال) هنگام ثبت نام اینترنتی (از طریق سایت گروه هدایت استعداهای درخشان در حین ثبت نام اینترنتی قابل پرداخت است)

 

متقاضیان از سایر دانشگاه‌ها علاوه بر سه مورد فوق بایستی فرم اصلی درخواست پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ را نیز که توسط دانشگاه محل تحصیل کارشناسی تکمیل و تایید شده است در هنگام ثبت نام اینترنتی در سایت گروه هدایت استعدادهای درخشان به آدرس http://talent.uk.ac.ir بارگذاری نمایند.

توجه تمامی مدارک لازم را در یک فایل زیپ قرار داده و هنگام ثبت نام اینترنتی آپلود نمایید.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه شهید باهنر کرمان

دانشجویان جهت ثبت نام اینترنتی به سایت گروه هدایت استعدادهای درخشان مراجعه نموده و مدارک لازم را از تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ در این سایت آپلود نمایند.

 

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه شهید باهنر کرمان

رشته و گرایش‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شهید باهنر کرمان در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به شرح جدول زیر می‌باشند:جدول رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شهید باهنر کرمان ۱۴۰۳ جدول رشته های پذیرش ارشد بدون کنکور دانشگاه شهید باهنر کرمان ۱۴۰۳ جدول رشته های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شهید باهنر کرمان ۱۴۰۳ جدول رشته های پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه شهید باهنر کرمان ۱۴۰۳ جدول رشته های کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه شهید باهنر کرمان ۱۴۰۳ جدول رشته های پذیرش ارشد استعداد درخشان دانشگاه شهید باهنر کرمان ۱۴۰۳ جدول اعلام رشته های پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه شهید باهنر کرمان ۱۴۰۳

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات