ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد رشته فلسفه و کلام اسلامی (کد ۱۱۱۳)

پذیرش کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی در دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. ظرفیت پذیرش در این رشته به صورت جداگانه در دو دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری و دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

گرایش های کارشناسی ارشد رشته فلسفه و کلام اسلامی

بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، در رشته فلسفه و کلام اسلامی در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) فلسفه و کلام اسلامی

۲) کلام تطبیقی

۳) عرفان اسلامی

۴) مذاهب اسلامی

۵) دین شناسی

۶) شیعه‌شناسی (کلام، تاریخ، جامعه‌شناسی)

۷) فرق تشیع

۸) فلسفه و حکمت اسلامی

۹) کلام اسلامی

۱۰) کلام امامیه

۱۱) کلام شیعه

۱۲) منطق فهم دین

۱۳) امام شناسی و معارف ائمه

۱۴)  شناخت اندیشه های امام خمینی (ره)

۱۵) حکمت و کلام شیعی

۱۶) مطالعات اسلامی به زبان خارجی

۱۷) فلسفه اسلامی

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه الهیات و معارف اسلامی – فلسفه و کلام اسلامی شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی – فلسفه و کلام، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کد ضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۲ نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص گرایش های کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی کلیک کنید.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی ـ فلسفه و کلام اسلامی در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی ـ فلسفه و کلام متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی – فلسفه و کلام ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته الهیات و معارف اسلامی ـ فلسفه و کلام

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته فلسفه و کلام اسلامی مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه آزاد

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کنید.

گرایش های کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

بهترین گرایش ارشد فلسفه و کلام اسلامی چیست؟

این که کدام گرایش رشته فلسفه و کلام اسلامی برای شما بهترین است، کاملا به علاقه شما بستگی دارد. امروزه کسانی در رشته تحصیلی خود موفق خواهند شد که به رشته خود علاقه داشته و به واسطه آن بتوانند دانش و مهارت کافی کسب کنند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات