پارسه

ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران (کد ۱۲۶۴)

پذیرش کارشناسی ارشد مهندسی عمران در دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. ظرفیت پذیرش در این رشته به صورت جداگانه در دو دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری و دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

گرایش های کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران

بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، در رشته مهندسی عمران در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) مهندسی عمران (سازه، زلزله، ژئوتکنیک، راه و ترابری، مهندسی و مدیریت منابع آب، مهندسی آب و سازه‎ های هیدرولیکی، مهندسی سواحل، بنادر و سازه ‎های دریایی، حمل و نقل، مهندسی و مدیریت ساخت، مهندسی محیط زیست)

۲) مهندسی ساختمان‎ های هوشمند

۳) مهندسی خطوط راه آهن

۴) پدافند غیرعامل (سازه ‎های دفاعی، طراحی)

۵) مهندسی محیط زیست (آب و فاضلاب، آلودگی هوا، سواحل، منابع آب، مواد زائد جامد، آلودگی خاک)

۶) مهندسی ایمنی راه و ترابری

۷) مهندسی سیستم های محیط زیست

۸) مهندسی ژئوتکنیک زیست محیطی

۹) مدیریت آموزشگاهی ویژه هنرستانها (ویژه فرهنگیان)

۱۰) مهندسی پدافند غیرعامل (طراحی صنعتی)

۱۱) آموزش مهندسی

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه عمران شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد مهندسی عمران، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کد ضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۲ نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی عمران کلیک کنید.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته عمران در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی عمران

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته مهندسی عمران

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی عمران دانشگاه آزاد

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کنید.

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی عمران چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

بهترین گرایش ارشد مهندسی عمران چیست؟

این که کدام گرایش رشته مهندسی عمران برای شما بهترین است، کاملا به علاقه شما بستگی دارد. امروزه کسانی در رشته تحصیلی خود موفق خواهند شد که به رشته خود علاقه داشته و به واسطه آن بتوانند دانش و مهارت کافی کسب کنند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۲ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
مهدی
مرداد ۱۶, ۱۴۰۱ ۴:۴۳ ب٫ظ

سلام برای ارشد عمران رتبه من ۱۱۲۰شده شانس قبولی دانشگاه فردوسی چقدر دارم

سهیل
مرداد ۲۲, ۱۴۰۱ ۱۰:۱۱ ق٫ظ
پاسخ به  مهدی

سلام بسته به گرایش انتخابی احتمالش بالاست