بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در رشته الهیات و معارف اسلامی – علوم قرآنی در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

۱) علوم قرآن و حدیث

۲) علوم حدیث (اقتصاد اسلامی، تفسیر اثری، نهج‌البلاغه، کلام و عقاید، اخلاق، عرفان اسلامی)

۳) نهج‌البلاغه (اخلاق و تربیت فردی و اجتماعی، اجتماعی سیاسی و حقوق عمومی، اصول‌الدین و معارف علوی)

۴) تفسیر و علوم قرآن

۵) علوم و فنون قرائات

۶) علوم قرآنی (اعجاز، مستشرقان، ادبی)

۷) علوم و معارف قرآن کریم (تفسیر اجتماعی)

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه الهیات و معارف اسلامی – علوم قرآنی شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی – علوم قرآنی، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کدضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی ـ علوم قرآن و حدیث در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی ـ علوم قرآن و حدیث متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی – علوم قرآنی ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی ـ علوم قرآن و حدیث

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته الهیات و معارف اسلامی ـ علوم قرآن و حدیث

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی ـ علوم قرآن و حدیث مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی ـ علوم قرآن و حدیث دانشگاه آزاد

 

 

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد