پارسه

ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد رشته ریاضی (کد ۱۲۰۸)

پذیرش کارشناسی ارشد ریاضی در دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. ظرفیت پذیرش در این رشته به صورت جداگانه در دو دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری و دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

گرایش های کارشناسی ارشد رشته ریاضی

بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، در رشته ریاضی در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) ریاضیات و کاربردها (ریاضیات و کاربردها، جبر، آنالیز، هندسه و توپولوژی، گراف و ترکبیات، منطق ریاضی)

۲) ریاضی کاربردی (ریاضی کاربردی، آنالیز عددی، بهینه‌سازی، معادلات دیفرانسیل و سیستم‌های دینامیکی، ریاضی مالی، رمز و کد، علوم داده، ریاضیات زیستی)

۳) آموزش ریاضی

۴) محاسبات نرم (ساختارهای جبر منطقی)

۵) بیوانفورماتیک

۶) دکتری مستقیم ریاضی (جبر، آنالیز، هندسه، ریاضی کاربردی)

۷) علم داده ها

۸) رمز

۹) محاسبات و ریاضیات مهندسی

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه ریاضی نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد ریاضی، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کد ضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۲ نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به ریاضی درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص گرایش های کارشناسی ارشد ریاضی کلیک کنید.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته ریاضی در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته ریاضی متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته ریاضی ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد ریاضی

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته ریاضی

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته ریاضی مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد ریاضی دانشگاه آزاد

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کنید.

گرایش های کارشناسی ارشد ریاضی چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

بهترین گرایش ارشد ریاضی چیست؟

این که کدام گرایش رشته ریاضی برای شما بهترین است، کاملا به علاقه شما بستگی دارد. امروزه کسانی در رشته تحصیلی خود موفق خواهند شد که به رشته خود علاقه داشته و به واسطه آن بتوانند دانش و مهارت کافی کسب کنند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات