بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در رشته مهندسی عمران در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

۱) مهندسی عمران (سازه، زلزله، ژئوتکنیک، راه و ترابری، مهندسی و مدیریت منابع آب، مهندسی آب و سازه‎های هیدرولیکی، مهندسی سواحل، بنادر و سازه‎های دریایی، حمل و نقل، مهندسی و مدیریت ساخت، مهندسی محیط زیست)

۲) مهندسی ساختمان‎های هوشمند

۳) مهندسی خطوط راه آهن

۴) پدافند غیرعامل (سازه‎های دفاعی، طراحی)

۵) مهندسی محیط زیست (آب و فاضلاب، آلودگی هوا، سواحل، منابع آب، مواد زائد، مواد زائد جامد)

۶) مهندسی ایمنی راه و ترابری

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه عمران نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد مهندسی عمران، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کدضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به مهندسی عمران درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته عمران در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی عمران

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته مهندسی عمران

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد

 

 

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد