بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در رشته علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

۱) علوم و مهندسی آبخیز (سیلاب و رودخانه، مدیریت حوزه‌های آبخیز، حفاظت آب و خاک، آبخیزداری شهری)

۲) علوم و مهندسی مرتع (مدیریت مرتع، اصلاح و احیای مرتع، گیاهان دارویی و صنعتی)

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کدضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد رشته علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری دانشگاه آزاد

 

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد