بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در رشته الهیات و معارف اسلامی – فقه و حقوق در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

۱) فقه و مبانی حقوق اسلامی

۲) مقارن و حقوق خصوصی اسلامی

۳) فقه مقارن و حقوق عمومی اسلامی

۴) فقه مقارن و حقوق جزای اسلامی

۵) مذاهب فقهی

۶) فقه سیاسی

۷) فقه و حقوق خانواده

۸) فقه و حقوق جزا

۹) فقه و حقوق خصوصی

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه الهیات و معارف اسلامی – فقه و حقوق شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی – فقه و حقوق، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کدضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی ـ فقه و حقوق در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی ـ فقه و حقوق متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی – فقه و حقوق ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی ـ فقه و حقوق

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته الهیات و معارف اسلامی ـ فقه و حقوق

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی ـ فقه و حقوق مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی ـ فقه و حقوق دانشگاه آزاد


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد