پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی (کد ۱۳۱۳)

پذیرش کارشناسی ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی در دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. ظرفیت پذیرش در این رشته به صورت جداگانه در دو دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری و دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

گرایش های کارشناسی ارشد رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی

بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، در رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) صنایع غذایی

۲) شیمی مواد غذایی

۳) زیست‌فناوری مواد غذایی

۴) فناوری مواد غذایی

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه علوم و مهندسی صنایع غذایی شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کد ضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۲ نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص گرایش های کارشناسی ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی کلیک کنید.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی دانشگاه آزاد

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کنید.

گرایش های کارشناسی ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

بهترین گرایش ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی چیست؟

این که کدام گرایش رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی برای شما بهترین است، کاملا به علاقه شما بستگی دارد. امروزه کسانی در رشته تحصیلی خود موفق خواهند شد که به رشته خود علاقه داشته و به واسطه آن بتوانند دانش و مهارت کافی کسب کنند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۵ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
راشنو
شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ ۵:۲۰ ق٫ظ

برای فوق لسانس چی کارکنم با کجا تماس بگیرم ؟ چی میخوات ؟ ایرانی نیستم و انجا لسانس نگرفتم

Hadi Jabaryan
آذر ۳۰, ۱۴۰۱ ۲:۲۶ ب٫ظ
پاسخ به  راشنو

مدرک لسانس و خودت

الیاس
بهمن ۳, ۱۴۰۰ ۲:۱۲ ب٫ظ

سلام من کارشناسی فنی هسم ،و اینک خودم کادر درمانم میخوام ارشد صنایع غذایی بخونم نظرتون چیه؟؟؟؟

مهتا ستاری
مرداد ۳, ۱۴۰۱ ۹:۲۲ ق٫ظ
پاسخ به  الیاس

لیسانست غیر مرتبطه درس های آزمایشگاهی ارشد تکمیل کننده ی لیسانسه مثل کار با جی سی مث یا اچ پی ال سی واسپکترو و… خیلی سخت میشه برات پاس شدن
اصلا نمیفهمه ادم بدون پایه ی تخصصی

الیاس
بهمن ۳, ۱۴۰۰ ۲:۱۱ ب٫ظ

سلام من کارشناسی فنی هسم ،و اینک خودم کادر درمانم میخوام ارشد صنایع غذایی بخونم نظرتون چیه؟؟؟؟