کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ هم فرا رسید و داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در روزهای آخر هفته در میدان رقابت حاضر خواهند شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، با توجه به وقوع سیل در کشور زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ تغییر کرد و پس از وقفه‌ای ۵۰ روزه بالاخره داوطلبان در جلسه آزمون حضور خواهند یافت.

اما این روزهای آخر چه باید کرد؟

در روزهای پایانی قبل از کنکور ارشد چه کار کنیم؟ چه کار نکنیم؟

– امروز را زیاد به خودتان سخت نگیرید. شما تلاشتان را کرده‌اید و چند ساعت خیلی در نتیجه اثرگذار نیست. اگر ذهنتان خسته است، امروز را بیشتر استراحت کنید. اما اگر دوری از درس و کتاب باعث می‌شود دچار اضطراب شوید، به درس خواندن ادامه دهید، اما به خودتان فشار نیاورید که ذهنتان برای جلسه امتحان خسته نباشد.

– اگر امروز و فردا قصد درس خواندن ندارید، کارهایی که ذهن را مدتی به خود مشغول می‌کند، مثل دیدن فیلم‌های ترسناک انجام ندهید. به ذهنتان استراحت دهید.

– از انجام تفریحاتی که انرژی زیاد مصرف می‌کنند و باعث خستگی جسمی می‌شوند پرهیز کنید. خستگی جسمی در جلسه آزمون ممکن است کار دستتان دهد.

– فکر و خیال نکنید و با فکر کردن به این که نتایج کنکور ارشد ۹۸ چه سرنوشتی برای شما رقم خواهد زد، خودتان را مضطرب نکنید. شما تلاشتان را کرده‌اید و الان دیگر وقت فکر کردن به این چیزها نیست.

خلاصه که یک روز آرام را پشت سر بگذرانید.

چه غذایی بخوریم؟

– امروز را بی‌خیال هله هوله خوردن یا غذاهای چرب و سنگین شوید. غذای سالم بخورید تا از بروز اتفاقات غیرمنتظره در روزی که کلی برایش زحمت کشیده‌اید پیشگیری کنید.

– یک غذای ساده و سالم، که کالری زیادی نداشته باشد، بهترین غذا برای این روزهای آخر قبل از کنکور کارشناسی ارشد است.

برای جلسه کنکور کارشناسی ارشد چه کاری انجام دهیم؟

– برای جلسه کنکور با خودتان خوراکی‌هایی که دارای قند طبیعی است (مثل خرما) همراه داشته باشید تا در صورت نیاز استفاده کنید.

– با دیدن سؤالات کنکور کارشناسی ارشد ۹۸، هر طور که باشد شوکه نشوید! یادتان باشد که شرایط برای همه یکسان است؛ چه سوالات سخت باشد و چه آسان. برنده واقعی در آزمون کسی است که نه تنها به خوبی خود را برای کنکور آماده کرده، بلکه در جلسه آزمون هم اعتمادبه‌نفسش را حفظ می‌کند.

– این که فرد بغل‌دستی یا جلویی شما دارد تند تند به سوالات جواب می‌دهد نباید باعث شود که نگران شوید. رقیب شما تنها این فرد نیست، ظرفیت دانشگاه‌ها هم ۱ نفر نیست. تازه از کجا معلوم که تند تند جواب دادن به سوالات به معنای صحیح پاسخ دادن باشد!

– خیلی‌ها در جلسه کنکور ممکن است آزمایشی شرکت کرده باشند و یا اصلاً بدون آمادگی آمده باشند. این عده ممکن است پس از دقایقی جلسه را ترک کنند و سروصدا ایجاد کنند. در قدم اول از مسئولین برگزاری آزمون بخواهید که نظم جلسه را برقرار کنند و بعد هم سعی کنید تمرکز کنید را در جلسه امتحان حفظ کنید و بر روی سوالات و هدف خود متمرکز باشید.

– اگر در جلسه آزمون احساس خستگی کردید، حالت نشستن خود را عوض کنید، کمی خوراکی بخورید یا یک لیوان آب بنوشید و دوباره به سراغ تست‌ها بروید.

چند نکته هم درمورد پاسخگویی به سؤالات برایتان داریم:

۱- هنگام پاسخ دادن به سؤالات کنکور، اگر از جوابی مطمئن هستید که آن را علامت بزنید.

۲- گاهی با اندکی فکر کردن متوجه می‌شوید که پاسخ سؤال را نمی‌دانید. در این صورت در کنار آن علامت – می‌گذارید و از آن سؤال رد می‌شوید و گاهی درمی‌یابید که پاسخ سؤال وقت‌گیر است و یا بین دو گزینه شک دارید. در این صورت در کنار سؤال علامت ضربدر می‌گذارید.

۳- پس از این که پاسخ دادن به سؤالات تمام شد، اول سراغ سؤال‌هایی که کنار آن علامت ضربدر گذاشته‌اید می‌روید و درصورتی که وقت داشتید سراغ سؤالاتی که علامت منفی داشت.

*سعی کنید وقت در نظر گرفته برای تست‌های هر درس را کمتر از میزان استاندارد قرار دهید تا در پایان فرصتی برای مرور سؤالاتی که کنار آنها علامت ضربدر و منفی گذاشته‌اید را داشته باشید.

*هر از گاهی چک کنید که دارید پاسخنامه را درست پر می کنید. یعنی جواب سوال ۷۵ را دقیقا در خانه های جلوی ۷۵ علامت می زنید.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد