پارسه

ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی متالورژی و مواد (کد ۱۲۷۲)

پذیرش کارشناسی ارشد مهندسی متالوژی و مواد در دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. ظرفیت پذیرش در این رشته به صورت جداگانه در دو دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری و دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

گرایش های کارشناسی ارشد رشته مهندسی متالوژی و مواد

بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، در رشته مهندسی متالوژی و مواد در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) مهندسی مواد (شناسایی و انتخاب مواد مهندسی، شکل دادن فلزات، استخراج فلزات، خوردگی و حفاظت مواد، جوشکاری، سرامیک، ریخته‌گری)

۲) مهندسی متالورژی و مواد (الکتروسرامیک)

۳) مهندسی پزشکی (بیومتریال، مهندسی بافت)

۴) مواد، انرژی و تکنولوژی کوانتومی

۵) مهندسی متریونیک

۶) مهندسی مواد پیشرفته (مواد سازه ای)

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی متالوژی و مواد شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد مهندسی متالوژی و مواد، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کد ضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۲ نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی متالوژی و مواد کلیک کنید.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته مهندسی متالوژی و مواد در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته مهندسی متالوژی و مواد متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته مهندسی متالوژی و مواد ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی مواد و متالورژی

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته مهندسی متالوژی و مواد

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته مهندسی متالوژی و مواد مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه آزاد

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کنید.

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی متالوژی و مواد چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

بهترین گرایش ارشد مهندسی متالوژی و مواد چیست؟

این که کدام گرایش رشته مهندسی متالوژی و مواد برای شما بهترین است، کاملا به علاقه شما بستگی دارد. امروزه کسانی در رشته تحصیلی خود موفق خواهند شد که به رشته خود علاقه داشته و به واسطه آن بتوانند دانش و مهارت کافی کسب کنند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۲ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
H
شهریور ۱۰, ۱۴۰۰ ۱۱:۰۱ ق٫ظ

با رتبه ۱۵۰۰کد ضریب ۴میشه پردیس یکی از رشته های مواد متالورژی قبول شد؟

سهیلا
اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۰ ۶:۰۶ ب٫ظ

سلام من کارشناسی مهندسی مکانیک هستم میتونم در گرایش مهندسی بافت یا بیومتریال مهندسی پزشکی ارشد بخونم یا نه؟/ممنون