بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در رشته ریاضی در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

۱) ریاضیات و کاربردها (بدون گرایش، جبر، آنالیز، هندسه (توپولوژی)، گراف و ترکبیات، منطق ریاضی، ریاضیات تصادفی)

۲) ریاضی کاربردی (بدون گرایش، آنالیز عددی، بهینه‌سازی، معادلات دیفرانسیل و سیستم‌های دینامیکی، ریاضی مالی، رمز و کد، علوم داده، ریاضیات زیستی)

۳) آموزش ریاضی

۴) محاسبات نرم (ساختارهای جبر منطقی)

۵) بیوانفورماتیک

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه ریاضی نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد ریاضی، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کدضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به ریاضی درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته ریاضی در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته ریاضی متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته ریاضی ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد ریاضی

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته ریاضی

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته ریاضی مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد رشته ریاضی دانشگاه آزاد


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد