پارسه

فراخوان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه قم ۱۴۰۳

پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه قم 1403

جزئیات پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه قم در سال ۱۴۰۳ اعلام شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، به اطلاع کلیه متقاضیان واجد شرایط (اعم از دانشجویان دانشگاه قم و سایر دانشگاه ها) می‌رساند: پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون به استناد آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان و دستورالعمل اجرایی دانشگاه انجام می‌پذیرد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه قم

کلیه متقاضیان از تاریخ ۱۴۰۳/۲/۱ تا ۱۴۰۳/۲/۲۰ می‌توانند به سامانه جامع آموزشی دانشگاه قم به نشانی زیر مراجعه نموده و نسبت به ثبت نام و بارگذاری و ارسال مدارک اقدام نمایند.

به اطلاع کلیه دانشجویان استعداد درخشان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه قم می رساند مهلت ثبت نام پذیرش بدون آزمون مقطع ارشد تا تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ تمدید شد.

* ارائه درخواست و دارا بودن شرایط لازم به هیچ عنوان به معنی پذیرش نمی‌باشد.

* در صورت وجود هرگونه مغایرت در شرایط متقاضایان با ضوابط موجود در فراخوان، درخواست ایشان مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

* پذیرش اولیه به منزله پذیرش قطعی نیست و هیچ گونه حقی برای داوطلبان ایجاد نمی‌کند.

* پذیرش نهایی منوط به تایید سازمان سنجش آموزش کشور است.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه قم

شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه ‌قم به شرح زیر می‌باشند:

۱- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی مهر ۱۳۹۹ که پس از شش نیم سال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی خود به لحاظ میانگین کل جزء بیست درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت ۸ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند، می‌توانند در این فراخوان شرکت نمایند.

تبصره ۱: چنانجه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته‌ای در دوره کارشناسی ارشد با بیست درصد برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود، صرفا تقاضای دانشجویان ده درصد برتر بعدی دانشگاه قم (۳۰ درصد برتر) با اولویت رتبه در آن رشته و در صورت دارا بودن سایر شرایط، بررسی می‌شود.

تبصره ۲: دانشگاه اختیار دارد برای دانشجویانی که به دلیل مرتبط با شیوع بیماری کرونا و تایید آموزش دانشگاه، حذف واحد داشته‌اند (واحدهای حذف شده مربوط به نیم سال اول سال ۱۳۹۹ تا پایان نیم سال دوم سال ۱۴۰۰ برای هر ورودی باشد) در محاسبه حد نصاب واحدهای درسی، با کسر ۴ واحد از مجموع سه چهارم واحدهای درسی اقدام کند.

تبصره ۳: دانشگاه اختیار دارد در صورت تایید معاونت آموزشی دانشگاه حداکثر تا یک نیمسال به سنوات مجاز دانشجویان «تغییر رشته» اضافه نماید.

۲- متقاضی ورودی سال ۱۳۹۹ باید حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۶/۳۱ طی هشت نیم سال دانش آموخته شود.

تبصره- درخواست پذیرش متقاضیانی که در طول شش نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته، دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود جزء بیست درصد برتر باشند. به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسی است. ضروری است داوطلبان مشمول این تبصره در فراخوان ثبت نام نمایند.

۳- درخواست برگزیدگان رتبه‌های یک تا پانزده مرحله نهایی المپیادهای علمی – دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط به تشخیص کارگروه‌های تخصصی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون، بررسی می‌شود.

۴- تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد، مجاز نیست.

۵- فقط دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه‌ها مجاز به شرکت در این فراخوان هستند.

۶- دانشجویان اتباع بشرط مقیم در ایران (گذراندن مقطع متوسطه در ایران) مجاز به شرکت در این فراخوان می‌باشند.

زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه قم

تعیین اولویت‌ها (انتخاب رشته / گرایش)

۱- متقاضیان می‌توانند حداکثر سه گرایش مرتبط با رشته دوره کارشناسی خود را به ترتیب اولویت از جدول رشته ها (درج شده در انتهای این اطلاعیه) انتخاب نمایند. (درخواست در رشته‌های غیر مرتبط بررسی نمی‌شود).

* دانشجوهای رشته فقه، فقط مجاز به درخواست در دانشکده الهیات و رشته فقه و مبانی می‌باشند.

تبصره: با توجه به اینکه احتمال تغییر در رشته‌های مشمول پذیرش بدون آزمون مندرج در جداول (رشته – گرایش) برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ وجود دارد، لذا حذف رشته/ گرایش مورد تقاضای داوطلب، هیچگونه حقی برای وی ایجاد نمی‌نماید.

نکات مهم

۱- پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یکبار امکان‌پذیر است.

۲- پذیرش دانشجو براساس بررسی مدارک و سوابق داوطلبان توسط گروه‌های مربوطه صورت می‌پذیرد و درصورت صلاحدید، افراد حائز شرایط برای مصاحبه علمی به گروه‌های آموزشی دعوت می‌شوند. لازم به ذکر است به مدارک ناقص و یا ثبت نام شده بعد از تاریخ تعیین شده، یا ثبت نام ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۳- وجه پرداختی بابت ثبت نام در این فراخوان به هیچ وجه مسترد نمی‌گردد. لطفا پیش از اقدام به ثبت نام، شرایط مندرج در فراخوان را به دقت مطالعه فرمایید.

۴- درخواست متقاضی صرفا در اولویت‌هایی بررسی می‌شود که در فرم تقاضا و در زمان ثبت نام اینترنتی، انتخاب کرده است. حتی در صورت‌ عدم تکمیل ظرفیت سایر رشته/ گرایش‌های مرتبط، به هیچ عنوان امکان بررسی درخواست در سایر گرایش‌ها وجود ندارد. لذا ضروری است داوطلب در انتخاب رشته / گرایش‌ها و اولویت آن‌ها دقت نماید.

۵- چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک، پذیرش اولیه و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق آیین نامه «پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد» و این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد، بلافاصله از ثبت نام و ادامه تحصیل وی جلوگیری می‌شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۶- دانشجویانی که از طریق «پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد» در دانشگاه پذیرفته شوند، در صورتی که پس از ثبت نام و شروع به تحصیل، از ادامه تحصیل انصراف دهند، ملزم به پرداخت هزینه آموزش رایگان براساس تعرفه‌های مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دانشجویان ورودی آن سال خواهند بود.

۷- شرکت در این فراخوان و اعلام نتایج اولیه، هیچ حقی برای متقاضی ایجاد نمی‌کند. به کلیه متقاضیان توصیه می‌شود مراحل و پیش نیازهای آزمون عادی کارشناسی ارشد را دقیقا رعایت نمایند.

نحوه ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه قم

۱- به آدرس https://edu.qom.ac.ir ⇐ورود به سیستم⇐ متقاضی شرکت در آزمون رجوع کنید. (راهنمای ثبت نام)

۲- شناسه کاربری و گذرواژه خود را در سامانه تعریف نموده و پس از به خاطر سپاری (یادداشت برداری) از سامانه خارج شوید.

۳- مجددا به آدرس https://edu.qom.ac.ir ⇐ورود به سیستم⇐ متقاضی شرکت در آزمون مراجعه و با شناسه کاربری و گذرواژه خود (تعریف شده در مرحله قبل) به سامانه وارد شوید و اطلاعات لازم را تکمیل فرمایید.

۴- لازم است فرم‌هایی را که از این پورتال با فرمت Word دریافت نموده اید، پس از تکمیل به فرمت Pdf و با حجم کمتر از ۲۵ کیلوبایت برای هر فایل، در سامانه بارگذاری نمایید. کلیه فرم‌ها باید به صورت تایپ شده یا خوانا باشد.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه قم

۱- یک قطعه عکس اسکن شده به فرمت JPEG با حداکثر حجم ۱۰۰KB 

۲- تصویر صفحات اول و توضیحات شناسنامه با شماره سریال به انضمام تصویر کارت ملی

۳- ریز نمرات دوره کارشناسی تا پایان نیم سال ششم در یک صفحه (به صورت غیر رسمی)

۴- فرم تکمیل شده تقاضا (فرم شماره ۱)

۵- گواهی بیست درصد (فرم شماره ۲) متن گواهی مورد نظر در سربرگ دانشگاه محل تحصیل کارشناسی کپی شده و پس از درج شماره، تاریخ و امضاء بارگذاری شود.

۶- مبلغ ثبت نام در فراخوان برای دانشجویان مبلغ ۱/۲۰۰/۰۰۰ ریال است. و پرداخت وجه تنها از طریق سامانه گلستان امکان‌پذیر است.

۷- کلیه داوطلبان لازم است تمامی مدارک مورد نیاز (فوق) را پس از بارگذری در سایت گلستان در زمان مقرر، حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ به گروه استعدادهای دانشگاه قم تحویل یا با پست سفارشی به آدرس پستی دانشگاه قم- گروه استعدادهای درخشان ارسال نمایند.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه قم

رشته و گرایش‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه قم در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به شرح جدول زیر می‌باشند:جدول رشته های پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه قم 1403 جدول رشته های 1403 پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه قم  رشته های پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه قم 1403 رشته های 1403 پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه قم جدول رشته های پذیرش بدون آزمون ارشد دانشگاه قم 1403 جدول رشته های پذیرش بدون آزمون ارشد 1403 دانشگاه قم

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱ دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
شهلا فرج زاده
خرداد ۵, ۱۴۰۳ ۱:۵۱ ب٫ظ

سلام من الان متوجه شدم آیا میتوانم مشاوره توانبخشی ثبت نام کنم