بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در رشته مطالعات جهان در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

۱) مطالعات کشورهای آلمانی زبان

۲) مطالعات آمریکای لاتین

۳) مطالعات بریتانیا

۴) مطالعات روسیه

۵) مطالعات فرانسه

۶) مطالعات شبه قاره هند

۷) مطالعات آمریکای شمالی

۸) مطالعات ژاپن

۹) مطالعات فلسطین

۱۰) مطالعات مصر

۱۱) مطالعات عراق

۱۲) مطالعات جنوب آفریقا

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه مطالعات جهان شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد مطالعات جهان، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کدضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته مطالعات جهان در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته مطالعات جهان متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته مطالعات جهان ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد مطالعات جهان

 

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد