پارسه
نوگام
همپا

اعلام جزئیات ثبت نام کنکور ارشد ۹۷ از سوی سازمان سنجش

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 - 98 سراسری و ازاد

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۷ و بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، متن اطلاعیه منتشره به شرح زیر است:

پیرو اطلاعیه مورخ ۹۶/۰۹/۰۵ بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۷ در تمامی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به نکات ذیل و همچنین در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون، می‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت نمایند.

شرایط ثبت‌نام‌ در کنکور کارشناسی ارشد ۹۷:

ثبت‌نام برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۷ از روز پنجشنبه مورخ ۹۶/۰۹/۱۶ آغاز و در روز چهارشنبه مورخ ۹۶/۰۹/۲۲ پایان می‌پذیرد. لازم به تاکید است که ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.

علاقه‌مندان ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران (مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون که در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار دارد)، در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند، می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) متقاضی ثبت‌نام شوند.

مراحلی که داوطلب باید برای ثبت نام اقدام کند:

۱-مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی فوق برای خرید کارت اعتباری ثبت‌نام (سریال ۱۲ رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره ۱).

۲- تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام.

۳-آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام.

 ۴- با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت مبلغ ۳۶۰.۰۰۰ (سیصد و شصت هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون یک کدرشته امتحانی نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

تبصره: با توجه به اینکه مقرر گردیده است که در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ ۵۰۰۰ (پنج هزار) ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند.

 ۵- داوطلبانی که علاوه بر رشته‌ انتخابی‌ یا امتحانی‌ اصلی (رشته‌ اول‌) علاقه‌مند به‌ شرکت در رشته‌ امتحانی‌ دوم هستند، ضرورت‌ دارد که‌ کدرشته‌ امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج ‌نمایند. این دسته از داوطلبان می‌بایست برای رشته امتحانی‌ دوم یک‌ کارت اعتباری دیگر ، به مبلغ ۳۶۰.۰۰۰ (سیصد و شصت هزار) ریال علاوه بر کارت اعتباری اول خریداری نمایند.

تذکر: داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون کدرشته‌های امتحانی (اصلی و شناور) که علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۱۱۰.۰۰۰ (صدو ده هزار) ریال دیگر نیز برای اعلام علاقه‌مندی به دوره‌های مذکور، اقدام نمایند.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی:

به داوطلبان توصیه می‌شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس براساس فرم پیش‌نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه ‌نرم‌افزاری ثبت‌نام وارد نمایند. ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته‌شدن در آزمون، قبولی وی (کان لم یکن) تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.

برگزاری‌ المپیاد علمی‌- دانشجویی‌ کشور:

داوطلبان علاقه‌مند می‌توانند همزمان ‌با برگزاری‌ امتحانات‌ آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۷، در اولین ‌مرحله دوره بیست و سومین آزمون المپیاد علمی- دانشجویی‌ کشور بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون شرکت نمایند.

سایر موارد در خصوص سنجش و پذیرش دانشجو در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۷ در تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی مطابق قانون سنجش و پذیرش دانشجوی در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مصوب ۹۴/۱۲/۱۸ مجلس شورای اسلامی و مصوبات شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی خواهد بود.

توصیه‌های‌ مهم‌:

۱- داوطلبان برای اطلاع از مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه ایثارگران و همچنین شرایط و ضوابط اتباع خارجی به دفترچه راهنمای شماره ۱ که روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان قرار دارد، ‌مراجعه نمایند.

۲- به داوطلبان توصیه می‌شود در انتخاب کدرشته‌های امتحانی (اول و دوم) و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت لازم را مبذول فرمایند. لذا پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی در این خصوص به درخواست‌های داوطلبان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۳- توصیه‌ می‌شود حتماَ داوطلبان پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کد پیگیری، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه،ومندرجات آن را کنترل و نزد خود نگهداری نمایند.

۴- با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام می شود رخ داده است، تاکید می‌گردد که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۵- هرگونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیک‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش‌)، پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های گروهی ‌اعلام ‌خواهد شد.

۶-در صورت‌ لزوم‌، داوطلبان می‌توانند با شماره تلفن‌ گویای: ۴۲۱۶۳-۰۲۱ با روابط عمومی ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور تماس‌ حاصل‌ کرده یا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی (غیرحضوری) سازمان اقدام نمایند.

زمان ثبت نام کنکور ارشد ۹۷

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۳۸ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
اسماعیل
بهمن ۱۱, ۱۳۹۶ ۸:۴۳ ب٫ظ

سلام،امکانش هست باز سایت باز بشه برای ثبت نام ؟ من از ثبت نام جا موندم??

مهسا
بهمن ۱۳, ۱۳۹۶ ۸:۵۶ ق٫ظ
پاسخ به  اسماعیل

سلام
بله از ۳۰ بهمن تا سوم اسفند ماه فرصت مجدد برای ثبت نام کنکور ارشد در نظر گرفته شده که میتونید ثبت نام کنید.

مصیب
بهمن ۱۶, ۱۳۹۶ ۱۰:۰۱ ق٫ظ
پاسخ به  مهسا

سلام. ببخشید باید چه مدارکی قبل از انجام مراحل ثبت نام در دست داشته باشیم

نگار
بهمن ۱۱, ۱۳۹۶ ۸:۴۹ ق٫ظ

سلام..
زمان ثبت نام برای دانشگاه آزاد برای کنکور ۹۷ کی هست؟؟
و چه مدارکی نیاز داره؟؟

مهسا
بهمن ۱۳, ۱۳۹۶ ۹:۰۰ ق٫ظ
پاسخ به  نگار

سلام
از سال گذشته ازمون ارشد ازاد و سراسری ادغام شده و با ثبت نام در کنکور سراسری، داوطلب دانشگاه ازاد هم محسوب میشید. کافیه در زمان انتخاب رشته دانشگاه ازاد، در صورت مجاز شدن، انتخاب رشته کنید.
ثبت نام مدارک شناسنامه ای نیاز دارد و اینترنتی هست و از ۳۰ بهمن تا سوم اسفند میتونید ثبت نام کنید.

سمیرا
دی ۲۲, ۱۳۹۶ ۱۰:۵۳ ق٫ظ

سلام.من از ثبت نام کنکور جا موندم ایا فرصت ثبت نام وجود داره بازهم؟؟

مهسا
دی ۲۲, ۱۳۹۶ ۴:۰۰ ب٫ظ
پاسخ به  سمیرا

سلام
بله از ۳۰ بهمن تا سوم اسفند ماه فرصت مجدد برای ثبت نام کنکور ارشد در نظر گرفته شده که میتونید ثبت نام کنید.

مهسا
دی ۲۰, ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶ ب٫ظ

سلام. من از ثبت نام جا موندم. آیا زمان اصلاحات میتونم ثبت نام کنم؟

مهسا
دی ۲۲, ۱۳۹۶ ۴:۰۱ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

سلام
بله از ۳۰ بهمن تا سوم اسفند ماه فرصت مجدد برای ثبت نام کنکور ارشد در نظر گرفته شده که میتونید ثبت نام کنید.

سارا
آذر ۱۷, ۱۳۹۶ ۱۰:۲۲ ق٫ظ

دانشگاه آزاد بهمن تکمیل ظرفیت نداره؟

مهسا
آذر ۱۹, ۱۳۹۶ ۹:۱۱ ب٫ظ
پاسخ به  سارا

سلام
امروز خبری از جانب خبرگزاری آنا منتشر شده که گفتن دی ماه تکمیل ظرفیت بهمن ارشد ۹۶ ازاد اعلام میشه.

نازنین
آذر ۱۶, ۱۳۹۶ ۱:۴۵ ق٫ظ

سلام برای فردا چه مدارکی نیازه

نازنین
آذر ۱۶, ۱۳۹۶ ۱:۴۲ ق٫ظ

سلام من فارغ التحصیل رشته روانشناسی عمومی هستم اما هنوز کارهای فارغ التحصیلی ام رو انجام ندادم
مشکلی نداره برای ثبت نام؟ چه مدارکی برای فردا نیازه؟

دکتر مجتبی مهرنام
آذر ۱۷, ۱۳۹۶ ۱۱:۴۲ ق٫ظ
پاسخ به  نازنین

سلام نه مشکلی نداره فقط معدل کل کارشناسی را داشته باشید (مهرنام)

Laleh
آذر ۱۵, ۱۳۹۶ ۶:۳۰ ب٫ظ

سلام
من ترم ۶ هستم و تا ترم تابستان ۹۷ درسم تموم میشه!
میتونم برای کنکور امسال ثبت نام کنم؟

مهسا
آذر ۱۶, ۱۳۹۶ ۰:۰۸ ق٫ظ
پاسخ به  Laleh

سلام
بله مشکلی نیست. اگه تا اخر شهریور ۹۷ فارغ التحصیلی میشید میتونید.

پرهام
آذر ۱۵, ۱۳۹۶ ۱۱:۰۰ ق٫ظ

دانشجویی که ارشد روزانه دو ترم مشروط شده واخراج گردیده،می تونن کنکور ۹۷ ثبت نام کنه

مهسا
آذر ۱۶, ۱۳۹۶ ۰:۰۹ ق٫ظ
پاسخ به  پرهام

سلام
تسویه کردین با دانشگاه؟ کلا که مشکلی نیست. میتونید کنکور بدید.

بهداد
آذر ۱۴, ۱۳۹۶ ۴:۱۱ ب٫ظ

سلام یعنی ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری و دانشگاه ازاد مثل برگزاری کنکورش یکی شده؟

مهسا
آذر ۱۶, ۱۳۹۶ ۰:۱۰ ق٫ظ
پاسخ به  بهداد

سلام
بله ازمون ارشد سراسری و ازاد به صورت یکپارچه برگزار خواهد شد.

Rezvan
آذر ۱۴, ۱۳۹۶ ۹:۴۹ ق٫ظ

سلام کسی در مورد رشته های شناور اطلاعی داره یا نه.لطفا راهنمایی کنید

مهسا
آذر ۱۶, ۱۳۹۶ ۰:۱۲ ق٫ظ
پاسخ به  Rezvan

سلام
فهرست این رشته ها فردا در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد ۹۷ اطلاع رسانی میشه.

Mehdi
آذر ۱۴, ۱۳۹۶ ۹:۱۳ ق٫ظ

سلام من کارشناسیم خرداد ماه تموم میشه میتونم تو ازمون شرکت کنم؟اگه قبول شدم چیکار باید بکنم؟؟

فرزان
آذر ۱۴, ۱۳۹۶ ۹:۳۴ ق٫ظ
پاسخ به  Mehdi

سلام
بله میتونین، فقط خیلی دقت کنین که معدل کل رو حتما و حتما و حتما معدل کل تا پایان ترم ٧ تون ینی دقیقا یک ترم مونده تموم کنین رو وارد کنین، نه کم و نه زیاد
و الا بعدا اگه قبول شدین و مغایرت معدلی خوردین بی برو برگرد اخراج و لغو قبولی میشین!

Ramin
آذر ۱۳, ۱۳۹۶ ۱:۵۰ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
یه سوال داشتم برای ثبت نام ارشد معدل کل دوره ی کارشناسی رو میخواد ولی من هنوز معدل کلم مشخص نشده یه ترمم مونده برای ثبت نام باید چه معدلی رو درج کنم .
خواهشا اگه میشه راهنمایی کنید
ممنون

محمد
آذر ۱۳, ۱۳۹۶ ۲:۴۴ ب٫ظ
پاسخ به  Ramin

عیبی نداره شما معدل الان ات هرچقدر هست را وارد کن اسفندماه دوباره می تونی ویرایش کنی ومعدل کارشناسی ات رو وارد کنی وآخرین ویرایش هم موقع دریافت کارت ورودبه جلسه است که اردیبهشت ماه می باشد.

فرزان
آذر ۱۴, ۱۳۹۶ ۹:۳۶ ق٫ظ
پاسخ به  Ramin

سلام
معدل کل که تا پایان ترم ٧ براتون مشخص شده رو وارد کنین، به هیچ عنوااااان کم و زیادش نکنین، بعدا همین مغایرت داشتن باعث اخراج از دانشگاه قبولی توو ارشد میشه براتون

سودا
آذر ۱۳, ۱۳۹۶ ۱۱:۰۵ ق٫ظ

باز هم ادغام میشن؟

Zahra
آذر ۱۲, ۱۳۹۶ ۱۱:۲۲ ب٫ظ

خواهشا اگه کسی میدونه جواب بده ارشد وزارت بهداشتم همون تاریخه یا خیر

مهسا
آذر ۱۲, ۱۳۹۶ ۱۱:۵۰ ب٫ظ
پاسخ به  Zahra

سلام
خیر این ثبت نام مربوط به ارشد وزارت علوم هست. زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت از طریق سایت و کانال همین سایت در موعد مقرر اطلاع رسانی میشه.

Rezvan
آذر ۱۴, ۱۳۹۶ ۹:۴۸ ق٫ظ
پاسخ به  Zahra

سلام نه همون تاریخ نیست
goo.gl/ogCCkj

✅ برگزاری آزمون‌ کارشناسی ارشد ۹۷ علوم پزشکی در تیرماه

معاون مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور از عدم تغییر زمان برگزاری آزمون‌ کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۷ خبر داد.

متن کامل خبر:
https://mastertest.ir/?p=32381

آخرین اخبار آزمون ارشد ۹۷ ???
https://telegram.me/joinchat/BBL_7jwX1ClGSMjA1AXthQ

Zahra
آذر ۱۲, ۱۳۹۶ ۸:۳۸ ب٫ظ

سلام تو رو خدا جواب بدید الان به نطرتون من ارشد ۹۷ثبت نام کنم یا دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت داره واگه تکمیل ظرفیت باشه کی مشخص میشه؟؟؟!

مهسا
آذر ۱۲, ۱۳۹۶ ۱۱:۵۲ ب٫ظ
پاسخ به  Zahra

سلام
فعلا خبری در خصوص تکمیل ظرفیت بهمن ماه ازاد در دست نیست. شما ثبت نام کنید که فرصت ثبت نام رو از دست ندید. اگه تکمیل بود و قبول شدید که دیگه میتونید کنکور شرکت نکنید.

sadegh
آذر ۱۳, ۱۳۹۶ ۷:۵۰ ق٫ظ
پاسخ به  Zahra

سلام بنظرم ثبت نام تو ارشد ۹۷ بهتره .چون ازاد هزینه اش بالاست

مهراد
آذر ۱۲, ۱۳۹۶ ۷:۱۴ ب٫ظ

خدا کمک کنه

عارف
آذر ۱۲, ۱۳۹۶ ۵:۴۸ ب٫ظ

سلام
ایا این شامل ازمون ارشد وزارت بهداشت هم میشود ؟؟؟؟

مهسا
آذر ۱۲, ۱۳۹۶ ۱۱:۵۵ ب٫ظ
پاسخ به  عارف

سلام
خیر فعلا زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت مشخص نشده و به محض انتشار اخبار در همین سایت و کانالش اطلاع رسانی میشه.

حجت زاده
آذر ۱۹, ۱۳۹۶ ۷:۴۰ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

سلام, من ورودی کارشناسی ۹۳هستم و به دلیلی پنج ساله شد دوره کارشناسیم و الان هم یکسال مونده, میتونم امسال آزمون ارشد رو شرکت کنم؟