بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در رشته امور فرهنگی در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) مدیریت امور فرهنگی

۲) برنامه‌ریزی امور فرهنگی

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه امور فرهنگی شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد امور فرهنگی، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کدضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

قابل توجه است که رشته امور فرهنگی تنها در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی دانشجو می‌پذیرد. بنابراین پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد، نسبت به انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته امور فرهنگی

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته امور فرهنگی مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد امور فرهنگی

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کیند.

گرایش های کارشناسی ارشد امور فرهنگی چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد