دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۹ به محض انتشار در همین صفحه درج خواهد شد. بر اساس اعلام سنجش دفترچه انتخاب رشته ارشد امروز ۱۳ شهریور منتشر می شود.

 

ثبت نام کنکور ارشد ۹۹

به گزارش مستر تست، دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ سراسری و آزاد در ۱۵ آذرماه منتشر شد. داوطلبان عزیز می توانند از طریق لینک زیر نسبت به دریافت دفترچه اقدام نمایند:

فایل جداول مربوط به مواد امتحانی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ 

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ از ۱۶ آذر ماه آغاز شد و تا ۲۵ آذرماه ادامه داشت. داوطلبان گرامی می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش، پرداخت هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد و خرید کارت اعتباری ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

با توجه به این که کنکور ارشد ۹۹ سراسری و آزاد ادغام شده، ضوابط درج‌شده در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد ۹۹، شامل داوطلبان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۹ نیز می‌شود و این داوطلبان لازم است نسبت به ثبت نام در سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.

آمار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ۹۹

آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ در روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ مردادماه ۹۹ برگزار شد.

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد از روز سیزدهم تا صبح روز جمعه هجدهم مردادماه امکان دریافت کارت ورود به جلسه را دارد که تا صبح امروز بیش از ۵۱۳ هزار داوطلب معادل ۷۴ درصد داوطلبان کارت ورود به جلسه را دریافت کردند.

گروه آموزشی  جمع زن  مرد  درصد زن  درصد مرد
علوم انسانی ۴۳۳۹۳۶ ۲۳۶۰۷۴ ۱۹۷۸۶۲ ۵۴ ۴۶
علوم پایه  ۳۹۲۰۸ ۲۶۰۵۱ ۱۳۱۵۷ ۶۶ ۳۴
فنی و مهندسی ۱۴۵۵۶۴ ۳۸۲۲۳ ۱۰۷۳۴۱ ۲۶ ۷۴
کشاورزی و منابع طبیعی ۱۷۷۳۵ ۹۰۴۴ ۸۶۹۱ ۵۱ ۴۹
هنر  ۵۴۸۸۹ ۳۳۲۶۹ ۲۱۶۲۰ ۶۱ ۳۹
دامپزشکی ۳۰۸۵ ۱۸۹۷ ۱۱۸۸ ۶۱ ۳۹
جمع ۶۹۴۴۱۷ ۳۴۴۵۵۸ ۳۴۹۸۵۹ ۵۰ ۵۰

زمان اعلام نتایج ارشد ۹۹

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ در دهه دوم شهریور (۱۵ یا ۱۶ شهریور) و نتایج نهایی کارشناسی ارشد ۹۹ تا اخر مهر ماه اعلام خواهد شد.زمان اعلام نتایج کنکور ارشد 99

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد که رتبه فرد در گرایش های مختلف رشته امتحانی را مشخص می کند، فرایند انتخاب رشته آغاز خواهد شد.  در کارنامه اولیه مشخص می شود که داوطلب مجاز به انتخاب رشته در چه دوره هایی شامل روزانه، شبانه و غیرانتفاعی و پردیس و پیام نور، دانشگاه آزاد است.

چند روز پس از اعلام نتایج، سازمان سنجش، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری را منتشر خواهد کرد.

مهلت ویرایش انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹

تا پایان زمان انتخاب رشته که از سوی سازمان سنجش و یا دانشگاه ازاد اعلام می شود، داوطلبان علاوه بر امکان انتخاب رشته، امکان ویرایش نیز دارند.

نکته مهم این است که معمولا تعداد دفعات ویرایش انتخاب رشته محدود است.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد ۹۹

پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۹۹، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته لازم است پس از مراجعه به دفترچه راهنمای انتخاب رشته ارشد ۹۹، نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری ۹۹ در همین صفحه فعال خواهد شد.

دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد 99

دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری، شامل رشته محل های دوره های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پردیس و پیام نور است.

داوطلبان با توجه اطلاعات دفترچه کنکور ارشد که شامل ظرفیت پذیرش در هر رشته است و نیز بر اساس مندرجات کارنامه نتایج که نشان دهنده مجاز بودن یا نبودن و رتبه داوطلب است، در زمان انتخاب رشته ارشد ۹۹، فرم را به صورت اینترنتی تکمیل خواهند کرد.

انتخاب رشته ارشد دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور

در صورتی که داوطلبان در زمان ثبت نام، رشته های دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را اعلام علاقه مندی نکرده باشند، ولی حداقل نمره لازم را برای انتخاب این رشته ها کسب کنند، پیغامی را مبنی بر امکان انتخاب این رشته ها در کارنامه اعلام نتایج اولیه مشاهده خواهند کرد.

این دسته از داوطلبان در صورتی که تصمیم به انتخاب کد رشته های دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور در فرم انتخاب رشته خود داشته باشند، می توانند پس از پرداخت مبلغ اعلامی توسط سازمان سنجش، این رشته ها را در فرم انتخاب رشته خود وارد کنند. 

اطلاعات دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری

مهم ترین بخش دفترچه، شامل دانشگاه هایی دارای پذیرش در هر یک از رشته های امتحانی و نیز ظرفیت پذیرش در هر رشته است.

اما اطلاعاتی درخصوص روند پذیرش کارشناسی ارشد ۹۹، نحوه دریافت کارنامه نتایج و انتخاب رشته نیز در دفترچه اطلاع رسانی می شود.

انواع سهمیه هایی که در آزمون کارشناسی ارشد تاثیر دارند ازجمله سهمیه رزمندگان و ایثارگان و نیز سهمیه شاگرد اولی در کنکور ارشد در این دفترچه اعلام می شود.

دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد ۹۹

اگر چه کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ادغام شده است، اما انتخاب رشته به صورت مجزا انجام می شود.

در کارنامه اعلام نتایج کنکور ارشد ۹۹، مجاز بودن یا نبودن داوطلبان جهت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد نیز مشخص می شود. دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت جداگانه از طریق سایت azmoon.org منتشر می شود و داوطلبان باید فرم انتخاب رشته ارشد آزاد را جداگانه تکمیل کنند.

مشاوره رایگان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۹

مسترتست افتخار دارد با سالها تجربه در زمینه کنکور کارشناسی ارشد، خدمات مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد را به صورت کاملا رایگان در اختیار داوطلبان قرار دهد. برای استفاده از مشاوره رایگان به صفحه زیر مراجعه کنید:

 

سوالات متداول داوطلبان کنکور ارشد ۹۹

داوطلبان کنکور ارشد مجاز به چند انتخاب در انتخاب رشته هستند؟

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۹ می توانند ۱۰۰ کد رشته را متناسب با مجموعه امتحانی خود از دفترچه انتخاب نمایند.

آیا امکان انتخاب رشته محل از سایر رشته های امتحانی مرتبط وجود دارد؟

داوطلبان فقط می توانند از همان کد رشته ای که آزمون داده و مجاز شده اند، انتخاب رشته کنند.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد را در همان سایت سازمان سنجش انجام دهم؟

خیر، دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد جداگانه منتشر می شود و انتخاب رشته هم مجزا از سراسری انجام می شود.

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد