بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در رشته هنرهای تصویری و طراحی در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) تصویر متحرک (انیمیشن)

۲) ارتباط تصویری

۳) تصویرسازی

۴) نقاشی

۵) عکاسی

۶) مرمت اشیاء فرهنگی و تاریخی

۷) هنرهای رایانه‌ای (طراحی شبیه‌ساز هوشمند، تولید بازی‌های رایانه‌ای، هنرهای چندرسانه ای)

۸) باستان سنجی (آثار و مواد آلی، آثار و مواد معدنی)

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای تصویری و طراحی نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کدضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به هنرهای تصویری و طراحی درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته هنرهای تصویری و طراحی در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته هنرهای تصویری و طراحی متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته هنرهای تصویری و طراحی ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته هنرهای تصویری و طراحی

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته هنرهای تصویری و طراحی مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد هنرهای تصویری و طراحی

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کیند.

گرایش های کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد