پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

گرایش های کارشناسی ارشد علوم اجتماعی

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، علوم اجتماعی در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۱۷ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۱۸ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی علوم اجتماعی، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد علوم اجتماعی چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد علوم اجتماعی به شرح زیر است: 

۱- مردم شناسی 

۲- جمعیت شناسی 

۳- جامعه شناسی 

۴- برنامه ­ریزی رفاه اجتماعی 

۵- جامعه شناسی انقلاب اسلامی 

۶- مطالعات فرهنگی 

۷- مطالعات جوانان 

۸- مدیریت راهبردی فرهنگ 

۹- برنامه­ ریزی توسعه منطقه­ ای 

۱۰- برنامه ­ریزی گردشگری (توریسم) 

۱۱- دانش اجتماعی مسلمین

۱۲- فلسفه علوم اجتماعی 

۱۳- گردشگری مذهبی 

۱۴- مطالعات اوقات فراغت

۱- برنامه ریزی فضایی

۱۵- پژوهش علوم اجتماعی

۱۶- توسعه محلی

۱- شهری

۲- روستایی

۱۷- جامعه شناسی فرهنگ

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته علوم اجتماعی در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی علوم اجتماعی (کد ۱۱۰۸) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد علوم اجتماعی را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه علوم اجتماعی

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه علوم اجتماعی-1108

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد علوم اجتماعی به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته علوم اجتماعی در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته علوم اجتماعی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، پیام نور، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد علوم اجتماعی و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد علوم اجتماعی کلیک کنید.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات