دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ شامل رشته ها و مواد امتحانی منتشر شد.

دانلود دفترچه ثبت نام ارشد ۱۴۰۰

به گزارش مسترتست، سازمان سنجش پیش از شروع ثبت نام آزمون ارشد و انتشار دفترچه ثبت نام، نسبت به اعلام جزئیات رشته های امتحانی کنکور ارشد در قالب یک دفترچه اقدام می نماید.

دفترچه کنکور ارشد 1400

زمان انتشار دفترچه ثبت نام ارشد ۱۴۰۰

پذیرش دانشجو بر اساس قانون “سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی” مصوب ۹۴/۱۲/۱۸ مجلس محترم شورای اسلامی و همچنین آیین نامه اجرایی مربوطه و مصوبات “شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی” و مطابق این اطلاعیه و شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه ثبت نام و پذیرش آزمون ارشد که در زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۰ (آذرماه سال ۱۳۹۹) توسط سازمان سنجش منتشر می شود، صورت خواهد گرفت.

دفترچه ثبت نام ارشد شامل شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام، مقررات وظیفه عمومی داوطلبان مذکر، سهمیه ها و تسهیلات پذیرش، نحوه ثبت نام، المپیاد های علمی دانشجویی و فهرست رشته های امتحانی کنکور کارشناسی ارشد می باشد.

به محض انتشار دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ در همین صفحه لینک دانلود درج خواهد شد.

کلیه داوطلبان دانشگاه های سراسری شامل دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان و نیز دانشگاه آزاد اسلامی لازم است پیش از ثبت نام به دفترچه کنکور ارشد مراجعه کرده و نسبت به مطالعه شرایط و ضوابط اقدام کنند.

دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

با توجه به این که کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد به صورت یکپارچه برگزار می شود، داوطلبان کنکور ارشد سراسری همزمان داوطلبان دانشگاه آزاد نیز محسوب می شوند.

کلیه شرایط و ضوابط ثبت نام داوطلبان ارشد آزاد نیز در همان دفترچه ثبت نام ارشد سراسری در سایت سنجش اعلام می شود.

اما پس از اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به طور مجزا از طریق سایت مرکز آزمون این دانشگاه منتشر می شود.

دریافت دفترچه رشته ها و عناوین دروس امتحانی کنکور ارشد ۱۴۰۰

سازمان سنجش عناوین رشته‌های امتحانی، گرایش ها و ضرایب دروس هر یک از مجموعه های امتحانی کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ را به شرح زیر منتشر نموده است:

دریافت دفترچه مواد و رشته های امتحانی کنکور ارشد ۱۴۰۰

گفتنی است زمان کنکور ارشد ۱۴۰۰؛ ۶ و ۷ خرداد سال آینده اعلام شده است.

شرایط و ضوابط پذیرش ارشد ۱۴۰۰

همه دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی می توانند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام که همزمان با شروع ثبت‌نام در تاریخ ۹۹/۰۹/۱۶ در درگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر می‌گردد، در آزمون ورودی شرکت نمایند.

پذیرفته شدگان قطعی (نهایی) رشته‌های دوره روزانه سال ۱۳۹۹ چه در دانشگاه محل قبولی ثبت‌نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند اجازه ثبت‌نام و شرکت در آزمون سال ۱۴۰۰ را نخواهند داشت.

امکان شرکت در رشته امتحانی دوم در آزمون ارشد ۱۴۰۰

هر متقاضی علاوه بر رشته امتحانی اصلی، در صورت داشتن شرایط (طبق مندرجات دفترچه ثبت نام ارشد ۱۴۰۰ که در زمان ثبت‌نام منتشر می‌گردد) می‌تواند در یکی از رشته های شناور کنکور ارشد که (در جدول رشته‌های امتحانی با علامت * مشخص شده)، به عنوان رشته امتحانی دوم ثبت‌نام نماید.

مراحل ثبت نام آزمون ارشد

  • دانلود دفترچه کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ و مطالعه بخش های مختلف آن
  • بررسی شرایط و ضوابط ثبت نام کارشناسی ارشد
  • پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت سریال اعتباری
  •  ورود به سامانه ثبت نام آزمون
  •  درج اطلاعات فردی و تحصیلی در فرم اینترنتی ثبت نام
  •  دریافت کد رهگیری

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ کی منتشر می شود؟

سازمان سنجش همزمان با آغاز فرایند ثبت نام کنکور ارشد دفترچه راهنمای این آزمون را منتشر می کند. به محض انتشار لینک دانلود دفترچه در سایت مسترتست منتشر خواهد شد.

آیا دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ به طور مجزا منتشر می شود؟

خیر، کلیه شرایط و ضوابط پذیرش داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد نیز در همان دفترچه ارشد سراسری اعلام می شود.

رشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد از چه طریقی قابل دریافت است؟

دانشگاه های دارای پذیرش در هر رشته امتحانی در دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد بعد از اعلام نتایج اولیه، در دفترچه انتخاب رشته ارشد اعلام خواهد شد.

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد