بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در رشته ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) ادیان و عرفان

۲) عرفان اسلامی

۳) ادیان ابراهیمی

۴) ادیان غیرابراهیمی

۵) تصوف و عرفان اسلامی

۶) عرفان تطبیقی

۷) تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی

۸) تاریخ و تمدن ملل اسلامی

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کدضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کیند.

گرایش های کارشناسی ارشد ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد