گرایش های کارشناسی ارشد علوم اقتصادی

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، علوم اقتصادی در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۲ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۱۴ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی علوم اقتصادی، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد علوم اقتصادی چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد علوم اقتصادی به شرح زیر است: 

۱- علوم اقتصادی

۱- توسعه اقتصادی و برنامه ­ریزی

۲- برنامه­ ریزی سیستم­ های اقتصادی

۳- اقتصاد انرژی

۴- بانکداری اسلامی

۵- اقتصاد و تجارت الکترونیک

۶- اقتصاد اسلامی

۷- اقتصاد نظری

۸- اقتصاد شهری

۹- اقتصاد فرهنگ و هنر

۱۰- اقتصاد محیط زیست

۱۱- اقتصاد مالی اسلامی

۱۲-دفاع و پدافند اقتصادی

۱۳- اقتصاد مسکن

۲- اقتصاد نفت و گاز

۱-  تجارت نفت و گاز

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته علوم اقتصادی در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی علوم اقتصادی (کد ۱۱۰۵) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد علوم اقتصادی را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه علوم اقتصادی

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد علوم اقتصادی به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته علوم اقتصادی در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته علوم اقتصادی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، پیام نور، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد علوم اقتصادی و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد علوم اقتصادی کلیک کنید.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات