بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت‌های تاریخی در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) حفاظت و مرمت میراث معماری

۲) حفاظت و مرمت میراث شهری

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه مرمت و احیای ابنیه و بافت‌های تاریخی نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافت‌های تاریخی، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کدضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به مرمت و احیای ابنیه و بافت‌های تاریخی درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت‌های تاریخی در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت‌های تاریخی متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت‌های تاریخی ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافت‌های تاریخی

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت‌های تاریخی

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت‌های تاریخی مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد مرمت و احیای ابنیه و بافت‌های تاریخی

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کیند.

گرایش های کارشناسی ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافت‌های تاریخی چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد