ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد رشته علوم کامپیوتر (کد ۱۲۰۹)

پذیرش کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر در دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. ظرفیت پذیرش در این رشته به صورت جداگانه در دو دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری و دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

گرایش های کارشناسی ارشد رشته علوم کامپیوتر

بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، در رشته علوم کامپیوتر در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) علوم کامپیوتر (علوم کامپیوتر، محاسبات علمی، الگوریتم و نظریه محاسبه، نظریه سیستم ها، محاسبات نرم و هوش مصنوعی، داده کاوی، علوم تصمیم و دانش)

۲) بیوانفورماتیک

۳) علم داده ها

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه علوم کامپیوتر نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کد ضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۲ نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به علوم کامپیوتر درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص گرایش های کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر کلیک کنید.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته علوم کامپیوتر متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته علوم کامپیوتر ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته علوم کامپیوتر

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته علوم کامپیوتر مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر دانشگاه آزاد

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کنید.

گرایش های کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

بهترین گرایش ارشد علوم کامپیوتر چیست؟

این که کدام گرایش رشته علوم کامپیوتر برای شما بهترین است، کاملا به علاقه شما بستگی دارد. امروزه کسانی در رشته تحصیلی خود موفق خواهند شد که به رشته خود علاقه داشته و به واسطه آن بتوانند دانش و مهارت کافی کسب کنند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۴ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
میرا
اردیبهشت ۱۴, ۱۴۰۰ ۹:۲۹ ق٫ظ

سلام وقتتون بخیر
با کارشناسی ریاضی میشه ارشد علوم کامپیوتر خوند یا خیلی بی ربط هستن؟!

مهسا
اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۰ ۷:۰۵ ب٫ظ
پاسخ به  میرا

سلام
بله میتونید مشکلی نیست. برای کنکور ارشد وزارت علوم بجز چند رشته محدود لازم نیست رشته کارشناسی و ارشد مرتبط باشه و میتونید شرکت کنید. در صورت قبولی در رشته غیرمرتبط به تشخیص دانشگاه ممکنه بهتون واحد جبرانی بدن.

فاطمه
شهریور ۱۵, ۱۳۹۹ ۱:۳۲ ب٫ظ

سلام با رتبه ۳۲۰۰ تو رشته علوم کامپیوتر تو ضریب دو و سه مجاز شدم تو دانشگاه رزانه امکان قبولی دارم؟؟؟؟؟؟

علی
آذر ۲۶, ۱۳۹۹ ۲:۰۲ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام
شما کجا قبول شدین