ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی (کد ۱۳۵۹)

پذیرش کارشناسی ارشد هنرهای پژوهشی و صنایع دستی در دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. ظرفیت پذیرش در این رشته به صورت جداگانه در دو دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری و دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

گرایش های کارشناسی ارشد رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی

بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، در رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) پژوهش هنر

۲) صنایع دستی (طراحی، تولید، پژوهش)

۳) هنر اسلامی (مطالعات نظری هنر اسلامی، مطالعات تاریخی هنر اسلامی، هنر و صنایع چوبی، هنر و صنایع فلزی، سفال و سرامیک)

۴) نقاشی ایرانی

۵) تاریخ هنر ایران اسلامی

۶) تاریخ هنر ایران باستان

۷) حکمت هنر اسلامی

۸) تاریخ هنر جهان اسلام

۹) مدیریت موزه

۱۰) مطالعات موزه

۱۱) کتاب آرایی

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای پژوهشی و صنایع دستی شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد هنرهای پژوهشی و صنایع دستی، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کد ضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۲ نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص گرایش های کارشناسی ارشد هنرهای پژوهشی و صنایع دستی کلیک کنید.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد هنرهای پژوهشی و صنایع دستی

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد هنرهای پژوهشی و صنایع دستی دانشگاه آزاد

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کنید.

گرایش های کارشناسی ارشد هنرهای پژوهشی و صنایع دستی چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

بهترین گرایش ارشد هنرهای پژوهشی و صنایع دستی چیست؟

این که کدام گرایش رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی برای شما بهترین است، کاملا به علاقه شما بستگی دارد. امروزه کسانی در رشته تحصیلی خود موفق خواهند شد که به رشته خود علاقه داشته و به واسطه آن بتوانند دانش و مهارت کافی کسب کنند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱ دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
راهبی
خرداد ۲۹, ۱۴۰۱ ۵:۴۰ ب٫ظ

سلام من امسال مجاز به انتخاب ازاد و غیرلنتفاعی در حیطه طراحلی لباس شدم میخواستم بببنم امکان اینکه بتونم تو قسمت هنر پژوهش رو انتخاب کنم هست ؟