انتشار اطلاعیه مهلت مجدد ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۰

تمدید انتخاب رشته ارشد 99

اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، متن اطلاعیه منتشره از سوی سازمان سنجش به شرح زیر است:

مهلت ثبت نام مجدد کنکور ارشد ۱۴۰۰

به اطلاع متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ در تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و ششمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور که در مهلت تعیین شده (۹۹/۰۹/۱۶ لغایت ۹۹/۰۹/۲۶) نتوانسته‌اند نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذکور اقدام نمایند می‌رساند، مهلت مجدد برای ثبت‌نام‌ در آزمون‌ مذکور از روز یکشنبه مورخ ۹۹/۱۱/۰۵ تا روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۱۱/۰۸ در نظرگرفته شده است که متقاضیان می‌توانند منحصراً از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در این خصوص اقدام نمایند. ضمناً آن دسته از متقاضیانی که در مرحله اول (۱۶/۹/۹۹ لغایت ۲۶/۹/۹۹) نسبت به ثبت‌نام اقدام نموده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل در بازه زمانی فوق، نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام نمایند.

شرایط ثبت نام‌ داوطلبان کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

متقاضیان می‌توانند ضمن مطالعه اطلاعیه مورخ ۹۹/۰۹/۱۲ و اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران (بر اساس دفترچه ثبت نام ارشد ۱۴۰۰)، در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند، می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) متقاضی ثبت‌نام در این آزمون شوند. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های شناور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ کلیک کنید.

مراحلی که متقاضی باید برای ثبت نام اقدام کند:

۱- مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی فوق برای خرید کارت اعتباری ثبت‌نام (سریال ۱۲ رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره ۱).  

۲- تهیه فایل عکس اسکن شده متقاضی بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام.

۳- آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام.

هزینه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۰

با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد، متقاضیان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت مبلغ ۹۰۰.۰۰۰ (نهصد هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون یک کدرشته امتحانی نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

تبصره: با توجه به اینکه مقرر گردیده است که در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به متقاضیان ارائه شود، متقاضیانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ ۸۵۰۰ (هشت هزار و پانصد) ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند.

متقاضیانی که علاوه بر رشته‌ انتخابی‌ یا امتحانی‌ اصلی (رشته‌ اول‌) علاقه‌مند به‌ شرکت در رشته‌ امتحانی‌ دوم هستند، ضرورت‌ دارد که‌ کدرشته‌ امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج ‌نمایند. این دسته از متقاضیان می‌بایست برای رشته امتحانی‌ دوم یک‌ کارت اعتباری دیگر، به مبلغ ۹۰۰.۰۰۰ (نهصد هزار) ریال علاوه بر کارت اعتباری اول خریداری نمایند.

یادآوری۱: متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون کدرشته‌های امتحانی (اصلی و شناور) که علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌نور هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۱۳۷.۰۰۰ (یکصدو سی و هفت هزار) ریال دیگر نیز برای اعلام علاقه‌مندی برای دوره مذکور، اقدام نمایند.

یادآوری ۲: متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون کدرشته‌های امتحانی (اصلی و شناور) که علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۱۳۷.۰۰۰ (یکصدو سی و هفت هزار) ریال دیگر نیز برای اعلام علاقه‌مندی برای دوره‌ مذکور، اقدام نمایند.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی ارشد ۱۴۰۰

به متقاضیان توصیه می‌شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس براساس فرم پیش‌نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه ‌نرم‌افزاری ثبت‌نام وارد نمایند. ضمناً متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمایند. در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته‌شدن در آزمون، قبولی وی لغو و از ادامه تحصیل متقاضی جلوگیری خواهد شد.

زمان توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ ۶ و ۷ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد و متقاضیان لازم است از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ لغایت روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.

محل آزمون متقاضیان براساس استان و شهرستان مندرج در بند ۳۷ تقاضانامه تعیین می‌گردد. لذا مقتضی است متقاضیان با مراجعه به جدول شماره ۲ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر مورد نظر در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.

برگزاری‌ المپیاد علمی‌- دانشجویی‌ کشور

علاقه‌مندان می‌توانند همزمان ‌با برگزاری‌ امتحانات‌ آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰، در اولین ‌مرحله دوره بیست و ششمین آزمون المپیاد علمی- دانشجویی‌ کشور بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون شرکت نمایند. 

‌توصیه‌های‌ مهم‌

۱- برای اطلاع از مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه ایثارگران و همچنین شرایط و ضوابط اتباع خارجی به دفترچه راهنمای شماره ۱ ‌مراجعه نمایید.

۲- توصیه می‌شود در انتخاب کدرشته‌های امتحانی (اول و دوم) و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود، دقت نمایید؛ لذا پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی، در این خصوص به درخواست‌های متقاضیان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۳- پس از تکمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده ۶ رقمی و کدپیگیری ۱۶ رقمی یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایید.

۴- هر ساله تعدادی قابل توجهی از متقاضیان در درج معدل خود در زمان ثبت‌نام دقت لازم را بعمل نیاورده و پس از قبولی در دانشگاه به دلیل مغایرت معدل قبولی آنها لغو شده و باعث سردرگمی آنها می‌گردد. لذا اکیداً توصیه می‌شود در درج معدل خود دقت لازم را بعمل آورید و حتی اگر ثبت‌نام آنها توسط خودتان انجام نمی‌شود با مشاهده پرینت تقاضانامه نسبت به کنترل دقیق موارد درج شده در آن اقدام نموده و در مراحل بعدی که امکان ویرایش اطلاعات (در زمان پرینت کارت شرکت در آزمون و یا انتخاب رشته) برای شما وجود دارد نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام نمایید.

۴- با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس متقاضیان، که این موضوع اکثراً برای متقاضیانی که ثبت نام آنان از سوی دیگران انجام می شود رخ داده است، تاکید می‌گردد که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی خود دقت نمایید تا اشتباهاً عکس متقاضی دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی شده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد ۱۴۰۰

۱- در مجموعه امتحانی ۱۱۱۰، رشته «زبان شناسی رایانشی»  با ردیف رشته ۴ و کد ضریب «۱» اضافه شد.

۲- در مجموعه امتحانی ۱۱۱۱، در ردیف رشته ۳، رشته «علوم قرآنی (برنامه درسی خاص)» صرفاً توسط «دانشگاه غیرانتفاعی ادیان و مذاهب»  پذیرش میشود.

۳- در مجموعه امتحانی ۱۱۲۸، در بخش عنوان دروس امتحانی، نام درس دوم از « واژگان و حروف کانچی» به «واژگان و حروف کانجی» اصلاح شد.

۴- در مجموعه امتحانی ۱۱۳۱،  نام رشته گرایش «مطالعات جهان گرایش مطالعات شبه قاره هند» به «مطالعات جهان گرایش مطالعات هند» اصلاح شد.

۵- در مجموعه امتحانی ۱۲۰۴، ردیف رشته «مواد، انرژی و تکنولوژی کوانتومی» از «۲» به «۸» اصلاح شد.

گفتنی است زمان کنکور ارشد ۱۴۰۰، ۶ و ۷ خردادماه سال آینده اعلام شده است.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱۶ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
ساناز رضاپور جاودان
خرداد ۹, ۱۴۰۰ ۱:۴۴ ب٫ظ

سلام من میخواستم کنکور ارشد ثبت نام کنم مجدد ثبت نام دارد کسانی که جا ماندن باید کجا مراجعه کنن

حمید
بهمن ۱۲, ۱۳۹۹ ۶:۱۸ ب٫ظ

سلام ایا مهلت مجدد ثبت نام هم خواهد بود یا نه؟؟؟

نسیم
اردیبهشت ۲۰, ۱۴۰۰ ۱:۰۷ ق٫ظ
پاسخ به  حمید

سلام فردا مهلت مجدد ثبت نام ارشدهستش یعنی۲۱ لغایت۲۵ اردیبهشت

مصطفی
بهمن ۷, ۱۳۹۹ ۳:۲۲ ب٫ظ

سلام ثبت نام موسسات عالی
حتما میبایست الان با ثبت نام اصلی باشد و همچنین خرید کارت یا زمان اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته هم وجود دارد

مهسا
بهمن ۸, ۱۳۹۹ ۷:۳۹ ب٫ظ
پاسخ به  مصطفی

سلام
هم میتونید الان بخرید و هم بعد از اعلام نتایج اولیه میتونید کارت اعتباری رو تهیه کنید و دانشگاه غیرانتفاعی رو انتخاب کنید.

علیرضا
بهمن ۶, ۱۳۹۹ ۵:۲۱ ب٫ظ

سلام. ممنون از مطالب مفیدتون. آیا میتونیم برا کارشناسی ارشد پیام نور هم از همین طریق ثبت نام کنیم. یا پیام نور جداست و مهلتش هم تمام شده. ممنون میشم راهنمایی کنید.

mohammad
بهمن ۶, ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ب٫ظ
پاسخ به  علیرضا

سلام.
از طریق سایت سنجش، قسمت کارشناسی ارشد، ثبت نام کنید. فرآیند ثبت نام یکی هست.

رز
بهمن ۶, ۱۳۹۹ ۱:۳۵ ق٫ظ

سلام منابع ارشد محیط زیست رو میخواستم بدونم شما میتونید کمکم کنیم چون میخوام رشته م رو عوض کنم و ارشد محیط زیست بخونم
تشکر

سحر
بهمن ۵, ۱۳۹۹ ۹:۲۳ ب٫ظ

سلام .
هزینه ثبت نام دانشگاه آزاد چقدر میشه و غیر دولتی ۹۰ تومن +۱۳۷۰۰تومن یا بیشتر ؟

mohammad
بهمن ۶, ۱۳۹۹ ۱۰:۵۰ ب٫ظ
پاسخ به  سحر

سلام. ثبت نام آزاد و دولتی یکی هست. برای پیام نور باید کارت جداگانه بخرید

Majid
بهمن ۵, ۱۳۹۹ ۲:۴۸ ب٫ظ

دانشگاه آزاد با شرط معدل سال ۹۹ قبول شدم و هنوز دانشگاه ثبت نام نکردم ،آیا میتونم برای کنکور ۱۴۰۰ثبت نام کنم ؟

مهسا
بهمن ۵, ۱۳۹۹ ۷:۵۷ ب٫ظ
پاسخ به  Majid

سلام
بله مشکلی نداره. فقط در صورت قبولی در دوره روزانه محروم میشدید.

Majid
بهمن ۵, ۱۳۹۹ ۹:۳۰ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

سپاس از پاسخگویی شما

روانشناس اینده
بهمن ۵, ۱۳۹۹ ۱۱:۴۴ ق٫ظ

!?

روانشناس اینده
بهمن ۵, ۱۳۹۹ ۱۱:۴۳ ق٫ظ

از سال بعد تغییر میکنه؟

مهسا
بهمن ۵, ۱۳۹۹ ۷:۵۷ ب٫ظ

سلام
متأسفانه متوجه سوالتون نشدم. چه چیزی تغییر میکنه؟