مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد کیهان دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد

ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی (کد 1101)

بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۷، در رشته زبان و ادبیات فارسی در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) زبان و ادبیات فارسی (بدون گرایش)

۲) ادبیات کودک و نوجوان

۳) ادبیات پایداری

۴) ادبیات تطبیقی

۵) ادبیات عامه

۶) آموزش زبان فارسی

۷) ادبیات روایی

۸) ویرایش و نگارش

۹) نظریه و نقد ادبی

۱۰) ادبیات معاصر

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه زبان و ادبیات فارسی شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کدضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری ۹۷ نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

 

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه های سراسری

ظرفیت پذیرش دوره‌های مختلف روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، مجازی دولتی، پیام نور و غیرانتفاعی گرایش‌های کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی در سال ۹۷، معادل ۷۱۹۱ نفر بوده است. در جدول زیر ظرفیت پذیرش دوره‌های مختلف این رشته به تفکیک آمده است.

دوره

ظرفیت پذیرش

روزانه

۹۸۱

شبانه (نوبت دوم)، پردیس و مجازی دولتی

۵۵۰

دانشگاه پیام نور

۵۳۸۰

دانشگاه‌های غیرانتفاعی

۲۸۰

 

همچنین ظرفیت پذیرش دوره‌های روزانه دانشگاه‌های تهران در گرایش‌های کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی در سال ۹۷ معادل ۱۲۴ نفر و ظرفیت پذیرش دوره‌های شبانه و پردیس معادل ۱۴۱ نفر بوده است.

نام دانشگاه

ظرفیت پذیرش دوره روزانه

ظرفیت پذیرش دوره‌های شهریه‌پرداز (شبانه و پردیس)

دانشگاه تهران

۲۵

۱۲

دانشگاه شهید بهشتی

۱۶

۱۸

دانشگاه تربیت مدرس

۶

۲

دانشگاه علامه طباطبایی

۴۶

۶۵

دانشگاه خوارزمی

۸

۸

دانشگاه الزهرا

۲۴

۹

دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

۴

۴

دانشگاه شاهد

۱۲

۶

 

ظرفیت پذیرش دوره‌های روزانه دانشگاه‌های سطح یک شهرستان‌ها در گرایش‌های کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی در سال ۹۷ معادل ۱۰۲ نفر و ظرفیت پذیرش دوره‌های شبانه و پردیس معادل ۱۵۹ نفر بوده است.

نام دانشگاه

ظرفیت پذیرش دوره روزانه

ظرفیت پذیرش دوره‌های شهریه‌پرداز (شبانه و پردیس)

دانشگاه فردوسی مشهد

۷

۵

دانشگاه اصفهان

۱۵

۱۱

دانشگاه تبریز

۲۲

۳۶

دانشگاه شهید مدنی تبریز

۲۵

۷

دانشگاه شیراز

۱۲

دانشگاه شهید چمران اهواز

۱۲

دانشگاه شهید باهنر کرمان

۴۵

۳۰

دانشگاه یزد

۲۱

۱۳

 

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی ارائه شده است:

ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 97 - 98 رشته زبان و ادبیات فارسی

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته زبان و ادبیات فارسی

قابل توجه است که دانشگاه آزاد اسلامی تنها فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی را اعلام می‌کند و ظرفیت پذیرش از سوی این دانشگاه اعلام نمی‌شود.

در سال ۹۷، پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی در ۱۴۸ واحد دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت.

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در رشته زبان و ادبیات فارسی مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۷ دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد 97 - 98 رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد

 

مطالب مرتبط:

دانلود سؤالات کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ مجموعه زبان و... کاربران گرامی سایت کارشناسی ارشد مسترتست می‌توانند دفترچه سؤالات کنکور کارشناسی ارشد سال 97 دانشگاه‌های سراسری و آزاد اسلامی مجموعه زبان و ادبيات فارس...
رتبه و کارنامه قبولی کنکور کارشناسی ارشد زبان و اد... مجموعه زبان و ادبیات فارسی یکی از رشته‌های زیرمجموعه گروه علوم انسانی در آزمون کارشناسی ارشد است. با توجه به ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و کنکور ...
دانلود سؤالات آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ مجموعه زبان و... کاربران عزیز مسترتست می‌توانند دفترچه سؤالات آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌های سراسری و آزاد اردیبهشت ماه 1396 مجموعه زبان و ادبيات فارسي شامل گرایش‌های...
ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی (کد ۱۲۵... بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97، در رشته مهندسی شیمی در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود: 1) مهندسی شیمی (ترموسینتیك ...
ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد رشته علوم شناختی (کد ۱۲۱... بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97، در رشته علوم شناختی در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود: 1) ذهن، مغز و تربیت 2) روا...
کانال تلگرام کارشناسی ارشد
avatar

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

تازه‌ترین خبرها

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

مطالب مهم

خیریه بچه های آسمان