پارسه
نوگام
همپا

پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ۱۴۰۳

پذیرش ارشد استعداد درخشان علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان 1403

اطلاعیه پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور ۱۴۰۳ دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان از بین دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته (ورودی سال تحصیلی ۱۳۹۹) برای نیمسال اول ۱۴۰۳-۱۴۰۴ در دوره روزانه مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

متقاضیان می‌توانند از تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ لغایت ۳۰ خردادماه ۱۴۰۳ ضمن مراجعه به سایت ثبت نام و مصاحبه دانشگاهی به آدرس زیر نسبت به ارائه درخواست و ارسال آن اقدام نمایند.

 

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه ‌علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به شرح زیر می‌باشند:

۱) دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که پس از ۶ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحد درسی از نظر میانگین کل جزو بیست درصد برتر دانشجویان هم‌ورودی و هم‌رشته خود باشند و تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ حداکثر طی ۸ نیمسال دانش آموخته گردند.

تبصره ۱: پذیرش دانش آموختگان برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان‌پذیر است.

تبصره ۲: پذیرش افراد واجد شرایط تنها در همان رشته تحصیلی یا رشته‌های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی متقاضی (بر اساس تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه) امکان‌پذیر است.

تبصره ۳: درخواست متقاضیانی که در طول ۶ نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته، دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزء ۲۰ درصد برتر باشند، قابل بررسی است.

تبصره ۴: درخواست دانشجویانی که طول مدت تحصیل آن‌ها به دلایلی خارج از اختیار (مانند بیماری، ماموریت والدین و همسر، زایمان و موارد مشابه) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز در آیین نامه به طول انجامد، پس از تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه و در صورت دارا بودن سایر شرایط، قابل بررسی است.

تبصره ۵: در صورتی که ظرفیت پذیرش بدون آزمون، رشته‌ای با ۲۰ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود، صرفا تقاضای دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با میانگین کل ده درصد بعدی در پایان نیمسال ششم با در نظرگرفتن اولویت رشته و در صورت دارا بودن سایر شرایط، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

۲) درخواست متقاضیان در دفتر هدایت استعدادهای درخشان و براساس شیوه نامه دانشگاه مورد بررسی قرار گرفته و فهرست دانشجویان منتخب جهت تایید نهایی به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال خواهد شد.

۳) متقاضیان می‌توانند حداکثر سه رشته-گرایش را به ترتیب اولویت انتخاب نمایند. تغییر اولویت رشته-گرایش‌ها و یا اضافه و حذف نمودن رشته-گرایش پس از ثبت نام امکان‌پذیر نمی‌باشد. لذا داوطلبان در انتخاب رشته-گرایش خود دقت کافی را داشته باشند.

۴) ارائه درخواست و دارابودن شرایط به منزله پذیرش نمی‌باشد و پذیرش اولیه نیز به معنی پذیرش قطعی نیست. پذیرش نهایی منوط به تایید سازمان سنجش کشور خواهد بود.

۵) درخواست برگزیدگان رتبه‌های یک تا پانزده المپیادهای علمی-دانشجویی کشوری برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد بررسی می‌شود.

۶) پذیرش دانشجویان غیرایرانی، ایرانی انتقالی از دانشگاه‌های خارج از کشور و دانشجویانی که مدرک خود را از دانشگاه‌های خارج از ایران اخذ نموده اند، در این فراخوان امکان‌پذیر نیست.

۷) تغییر رشته یا دانشگاه برای افراد پذیرفته شده بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد امکان‌پذیر نیست.

۸) دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته در صورتی می‌توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون بهره‌مند شوند که سنوات تحصیلی آن‌ها در دوره کارشناسی پیوسته از ورود به رشته و دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته و دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمسال باشد و مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که از آن مدرک دریافت می‌کنند.

۹) در مورد دانشجویان تغییر رشته در مقطع کارشناسی و در صورت تایید معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حداکثر تا یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه می‌شود.

۱۰) مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر و از طریق سامانه ثبت نام و مصاحبه دانشگاهی اقدام به ثبت نام نکرده باشند، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

۱۱) وجه پرداختی بابت بررسی پرونده بوده و در صورت نقص مدارک یا عدم پذیرش، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

۱۲) درخواست متقاضیان فقط در اولویت‌های اعلام شده در سامانه در زمان ثبت نام آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. حتی در صورت‌ عدم تکمیل ظرفیت سایر رشته ها/گرایش‌های مرتبط، امکان بررسی درخواست در سایر رشته‌ها وجود ندارد.

ارشد بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان 1403

نحوه ثبت نام  ارشد بدون آزمون دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

۱) به سامانه ثبت نام و مصاحبه دانشگاهی به آدرس (https://interview.gau.ac.ir/) وارد شده و از قسمت استعداد درخشان و یا ورود داوطلبان استعداد درخشان وارد صفحه ثبت نام شوید (شکل ۱).

مرحله اول ثبت نام استعداد درخشان کارشناسی ارشد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان 1403

۲) بر روی ثبت نام اولیه (شکل ۲) کلیک کرده و در صفحه بعد اطلاعات درخواستی را تکمیل و بر روی قسمت ثبت نام جدید (شکل ۳) کلیک نمایید.

پس از تکمیل ثبت نام اولیه کد رهگیری توسط سامانه به شما اعلام می‌شود که بایستی این کد را نزد خود نگهداشته و استفاده از آن برای ورود بعدی به سامانه الزامی است.

مرحله دوم ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان 1403مرحله سوم ثبت نام استعداد درخشان کارشناسی ارشد 1403 دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

۳) از طریق بخش ((ورود داوطلبان)) با استفاده از کد رهگیری و کد ملی وارد سامانه شده و نسبت به تکمیل پرونده و یا ثبت درخواست پذیرش اقدام نمایید.

۴) داوطلبان در بخش پرونده الکترونیکی بایستی اطّلاعات زیر را ثبت نموده و مدارک مورد نیاز را به صورت تصویر اسکن شده ارسال کنند.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه ‌علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به شرح زیر می‌باشند:

اطلاعات شخصی

  • ثبت اطّلاعات شخصی و شناسنامه ای، آدرس و شماره تلفن

  • ارسال تصویر اسکن شده عکس پرسنلی

  • ارسال تصویر اسکن شده کارت ملّی

  • ارسال تصویر اسکن شده صفحه‌ی اوّل شناسنامه

اطلاعات تحصیلی

  • ثبت اطلاعات تحصیلی شامل وضعیت تحصیل، دانشگاه، رشته، تعداد نیمسال و تعداد واحدهای گذرانده، معدّل، تعداد واحدهای رشته، تعداد دانشجویان ورودی دوره، تاریخ شروع و پایان تحصیلی و ارسال مدارک تحصیلی شامل:

  • تصویر مدرک تحصیلی کارشناسی (ویژه‌ی دانش آموختگان)

  • تصویر اسکن شده ریزنمرات کارشناسی

تصویر اسکن شده فایل گواهی دانشجوی ممتاز کارشناسی (فرم گواهی دانشجوی ممتاز را می‌توانید از این قسمت دانلود نموده (فرم گواهی دانشجوی ممتاز) و پس از تکمیل اطّلاعات و تایید دانشکده و دانشگاه محلّ تحصیل خود در بخش مربوطه در سامانه بارگذاری نمایید.

فرم انتخاب رشته و درخواست پذیرش

در صورتی که اطّلاعات شخصی و اطّلاعات تحصیلی را به طور کامل و مطابق شرایط پذیرش تکمیل کرده باشید، فرم انتخاب رشته در اختیار شما قرار می‌گیرد. پس از تعیین اولویت رشته -گرایش‌های مورد نظر انتخابی و پرداخت مبلغ هزینه شرکت که یک میلیون و چهارصد و چهل هزار ریال (معادل ۱۴۴ هزار تومان) می‌باشد، نسبت به ثبت نام و تأیید فرم انتخاب رشته اقدام نمایید.

تأیید و ثبت درخواست بررسی پرونده

پس از تکمیل صحیح اطّلاعات پرونده و ارسال مدارک ذکر شده فوق، لازم است تا پرونده برای بررسی در دانشگاه ثبت درخواست شود. برای این منظور در صفحه اوّل پرونده الکترونیکی (اطّلاعات پرونده) اطّلاعات ثبت شده در پرونده و صحّت ارسال مدارک مورد نیاز نمایش داده شده و در انتهای این صفحه دکمه (تأیید اطّلاعات و ثبت درخواست بررسی پرونده) قرار دارد. با کلیک بر این دکمه، درخواست ثبت می‌شود. شایان ذکر است دکمه ثبت درخواست بررسی پرونده در صورتی قابل دسترس خواهد بود که مندرجات پرونده به درستی ثبت شده باشد.

توجّه: مشمولان متقاضی ده درصد برتر بعدی (دوم) که مجاز به ثبت نام در سامانه هستند، صرفاً باید از دانشجویان یا دانش آموختگان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان باشند، بنابراین در مرحله اول ثبت نام در سامانه، لازم نیست این متقاضیان هیچگونه هزینه ثبت نام پرداخت نمایند. نحوه پرداخت هزینه از سوی این متقاضیان از طریق سامانه متعاقباً اعلام خواهد شد و در صورت وجود ظرفیت خالی در رشته- گرایش مورد درخواست، پذیرش آن‌ها صورت خواهد گرفت.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات