پارسه

ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی هوافضا (کد ۱۲۷۹)

پذیرش کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا در دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. ظرفیت پذیرش در این رشته به صورت جداگانه در دو دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری و دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

گرایش های کارشناسی ارشد رشته مهندسی هوافضا

بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، در رشته مهندسی هوافضا در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) مهندسی هوافضا (جلوبرندگی، دینامیک پرواز و کنترل، سازه ‎های هوایی، آئرودینامیک، مهندسی فضایی، صلاحیت‎ های پروازی، فناوری ماهواره)

۲) هوانوردی (پهپاد، خلبانی آزمایشگر، عملیات هوانوردی، قدرت هوایی)

۳) مهندسی ترافیک هوایی

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی هوافضا شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کد ضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۲ نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا کلیک کنید.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته مهندسی هوافضا متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته مهندسی هوافضا ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته مهندسی هوافضا

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته مهندسی هوافضا مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا دانشگاه آزاد

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کنید.

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

بهترین گرایش ارشد مهندسی هوافضا چیست؟

این که کدام گرایش رشته مهندسی هوافضا برای شما بهترین است، کاملا به علاقه شما بستگی دارد. امروزه کسانی در رشته تحصیلی خود موفق خواهند شد که به رشته خود علاقه داشته و به واسطه آن بتوانند دانش و مهارت کافی کسب کنند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۲ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
سویل
خرداد ۲۹, ۱۴۰۱ ۱:۰۳ ب٫ظ

با رتبه ۶۰۰ الی ۷۰۰ کجا قبول میشم؟

امیر
اسفند ۲۴, ۱۴۰۲ ۱:۳۹ ب٫ظ
پاسخ به  سویل

دانشگاه سمنان و صنعتی شاهرود