بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در رشته مدیریت حاصلخیزی، زیست‌فناوری و منابع خاک در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) مدیریت حاصلخیزی و زیست‌فناوری خاک (شیمی، حاصلخیزی خاک و تغذیه گیاه، بیولوژی و بیوتکنولوژی خاک)

۲) مدیریت منابع خاک (فیزیک و حفاظت خاک، منابع خاک و ارزیابی اراضی)

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت حاصلخیزی، زیست‌فناوری و منابع خاک نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد مدیریت حاصلخیزی، زیست‌فناوری و منابع خاک، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کدضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به مدیریت حاصلخیزی، زیست‌فناوری و منابع خاک درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته مدیریت حاصلخیزی، زیست‌فناوری و منابع خاک در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته مدیریت حاصلخیزی، زیست‌فناوری و منابع خاک متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته مدیریت حاصلخیزی، زیست‌فناوری و منابع خاک ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد مدیریت حاصلخیزی، زیست‌فناوری و منابع خاک

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته مدیریت حاصلخیزی، زیست‌فناوری و منابع خاک

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته مدیریت حاصلخیزی، زیست‌فناوری و منابع خاک مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد مدیریت حاصلخیزی، زیست‌فناوری و منابع خاک

 

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کیند.

گرایش های کارشناسی ارشد مدیریت حاصلخیزی، زیست‌فناوری و منابع خاک چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد