پارسه
نوگام
همپا

ظرفیت کارشناسی ارشد رشته فقه و حقوق (کد ۱۱۱۲)

پذیرش کارشناسی ارشد فقه و حقوق در دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. ظرفیت پذیرش در این رشته به صورت جداگانه در دو دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری و دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

گرایش های کارشناسی ارشد رشته فقه و حقوق

بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، در رشته فقه و حقوق در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) فقه و مبانی حقوق اسلامی

۲) فقه مقارن و حقوق خصوصی اسلامی

۳) فقه مقارن و حقوق عمومی اسلامی

۴) فقه مقارن و حقوق جزای اسلامی

۵) مذاهب فقهی

۶) فقه سیاسی

۷) فقه و حقوق خانواده

۸) فقه و حقوق جزا

۹) فقه و حقوق خصوصی

۱۰) معارف اسلامی و حقوق (حقوق خانواده)

۱۱) فقه و حقوق اسلامی

۱۲) فقه (نجوم)

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه فقه و حقوق شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد فقه و حقوق، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کد ضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۲ نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص گرایش های کارشناسی ارشد فقه و حقوق کلیک کنید.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی ـ فقه و حقوق در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی ـ فقه و حقوق متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته فقه و حقوق ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد فقه و حقوق

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته الهیات و معارف اسلامی ـ فقه و حقوق

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته فقه و حقوق مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد فقه و حقوق دانشگاه آزاد

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کنید.

گرایش های کارشناسی ارشد فقه و حقوق چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

بهترین گرایش ارشد فقه و حقوق چیست؟

این که کدام گرایش رشته فقه و حقوق برای شما بهترین است، کاملا به علاقه شما بستگی دارد. امروزه کسانی در رشته تحصیلی خود موفق خواهند شد که به رشته خود علاقه داشته و به واسطه آن بتوانند دانش و مهارت کافی کسب کنند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات