پارسه

ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما (کد ۱۳۵۷)

پذیرش کارشناسی ارشد هنرهای نمایشی و سینما در دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. ظرفیت پذیرش در این رشته به صورت جداگانه در دو دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری و دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

گرایش های کارشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما

بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، در رشته هنرهای نمایشی و سینما در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) کارگردانی نمایش

۲) سینما

۳) ادبیات نمایشی

۴) بازیگری

۵) تهیه‌کنندگی (نمایشی، مستند)

۶) رادیو (نویسندگی، سردبیری و تهیه‌کنندگی)

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای نمایشی و سینما شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد هنرهای نمایشی و سینما، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کد ضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۲ نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص گرایش های کارشناسی ارشد هنرهای نمایشی و سینما کلیک کنید.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد هنرهای نمایشی و سینما

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته هنرهای نمایشی و سینما

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد هنرهای نمایشی و سینما دانشگاه آزاد

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کنید.

گرایش های کارشناسی ارشد هنرهای نمایشی و سینما چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

بهترین گرایش ارشد هنرهای نمایشی و سینما چیست؟

این که کدام گرایش رشته هنرهای نمایشی و سینما برای شما بهترین است، کاملا به علاقه شما بستگی دارد. امروزه کسانی در رشته تحصیلی خود موفق خواهند شد که به رشته خود علاقه داشته و به واسطه آن بتوانند دانش و مهارت کافی کسب کنند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۴ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
علی
مهر ۲۷, ۱۴۰۱ ۱:۵۱ ب٫ظ

سلام
کلاسهای ارشد رشته ی سینما در کجا تشکیل میشه؟
آدرس دانشگاه تشکیل کلاسها کجاست؟

علی
مهر ۲۷, ۱۴۰۱ ۱:۴۸ ب٫ظ

سلام
کلاسهای ارشد رشته ی سینما در کجا تشکیل میشه؟

مهران اکبری
فروردین ۳۰, ۱۴۰۱ ۵:۱۴ ق٫ظ

باسلام..خواهشا ظرفیت پدیرش دکتری تئاتررو بیشترکنین تا خیلی از امثال من که فارغ التحصیل مقطع ارشدهنرهای نمایشی هستندبه ناچارجهت اخذدکتری تئاتر به خارج از کشورمهاجرت نکنیم

مسوول مربوطه
شهریور ۲۲, ۱۴۰۱ ۴:۰۷ ب٫ظ
پاسخ به  مهران اکبری

چشم