دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۹ آزاد منتشر شد.

دفترچه انتخاب رشته ارشد ۹۹

پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص انتخاب رشته آزمون ارشد منتشر خواهد شد.

دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد 99

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته بر اساس مندرجات دفترچه آزمون ارشد می توانند در زمان انتخاب رشته ارشد ۹۹ نسبت به تکمیل فرم در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org اقدام کنند.

دانلود دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۹

به گزارش مسترتست، با وجود یکپارچه برگزار شدن کنکور ارشد سراسری و آزاد، فرایند انتخاب رشته کارشناسی ارشد به صورت مستقل از هم صورت می گیرد.

بنابراین، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد ۹۹ از طرف مرکز سنجش و پذیرش آزاد منتشر می شود. داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی نیز جهت انتخاب رشته لازم است به سایت مرکز آزمون این دانشگاه به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه کنند.

دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد 99

انتخاب رشته برای رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از کد دسترسی مندرج در کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ صورت می گیرد.

تا قبل از سال ۹۸، ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد اعلام نمیشد. اما از سال گذشته، ظرفیت پذیرش به دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد اضافه شد.

داوطلبان عزیز می‌توانند از طریق لینک زیر نسبت به دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اقدام کنند:

دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ آزاد

راهنمای انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

مهم‌ترین اصل در انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد اسلامی علاقه است.

شما باید گرایش و دانشگاهتان را دوست داشته باشید تا بتوانید هم دوران تحصیلی خوبی را سپری کنید و هم در آینده، شغلی مناسب پیدا کنید. ترتیب انتخاب رشته تأثیری در بالا و پایین رفتن شانس قبولی شما ندارد، پس به ترتیب علاقه انتخاب رشته کنید.

نکته قابل توجه در اینجا این است که بسیاری از داوطلبان فکر می‌کنند اگر کد رشته‌ای در گزینه اول انتخاب رشته زده شود شانس آن بیشتر است و رفته رفته از شانسشان کم می‌شود که این تفکر کاملاً نادرست بوده و انتخاب اول تاثیری در افزایش شانس نداشته و در سیستم دانشگاه سراسری و حتی آزاد فقط علاقه مطرح می شود و سامانه پس از رسیدن به رتبه شما، همه انتخاب‌ها را از بالا شروع کرده و اولین موردی که در آن قبول شوید را به شما اعلام می‌کند.

کد انتخاب رشته ارشد آزاد ۹۹ را از کجا پیدا کنم؟

کد لازم برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۹ دانشگاه آزاد در زیر کارنامه نتایج در سایت سازمان سنجش درج شده است.

آیا می‌توانم از رشته‌محل‌های دیگر رشته‌ها انتخاب کنم؟

خیر شما فقط مجاز به انتخاب از رشته‌محل‌های رشته خودتان هستید.

من در کنکور ارشد آزاد شرکت نکرده‌ام، آیا می‌توانم برای دانشگاه آزاد هم انتخاب رشته کنم؟

کنکور ارشد سراسری و آزاد به صورت یکپارچه برگزار می‌شود و با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد شما داوطلب ارشد دانشگاه آزاد هم هستید. بنابراین، اگر مطابق کارنامه مجاز به انتخاب رشته آزاد شده‌اید، می‌توانید انتخاب رشته کنید.

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد