پارسه

پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه جهرم ۱۴۰۳

اطلاعیه پذیرش دانشجویان ممتاز در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه جهرم ۱۴۰۳ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، در راستای اجرای آیین نامه تسهیلات آموزشی دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی برای ورود به دوره‌های تحصیلی بالاتر و اجرای آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان، دانشگاه جهرم برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ از بین دانشجویان ممتاز کارشناسی دانشگاه‌های سراسر کشور، پس از بررسی مدارک و انجام مصاحبه نسبت به پذیرش برگزیدگان علمی واجد شرایط ذیل اقدام می‌نماید:

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه جهرم

۱- داوطلبانی که پس از ۶ نیمسال تحصیلی سه چهارم واحدهای درسی خود را گذرانده باشند و جزء ٪۲۰ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

۲- داوطلبانی که تاریخ فراغت از تحصیل آن‌ها از یک مهر سال ۱۴۰۲ لغایت ۳۱ شهریور ماه سال ۱۴۰۳ باشد می‌توانند متقاضی این نوع پذیرش شوند.

۳- داوطلبان باید حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شده باشند یا دانش آموخته شوند.

ارشد بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه جهرم

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه جهرم

داوطلبان واجد شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون لازم است از روز شنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ تا پایان روز شنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ نسبت به ثبت نام الکترونیکی مطابق با راهنمای ثبت نام اینترنتی این اطلاعیه اقدام نموده و مدارک مورد نیاز به شرح زیر را به فرمت مناسب تهیه و در سامانه مذکور در محل‌های مناسب بارگذاری نمایند.

 

(تحویل مدارک از طریق پست یا مراجعه حضوری امکان‌پذیر نمی‌باشد.)

پرداخت هزینه ثبت نام و بررسی مدارک به مبلغ ۱/۵۰۰/۰۰۰ ریال (یکصد و پنجاه هزار تومان) که لازم است به صورت الکترونیکی نسبت به پرداخت آن از طریق سامانه ثبت نام اقدام شود. با توجه به این که وجه پرداختی قابل استرداد نیست لذا ضروری است داوطلبان پس از اطمینان از احراز شرایط اختصاصی پذیرش نسبت به پرداخت وجه ثبت نام اقدام نمایند.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه جهرم

تصویر تکمیل شده فرم الف مربوط به گواهی تایید معدل، رتبه و تعداد دانشجویان هم رشته و هم ورودی و… تصویر ریز نمرات کارشناسی به تفکیک نیمسال تحصیلی در یک فایل با درج مشخصات دانشجو و نوع دوره تحصیلی

 راهنمای ثبت نام اینترنتی

با مراجعه به لینک http://sess.jahromu.ac.ir/sess/script/admission.aspx?process=7 اطلاعات اولیه خود را ثبت کرده و سپس با توجه به نام کاربری و رمز عبوری که سیستم در اختیار شما قرار داده است، نسبت به تکمیل ثبت نام از طریق سامانه آموزشی و پژوهشی دانشگاه جهرم http://sess.jahromu.ac.ir اقدام کنید.

در صفحه اول، ورود اطلاعات پایه توسط داوطلب صورت می‌گیرد که پس از تکمیل موارد خواسته شده با انتخاب دکمه تایید از بالای صفحه به گام بعدی که صفحه تکمیل فرآیند می‌باشد منتقل می‌شوید.

در این مرحله بعد از پرداخت وجه با انتخاب دکمه ذخیره و ارسال به صفحه ارسال مدارک منتقل می‌شوید و در انتها پس از بارگزاری مدارک خواسته شده دکمه ذخیره و ارسال را کلیک کرده تا درخواست شما جهت بررسی در اختیار کارشناس تحصیلات تکمیلی دانشگاه قرار گیرد.

نحوه بررسی، پذیرش درخواست داوطلبان و اعلام نتیجه

بررسی اولیه درخواست داوطلبان در صورت امکان در نیمه اول خرداد ماه سال ۱۴۰۳ از طریق سامانه آموزشی پژوهشی –دانشجویی دانشگاه جهرم (SESS) اعلام خواهد شد و داوطلبان می‌توانند با استفاده از شناسه کاربری و رمز عبوری که هنگام ثبت نام از سامانه مذکور دریافت می‌کنند از وضعیت خود مطلع شوند.

نتیجه نهایی پذیرش نیز حداکثر تا نیمه اول شهریور سال ۱۴۰۳ از طریق وبگاه دانشگاه (بخش آموزش) دانشگاه جهرم اعلام خواهد شد.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه جهرم

رشته و گرایش‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه جهرم در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به شرح زیر می‌باشند:

۱- زبان و ادبیات فارسی

۲- مدیریت ورزشی- مدیریت سازمان‌ها و باشگاه‌های ورزشی

۳- زبان‌شناسی همگانی

۴- فلسفه و کلام اسلامی

۵- ریاضیات و کاربردها- آنالیز

۶- علوم و مهندسی باغبانی- درختان میوه

۷- علوم و مهندسی آب – آبیاری و زهکشی

۸- بیوتکنولوژی کشاورزی

۹- علوم و مهندسی صنایع غذایی- فنّاوری مواد غذایی

۱۰- مهندسی انرژی‌های تجدیدپذیر

۱۱- مهندسی برق- گرایش برنامه ریزی و مدیریت سیستم‌های انرژی الکتریکی

سایر نکات مهم

۱- داوطلبان با مدارک تحصیلی معادل کارشناسی مجاز به ثبت نام نمی‌باشند.

۲- ادامه تحصیل قبول شدگان بدون پرداخت شهریه تحصیلی است و تغییر رشته یا انتقال افراد پذیرفته شده از طریق این آیین نامه به سایر دانشگاه‌ها مجاز نیست.

۳- پذیرفته شدگان در مهلت مقرری که توسط دانشگاه مشخص و اعلام خواهد شد ملزم به مراجعه حضوری و ارائه اصل سوابق تحصیلی خود به مدیریت آموزشی و تحصیلات تکمیلی هستند.

۴- به مدارک ناقص و درخواست داوطلبانی که واجد کلیه شرایط الزامی نباشند ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجه پرداختی قابل استرداد نیست؛ لذا مجددا توصیه می‌شود داوطلبان قبل از ثبت نام، مفاد اطلاعیه را به دقت مطالعه و در صورت اطمینان از احراز کلیه شرایط الزامی، ثبت نام نمایند.

۵- چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب واجد شرایط الزامی پذیرش از طریق این اطلاعیه نبوده یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدرک صادره از مراجع ذیریط وجود داشته باشند، بلافاصله از ثبت نام و ادامه تحصیل او جلوگیری می‌شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات