با توجه به وقوع سیل در برخی استان های کشور، جمعی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد خواهان تغییر زمان برگزاری این آزمون هستند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، شروع سال ۱۳۹۸ با بروز سیل در برخی استان‌های کشور ازجمله گلستان، لرستان و فارس و برخی دیگر نقاط سرزمینمان همراه بود. شدت این حادثه ناگوار به حدی است که دسترسی به امکانات اولیه زندگی ازجمله مسکن، خوراک و پوشاک نیز در این مناطق با مشکل مواجه شده است. بدیهی است که در مناطق سیل‌زده داوطلبانی هستند که خود را برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد امسال آماده می‌کردند.

بر اساس برنامه زمان‌بندی اعلام‌شده از سوی سازمان سنجش، زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۸، پنجم و ششم اردیبهشت ماه (حدود ۲۰ روز دیگر) است. اما با توجه به شرایط موجود، امکان مطالعه و کسب آمادگی برای شرکت در آزمون برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ که ساکن این مناطق می‌باشند، فراهم نیست.

از این رو جهت جلوگیری از بی ثمر ماندن تلاش‌های داوطلبان در این استان‌ها تعویق زمان کنکور ارشد ۹۸ از سوی برخی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد پیگیری می شود.

بر اساس نظرسنجی انجام‎شده در کانال تخصصی آزمون کارشناسی ارشد که جامعه نمونه‌ای شامل حدود ۱۰هزار نفر از داوطلبان در آن مشارکت داشتند، ۸۳ درصد از رأی‌دهندگان خواهان تغییر زمان این آزمون به خردادماه سال جاری بودند.

همچنین بنابر اعلام پایگاه اینترنتی انصاف نیوز، احمد توکلی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در این خصوص گفت: قبل از این هم در مواردی مثل زلزله، سازمان سنجش مساعدت‌هایی داشته است. یکشنبه‌ی هفته‌ی آینده جلسه‌ای برگزار خواهیم کرد، در صورتی که چنین درخواستی به سازمان رسیده باشد این موضوع در این جلسه بررسی می‌شود.

به محض اطلاع از تغییر زمان کنکور ارشد ۹۸ از طریق کانال کارشناسی ارشد مسترتست به شما اطلاع رسانی خواهیم کرد… کلیک کنید…

داوطلبانی که در این مناطق ساکن بوده و یا خواستار حمایت از این داوطلبان هستند، می‌توانند از طریق لینک زیر درخواست خود را به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال کنند:

 

همچنین داوطلبان می‌توانند درخواست خود مبنی بر تعویق زمان کنکور ارشد ۹۸ را از طریق خبرگزاری‌های زیر مطرح و پیگیری نمایند.

  آدرس ایمیل یا تماس اینترنتی
شماره تماس یا پیامک
خبرگزاری مهر Info@mehrnews.com

۰۲۱-۴۳۰۵۱۰۰۰

خبرگزاری ایسنا info@isna.ir ۰۲۱-۶۱۹۷۲۰۰۰
خبرگزاری فارس info@farsnews.ir  
خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان

science@yjc.ir

پیامک: ۱۰۰۰۱۹۱۵
خبرگزاری دانشجو

info@snn.ir

۰۲۱-۸۸۳۸۱۵۲۴ | ۰۲۱-۸۸۳۸۱۵۲۱

۰۲۱-۸۸۸۲۵۰۹۱ | ۰۲۱-۸۸۸۴۶۰۸۳

 

به گزارش مسترتست، سازمان سنجش طی اطلاعیه ای درخصوص تغییر زمان کنکور ارشد ۹۸ اعلام کرد که آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم در موعد مقرر برگزار خواهد شد و زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۸ همان ۵ و ۶ اردیبهشت ماه خواهد بود. همچنین سازمان سنجش از اختصاص سهمیه به داوطلبان کنکور ارشد ۹۸ مناطق سیل زده خبر داد.

با این حال نمایندگان مجلس با تدوین طرح دوفوریتی خواهان تعویق کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ هستند.

گفته شده که نتیجه این طرح یکشنبه هفته آینده مشخص خواهد شد.

اما علیرغم عدم تمایل وزارت علوم به تغییر زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، وزارت بهداشت طی اطلاعیه ای از تعویق کنکور ارشد ۹۸ وزارت بهداشت خبر داده است. همچنین مرکز سنجش آموزش پزشکی از تعویق آزمون دکتری ۹۸ وزارت بهداشت سخن گفته است.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد