داوطلبان پذیرش در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از مشکلات سامانه انتخاب رشته این دانشگاه گلایه دارند.

به گزارش مسترتست، با شروع مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد ۹۸، مشکلات انتخاب رشته این دانشگاه هم آغاز شد و داوطلبان بارها با مشکلات قطعی سامانه انتخاب رشته مواجه شدند. با گذشت سه روز از مهلت انتخاب رشته نیز همچنان داوطلبان در هنگام انتخاب رشته با دردسرهای زیادی مواجه هستند و از ارورهای سامانه انتخاب رشته شکایت می‌کنند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

برخی داوطلبان در هنگام خرید کارت اعتباری انتخاب رشته ارشد آزاد موفق به دریافت کد رهگیری نمی‌شوند، برخی امکان ورود به سامانه انتخاب رشته را ندارند و برخی دیگر در هنگام انتخاب رشته و در فرآیند آن با قطعی سامانه مواجه شده‌اند. برخی نیز مشکلات عجیب‌تری مانند دریافت دو کد رهگیری انتخاب رشته را تجربه کرده‌اند.

نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ در نیمه تیرماه اعلام شد، اما دانشگاه آزاد جزییاتی درخصوص انتخاب رشته منتشر نکرد تا این که هفته گذشته انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ آزاد بدون اطلاع قبلی آغاز شد. از آن زمان تاکنون مشکلات این سامانه برطرف نشده است و متقاضیان انتخاب رشته این دانشگاه با مشکلاتی نظیر موارد زیر روبرو هستند.

نمونه شکایت‌های کاربران سایت مسترتست به شرح زیر است:

سامانه هنوزم بعد از انتخاب رشته سرورش قطع میشه..اینم قرار نیست درست بشه

چرا اخه قطع برای انتخاب رشته آزاد. کی درست میشه از کجا باید خبر بگیریم

تا کِی وقت داره انتخاب رشته ؟ من کارت رو خریدم کد رهگیری نمیده. چرا هیچی سرجاش نیست .همه چی به هم ریختست

تورو خدا بگید چه طور انتخاب رشته کنیم سایت همش ارور میزنه مهلت داره تموم میشه. فقط پول کارتو بردن چه وضعشه این

من انتخاب رشته کردم کد رهگیری هم داد بهم. دوباره رفتم ثبت بزنم که مطمین بشم اوکی شده یه کد رهگیری جدید باز بهم داد. الان دوتا کد رهگیری دارم. داستان چیه؟

این در حالی است که انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۸ نیز با مشکلات مشابهی مواجه بود (اینجا بخوانید) و تا پایان مهلت انتخاب رشته نیز رفع نشد و داوطلبان با سختی بسیار و تغییر مداوم اینترنت موفق به انتخاب رشته می‌شدند. به نظر می‌رسد این مشکل همچنان پابرجاست و این بار داوطلبان کارشناسی ارشد را درگیر کرده است.

با توجه به این که هزینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد ۹۸ به صورت مجزا از داوطلبان این دانشگاه اخذ می‌شود، به نظر می‌رسد ضروری است زیرساخت‌های لازم برای انتخاب رشته داوطلبان این دانشگاه به سرعت فراهم شود.

 


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد