بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در رشته الهیات و معارف اسلامی – فلسفه و کلام در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) فلسفه و کلام اسلامی

۲) کلام تطبیقی

۳) عرفان اسلامی

۴) مذاهب اسلامی

۵) دین شناسی

۶) شناخت اندیشه‌های امام خمینی (ره)

۷) شیعه‌شناسی (کلام، تاریخ، جامعه‌شناسی)

۸) فرق تشیع

۹) فلسفه و حکمت اسلامی

۱۰) کلام اسلامی

۱۱) کلام امامیه

۱۲) کلام شیعه

۱۳) منطق فهم دین

۱۴) امام شناسی و معارف ائمه

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه الهیات و معارف اسلامی – فلسفه و کلام شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی – فلسفه و کلام، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کدضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی ـ فلسفه و کلام در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی ـ فلسفه و کلام متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی – فلسفه و کلام ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته الهیات و معارف اسلامی ـ فلسفه و کلام

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی ـ فلسفه و کلام مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد فلسفه و کلام اسلامی

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کیند.

گرایش های کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد