بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در رشته مهندسی کامپیوتر در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

۱) مهندسی کامپیوتر (معماری سیستم‎های کامپیوتری، هوش مصنوعی و رباتیکز، نرم‌افزار، شبکه‎های کامپیوتری، رایانش نرم، بیوانفورماتیک)

۲) الگوریتم‎ها و محاسبات

۳) قرآن کاوی رایانشی

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کدضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه کامپیوتر نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به مهندسی فناوری اطلاعات (IT) درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته کامپیوتر

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد

 

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد