بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در رشته علوم ارتباطات اجتماعی در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) علوم ارتباطات اجتماعی

۲) مدیریت رسانه

۳) روزنامه نگاری

۴) ارتباطات (حج و زیارت)

۵) مطالعات فرهنگی و رسانه

۶) دین و رسانه

۷) روزنامه نگاری رادیو و تلویزیون

۸) علوم شناختی (رسانه)

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه علوم ارتباطات اجتماعی شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد علوم ارتباطات اجتماعی، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کدضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته علوم ارتباطات اجتماعی در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته علوم ارتباطات اجتماعی متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته علوم ارتباطات اجتماعی ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد علوم ارتباطات اجتماعی

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته علوم ارتباطات اجتماعی

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته علوم ارتباطات اجتماعی مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد علوم ارتباطات اجتماعی

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کیند.

گرایش های کارشناسی ارشد علوم ارتباطات اجتماعی چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

 

 

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد