پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

فراخوان کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه ارومیه ۱۴۰۳

پذیرش ارشد استاد محور دانشگاه ارومیه 1403

جزئیات پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان به شیوه استاد محور دانشگاه ارومیه ۱۴۰۳ اعلام شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه ارومیه در راستای اجرای سیاست‌های پذیرش دانشجوی استادمحور و نیازمحور، و هدایت و حمایت از دانشجویان برتر برای ورود به دوره کارشناسی ارشد، برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ از بین دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۹ که جزو ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته-هم ورودی دانشگاه ارومیه و یا دانشگاه‌های مشمول این فراخوان باشند، بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استاد محور، برای عناوین ثبت شده توسط اعضای هیات علمی دانشگاه ارومیه در سامانه نظام ایده‌ها و نیازها (سامانه نان)، با رعایت کامل مقررات مربوطه دانشجو می‌پذیرد.

شرایط ثبت نام ارشد استاد محور دانشگاه ارومیه

۱- متقاضیان دارای رتبه اول تا پانزده مرحله نهایی المپیادهای علمی-دانشجویی، این متقاضیان می‌توانند برای ورود به رشته مرتبط، با ارایه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد و بدون داشتن شرایط بند، ۲ در این فراخوان شرکت نمایند.

۲- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی ۹۹ و بهمن ۹۸ (به شرط دانش آموختگی در ۸ نیمسال) که با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای دوره کارشناسی، جز و ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم ورودی رشته خود باشند.

تبصره: برای دانشجویان ورودی سال ۹۹ و بهمن ۹۸ که به دلیل شیوع بیماری کرونا، حذف واحد داشته‌اند (واحدهای حذف شده باید مربوط به نیمسال دوم ۹۸ تا پایان نیمسال دوم ۱۴۰۱ باشد) در محاسبه واحدهای درسی، با کسر ۴ واحد از مجموع سه چهارم واحدهای درسی می‌توانند اقدام کنند.

۳- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی ۱۴۰۰ که تا پایان شهریور ۱۴۰۳ (پایان نیمسال ششم) فارغ التحصیل شوند و میانگین کل نمرات آن‌ها حداقل برابر با میانگین کل ۸ نیمسال ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و غیرهم وررودی (ورودی ۹۹) باشد. این دانشجویان لازم است علاوه بر ثبت نام اولیه، تا پایان مرداد ماه ۱۴۰۳ فرم ثبت نام را مجددا تکمیل و پس از تایید توسط دانشگاه محل تحصیل، به صورت حضوری تحویل اداره استعدادهای درخشان دانشگاه ارومیه نمایند.

موارد مهم:

۱- پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان‌پذیر می‌باشد.

۲- دانشجو باید حداکثر در مدت ۸ نیمسال تحصیلی و حداکثر تا پایان شهریور ۱۴۰۳ دانش آموخته شود.

۳- درخواست دانشجویان دانشگاه ارومیه که جزو ۳۰ درصد برتر هم ورودی رشته خود می‌باشند، قابل بررسی است. لذا دانشجویان دانشگاه ارومیه که جزو ۲۰ تا ۳۰ درصد برتر هم ورودی رشته خود می‌باشند نیز می‌توانند برای شرکت در این فراخوان اقدام نمایند.

۴- برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره‌های فرعی (کهاد) شرکت کرده‌اند و مدرک مربوطه را دریافت نموده اند، مدت مجاز فارغ التحصلی حداکثر ۹ نیمسال تحصیلی است و رتبه‌بندی نامبردگان بدون احتساب واحدهای درسی دوره فرعی (کهاد) انجام می‌شود.

۵- برای خانم‌هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده‌اند و با تایید دانشگاه از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات استفاده کرده‌اند، مدت مجاز فارغ التحصیلی حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی (با لحاظ نمودن نیمسال‌های مرخصی بدون احتساب در سنوات) می‌باشد.

۶- عدم وجود محدویت نظام وظیفه جهت ادامه تحصیل، برای دانشجویان آقا الزامی است.

۷- داوطلبان می‌توانند در رشته مرتبط با رشته کارشناسی خود درخواست ادامه تحصیل داشته باشند.

۸- دانشجویان مهمان، انتقالی و یا تغییر رشته، بایستی در بین دانشجویان دانشگاهی که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانیده‌اند جزو ۲۰ درصد برتر باشند.

۹- اتباع غیرایرانی «مقیم ایران» در صورت داشتن شرایط، می‌توانند در فراخوان شرکت نمایند.

۱۰- تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد مجاز نیست.

۱۱- دانشجوی پذیرفته شده به شیوه استادمحور، نباید رابطه سببی و نسبی با استاد میزبان داشته باشد.

تذکرهای لازم

۱- ارائه درخواست متقاضی به منزله پذیرش قطعی نمی‌باشد و پذیرش قطعی متقاضیان پس از بررسی و اعلام نتایج نهایی توسط اداره هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه و منوط به تایید سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود. هر گونه اطلاع‌رسانی در رابطه با اسامی پذیرفته شدگان از طریق سایت اداره هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه انجام خواهد شد، لذا خواهشمند است از هرگونه تماس و مراجعه به این اداره خودداری گردد.

۲- درخواست متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت نام ننمایند به هیچ وجه بررسی نخواهد شد.

۳- وجه پرداختی در صورت انصراف و یا عدم پذیرش به هیچ عنوان مسترد نمی‌گردد. لذا توصیه می‌شود قبل از واریز هزینه، اطلاعیه فراخوان پذیرش بدون آزمون را به دقت مطالعه نمائید.

۴- مسئولیت صحت اطلاعات ارسالی به عهده متقاضی بوده و در صورت محرز شدن هر گونه مغایرت در هر مرحله ای، درخواست متقاضی از فرایند بررسی خارج خواهد شد و دانشگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

عناوین طرح های کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۳ دانشگاه ارومیه

عناوین دارای پذیرش  کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه ارومیه در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به شرح لینک زیر هستند:

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۳ دانشگاه ارومیه

۱- مهلت ثبت نام در فراخوان تا ۲۰ تیرماه ۱۴۰۳ می‌باشد.

۲- به متقاضیانی که قبلا در فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه ارومیه ۱۴۰۳ ثبت نام نموده‌اند و برای رشته-گرایش درخواستی آن‌ها، موضوع ثبت شده توسط اعضای هیات علمی دانشگاه ارومیه در سامانه نان وجود دارد، توصیه می‌شود در این فراخوان شرکت نمایند. این متقاضیان فقط کافی است در فرم ثبت نام، اولویت‌های اول و دوم عنوان پایان نامه دوره کارشناسی ارشد خود را از جدول مربوطه تعیین و به اداره استعدادهای درخشان دانشگاه ارومیه تحویل دهند و نیازی به ارسال سایر مدارک و پرداخت مجدد هزینه ندارند.

۳- سایر متقاضیان باید پس از تهیه مدارک لازم، برای ثبت نام در فراخوان از طریق سامانه شرکت در فراخوان استعدادهای درخشان استادمحور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ دانشگاه ارومیه به آدرس yun.ir.Intrpd اقدام نمایند.

۴- در نهایت، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه، ضمن انتشار اسامی متقاضیان حائز شرایط که درخواست آن‌ها مورد موافقت استاد میزبان قرار گرفته است (از طریق سایت معاونت آموزشی)، مدارک ایشان را برای تایید صلاحیت عمومی و نهایی شدن پذیرش به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال خواهد نمود.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه ارومیه ۱۴۰۳ 

۱- تکمیل فرم ثبت نام و تایید اطلاعات فارغ التحصیلی توسط معاونت آموزشی دانشگاه دوره کارشناسی.

۲- تعیین اولویت‌های اول و دوم عنوان پایان نامه در فرم ثبت نام بر اساس جدول موضوعات ثبت شده توسط اعضای هیات علمی دانشگاه ارومیه در سامانه نظام ایده‌ها و نیازها (سامانه نان)

۳- ریزنمرات تایید شده کارشناسی تا پایان تابستان ۱۴۰۲ (مختص دانشجویان سایر دانشگاه ها).

۴- تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی (مختص دانشجویان سایر دانشگاه ها).

۵- تصویر صفحه پرداخت مبلغ ۱.۵۰۰.۰۰۰ ریال (یک میلیون و پانصد هزار ریال) از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی دانشگاه ارومیه (http://pay.urmia.ac.ir/form2).

توجه: در فرم پرداخت، درگاه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی و بابت استعداد درخشان (کارشناسی ارشد) انتخاب شود.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات