ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی (کد ۱۱۰۱)

پذیرش کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. ظرفیت پذیرش در این رشته به صورت جداگانه در دو دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری و دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

گرایش های کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی

بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، در رشته زبان و ادبیات فارسی در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) زبان و ادبیات فارسی (بدون گرایش)

۲) ادبیات کودک و نوجوان

۳) ادبیات پایداری

۴) ادبیات تطبیقی

۵) ادبیات عامه

۶) آموزش زبان فارسی

۷) ادبیات روایی

۸) ویرایش و نگارش

۹) نظریه و نقد ادبی

۱۰) ادبیات معاصر

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه زبان و ادبیات فارسی شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کد ضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۲ نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی متفاوت است که در دفترچه انتخحاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص گرایش های کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی کلیک کنید

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه های سراسری

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته زبان و ادبیات فارسی

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کنید.

گرایش های کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

بهترین گرایش ارشد زبان و ادبیات فارسی چیست؟

این که کدام گرایش رشته زبان و ادبیات فارسی برای شما بهترین است، کاملا به علاقه شما بستگی دارد. امروزه کسانی در رشته تحصیلی خود موفق خواهند شد که به رشته خود علاقه داشته و به واسطه آن بتوانند دانش و مهارت کافی کسب کنند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۲ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
مرتضی
آبان ۲۱, ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب٫ظ

سلام، وقتتون بخیر.
داوطلبان ارشد ادبیات هرسال چقدر هستند؟

بهاره
آبان ۱, ۱۳۹۹ ۹:۱۳ ب٫ظ

چند نفر داوطلب کنکور ارشد ادبیات فارسی بودن؟ کسی میدونه بهم جواب بده؟