پارسه

ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد رشته علوم زمین (کد ۱۲۰۱)

پذیرش کارشناسی ارشد علوم زمین در دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. ظرفیت پذیرش در این رشته به صورت جداگانه در دو دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری و دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

گرایش های کارشناسی ارشد رشته علوم زمین

بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، در رشته علوم زمین در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) علوم زمین (پترولوژی، زمین‌شناسی اقتصادی، زمین‌ساخت (تکتونیک)، آب زمین‌شناسی، چینه‌نگاری و دیرینه‌شناسی، رسوب‌شناسی و سنگ‌شناسی رسوبی، زمین‌شناسی نفت، زمین‌شناسی مهندسی، زمین‌شناسی زیست‌محیطی، زمین‌شیمی، سنجش از دور زمین‌شناختی، کانی ها و سنگ‌های صنعتی)

۲) گوهرشناسی کاربردی و کانی‌های صنعتی

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه علوم زمین نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد علوم زمین، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کد ضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۲ نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به علوم زمین درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص گرایش های کارشناسی ارشد علوم زمین کلیک کنید.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته علوم زمین در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته علوم زمین متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته علوم زمین ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد علوم زمین

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته علوم زمین

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته علوم زمین مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد علوم زمین دانشگاه آزاد

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کنید.

گرایش های کارشناسی ارشد علوم زمین چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

بهترین گرایش ارشد علوم زمین چیست؟

این که کدام گرایش رشته علوم زمین برای شما بهترین است، کاملا به علاقه شما بستگی دارد. امروزه کسانی در رشته تحصیلی خود موفق خواهند شد که به رشته خود علاقه داشته و به واسطه آن بتوانند دانش و مهارت کافی کسب کنند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۳ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
ارمین
آذر ۳۰, ۱۴۰۰ ۱۰:۴۵ ق٫ظ

رشته سمجش از دور زمین شناختی به چه صورت هست؟!

اکبر
شهریور ۹, ۱۴۰۰ ۱۲:۲۱ ب٫ظ

نرم افزار ژیش بینی برای علوم زمین وجود دارد ؟ رتبه من ۴۸ در کد ۸ هستم . ممنون

محسن
تیر ۳۰, ۱۳۹۸ ۸:۲۸ ب٫ظ

تکتونیک خیلی خوبه برای چی اینقدر زیاد میگرن ازاد میگم میخوان خراب کنن بازار این رشته را یا آگاهی ندارن