بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

۱) پژوهش هنر

۲) صنایع دستی

۳) هنر اسلامی (مطالعات نظری، مطالعات تاریخی و تطبیقی، مطالعات کتابت و نگارگری، هنر و صنایع چوبی، نگارگری، هنر و صنایع فلزی، سفال و سرامیک)

۴) مطالعات موزه

۵) تاریخ هنر ایران اسلامی

۶) تاریخ هنر ایران باستان

۷) حکمت هنر اسلامی

۸) تاریخ هنر جهان اسلام

۹) مدیریت موزه

۱۰) نقاشی ایرانی

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای پژوهشی و صنایع دستی نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد هنرهای پژوهشی و صنایع دستی، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کدضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به هنرهای پژوهشی و صنایع دستی درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد هنرهای پژوهشی و صنایع دستی

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی دانشگاه آزاد


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد